Řídící systém akvária

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Martin Novák » 26 dub 2006, 17:47

Přesně tak. Mám stejný názor. Výhodu Waldikovo systému vidím v tom, že je to pomocník a pojistka zároveň v situacích, kdy nelze akvárium spravovat. Rozhodně si nemyslím, že by tento systém měl vyřadit nebo nahradit nás - akvaristy. To určitě ne.

pozn.: je tento systém unikátní? Nebo již bylo něco podobného sestaveno a vyzkoušeno v praxi? Nesetkal jste se s něčím podobným už někdo?
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Waldik » 27 dub 2006, 09:57

Doplněk: Momentálně pracuji na tom, že když se náhodou poškodí filtr, poklesne hladina vody pod danou mez (prasklé akvárko a výtékající voda), klesne teplota pod danou mez (nefunguje topení), odešle se přes internet email přímo ke mě na mobil. Tento "alarm" mám již na 80% udělaný.
Před chvílí jsem se vrátil ze soutěže se svým systémem, večer jdu na vyhlášení vítězů, tak snad se zaštěstí :)

Pro Martina: Hledal jsem kdysi pro inspiraci a našel jsem dva systémy. Jeden měřil pouze teplotu a zapínal světlo. Druhý toho uměl více, ale byl velmi nepřehledný a jednou dané nastavení nebylo možné později měnit.
Jinak jsem nic jiného nenašel.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 27 dub 2006, 20:38

Právě jsem se vráti ze soutěže a muím říct, že velmi úspěšně. Skončil jsem na druhém místě. Musel jsem smeknout před vítězem, měl opravdu nádherný projekt o neuronových sítích. Ale i mé druhé místo je velmi dobrý výsledek. Finanční cenu jsem si převzal od zástupce firmy, ve které bych rád pracoval. O to více mě to potěšilo. :16:
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod memeo » 27 dub 2006, 20:53

TO Waldík

TAK TO [glow=gold]GRATULUJI[/glow] K ÚSPĚCHU. ;)
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod mikro » 27 dub 2006, 21:17

waldik take gratulace, jak ses na to s obsazenim pameti, kolik mas jeste misto?
kdyby slo nejak integrovat Ph metr :-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod canart » 27 dub 2006, 22:19

Gratulujem!
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Martin Novák » 27 dub 2006, 22:38

No výborně! Taktéž gratuluji. Je to úspěch a druhé místo je skvělá pozice.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod ax » 28 dub 2006, 00:21

elektrotechnikou. Když někomu povím co dělám jako bakalářskou práci, každý se zasměje. Ale když zjistí co všechno to umí a jak jsem to udělal,


Nemyslim si, ze je na miste se smat, kdyz nekdo venuje cas a usili nejake cinnosti, ktera navic ma smysl. To podle me muze jen blb. Takze z takovych reakci se nedelej nic.

Rabbit je velmi silný mikroprocesor a já zatím zjiš?uji co umí. Na mé


Otazkou je, jak jsi do problemu vstoupil. Zda je vse jen Rabbit nebo jako my, kdy je Rabbit sice inteligentnim rozhranim ke sponacum, cidlum, ale hlavni logiku delam na Unixu (takze nastavovani via www, stavy jak a kam chces [mail, sms a pod]) a pod.

Pokud vypadne elektrika, nebude se svítit, nebude fungovat vzduchování, nepojede krmítko atp....
den a noc, různou podle dní v týdnu, všechno krásně zobrazeno na display, ale když jsem chtěl teplotu 22°C, tak jsme měli 19°C...


A o tom to je. Vse co se ridi musi bez problemu prezit i vypadek rizeni (ne proudu). A proto mi to hlida zalejvani zahrady, ale k topeni v dome se to nedostane. Stejne je to u akva. A krmeni, to je pro me opravdu jedna z nejkrasnejsich chvil u akva, takova ta odmena.

Jinak samozrejme gratuluji k uspechu v soutezi. Pri pohledu na projekty u nas na MFF mam cim dal tim vic pocit, ze pro praxi zajimavych projektu je min a min.

Otazka na adminy, driv mi chodilo upozorneni na vlakna, do kterych jsem prispel. Ted nejak ne. Zmenilo se neco?
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod Lgaspo » 28 dub 2006, 07:47

Gratulujem, krasny vysledok !!! :wink:

ax píše:...
Otazka na adminy, driv mi chodilo upozorneni na vlakna, do kterych jsem prispel. Ted nejak ne. Zmenilo se neco?


Ax, pozrieme sa na to. Mne tak isto skor chodilo ovela viac upozorneni. Zistil som vsak, ze momentalne u mojho mailoveho servra vela upozorneni na prispevky z akvamalawi konci ako spam a pritom mam nastavenu strednu uroven ochrany. Skus mrknut do spamov mozno tam nieco najdes. :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Waldik » 28 dub 2006, 08:05

Díky díky za pochvalu :oops: Jsme za ten výsledek rád, konkurence byla velmi vysoká a sám jsem doufal v nejlepším na 3 místo. Ale hodně to bylo o přednesu, když někdo stál a kuňka v rohu, neměl šanci. Snažil jsem se to porotě podta tak, jako bych jim svůj systém chtěl prodat. :) Zabralo to.
Ax: Ne, že by se mi někdo smál, ale každý se pousměje když slyší název práce. Včera jsem potkal bývalého spolužáka, dělá do mikroprocesorů od mala a nejprve nechápal, jak jsem mohl získat druhé místo. Když jsem mu ukázal svou prezentaci a odpověděl na otázky, pak usoudil, že jsem si to zasloužil. Od něj mě to hodně potěšilo :).
Zatím beru Rabbita jako hodně silný procesor. Využívám jeho vlastností (ethernet) a předností (předdefinované funkce pro web (pop3, ftp, ...).
Hodně se mi líbí právě ethernetové rozhraní. Nastavování přes internet a sledování mě fascinuje.
Ten regulátor dělali převážně programátoři-informatici. Obslužný program byl dokonalý, ale regulátor již méně.
Asi takhle. Mohl jsem svůj systém udělat hodně hardwarově a pak málo softwaru, nebo málo HW a hodně SW. Každý jak je zvyklý. Jsem elektrotechnik a tak jsem hodně věcí vyřešil HW a program má jen několikset řádků.
Mikro: S pamětí jsem na tom zle, dost věcí zapomínám :lol:
Ale v systému jsem na to hodně dobře. Zkoušel jsem i přidat pamě? externě a docela snad se s ní pracovalo. Není problém přidat další pamě?ové prvky.
No nic, nejen z učení je člověk živ a tak musím do práce. Mějte hezký den, venku se dere Sluníčko :)
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron