Řídící systém akvária

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod maxim » 28 dub 2006, 20:14

Waldík pripájam sa s gratuláciou,nech Ti to všetko vyjde.
maxim
přispívatel
 
Příspěvky: 111
Obrázky: 1
Registrován: 07 úno 2006, 15:41
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod Waldik » 02 lis 2006, 11:00

I když už to vypadá, že Řídící systém akvária upadl v zapomnění, opak je pravdou. Postavil jsem celkem tři tyto systémy. Jeden jsem dal škole, jeden známému a jeden mám doma.
Novikou je, že nyní dělám nový řídící systém za použití levného hardwaru-mikroprocesoru Atmel AVR (cena celého zařízení bude cca 300kč), ale ovládání již nebude možné pomocí internetu, ale jen lokálně.
Bohužel se teď přednostně musím učit něco jiného (jazyk VHDL a mikroprocesory Xilinx), tak to dělám jen ve volných chvílích, ale určitě vytvořím dostupnější variantu.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod braniik » 03 lis 2006, 12:09

Waldik
Nad riadenim akva cez internet som rozmyslal uz davnejsie no nevedel som sa rozhybat,
tak gratulujem k tvojmu uspesnemu dokonceniu tohto projektu. Ja som chcel zacat zatial
lokalnym riadenim a kupil som si na to hotovy modul AVR BUTTERFLY(caka zatial v sufliku).
Neviem co vsetko to dokaze ,lebo to mas offline ,ale snad mas k tomu napojene aj
automaticke krmitko ...
No a keby si k tomu pripojil aj WEB CAM s vlastnou IP tak to by bola paraada :)

praci zdar
Braniik
braniik
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 23 bře 2006, 13:01
Bydliště: BA

Příspěvekod Martin Novák » 03 lis 2006, 12:36

Waldik píše:I když už to vypadá, že Řídící systém akvária upadl v zapomnění, opak je pravdou. Postavil jsem celkem tři tyto systémy. Jeden jsem dal škole, jeden známému a jeden mám doma.
Novikou je, že nyní dělám nový řídící systém za použití levného hardwaru-mikroprocesoru Atmel AVR (cena celého zařízení bude cca 300kč), ale ovládání již nebude možné pomocí internetu, ale jen lokálně.
Bohužel se teď přednostně musím učit něco jiného (jazyk VHDL a mikroprocesory Xilinx), tak to dělám jen ve volných chvílích, ale určitě vytvořím dostupnější variantu.

A budeš pak tyto levnější řídící jednotky vyrábět na zakázku? Mám na mysli, zda-li si u Tebe budu moci objednat toto "udělátko"? :o
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Waldik » 03 lis 2006, 13:02

braniik: Ahoj, lokální ovládání dávám dokupy nyní. AVR Butterfly je zajímavá věc, ale já si vše raději poskládám sám, už je z důvodu ceny. Krmítko jsem chtěl využívat, ale mamča se nabídla, že bude krmit rybičky když nebudu doma a začalo jí to bavit. Ale včera jsem nad tím přemýšlel a vymyslel jsem dva zajímavé principy krmení, které by šly realizovat. WebCam nemám a jelikož doma nemám penvé připojení na net, tak o tom ani neuvažuji, snad do budoucna :)
Martin: Udělám pro sebe ještě verzi s LCD displejem, takže cena bude cca 500kč. Cena 300kč by byla možná jen při zobrazování stavů pomocí LED diod (kontrola, co je zapnuto atp. ).
Osobně se prodeji a výrobě dalších kusů nebráním, ale musel bych to udělat tak, aby to nebylo složité na připojení pro neelektrotechniky. Já si můžu dovolit pracovat s nízkým napětím do 1kV, neboť mám na to kvalifikaci, ale aby to mohl zapojit i laik, musel bych to ošetřit. Nicméně to moc práce navíc nebude.
Pokud by byl čas, za týden to udělám, ale práce je až nad hlavu. :(
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 03 lis 2006, 15:37

Waldik píše:Martin: Udělám pro sebe ještě verzi s LCD displejem, takže cena bude cca 500kč. Cena 300kč by byla možná jen při zobrazování stavů pomocí LED diod (kontrola, co je zapnuto atp. ).
Osobně se prodeji a výrobě dalších kusů nebráním, ale musel bych to udělat tak, aby to nebylo složité na připojení pro neelektrotechniky. Já si můžu dovolit pracovat s nízkým napětím do 1kV, neboť mám na to kvalifikaci, ale aby to mohl zapojit i laik, musel bych to ošetřit. Nicméně to moc práce navíc nebude.
Pokud by byl čas, za týden to udělám, ale práce je až nad hlavu. :(

V pořádku. Jen jsem chtěl vědět, zda-li bude možné od Tebe jeden kousek koupit. Sám totiž to postavit nezvládnu. Elektřinu znám pouze ze zásuvek :? a elektrotechnické nákresy mi připomínají hieroglyfy :lol:
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod M.A.T.Y.S.E.K. » 03 lis 2006, 16:33

opravdu zajímavá věc... ale odkalovat akvárka stejně musim já :wink:
Uživatelský avatar
M.A.T.Y.S.E.K.
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 11
Registrován: 19 zář 2006, 08:40
Bydliště: Ledeč n. S.

Příspěvekod Waldik » 03 lis 2006, 17:59

Nad odběrem určitého množství vody a připouštění nové jsem taky přemýšlel. Tak by se to dalo realizovat automatikou, ale v běžném panelovém bytě je to trochu probém. Ale to už bych u toho akvárka nedělal skoro nic :)
Hlavně mi šlo o to, aby se zapínala světla, vzduchování atp. automatikou a nemusel bych používat šestery spínací hodiny. Nakonec by možná vyšlo levněji použití takového řídícího systému než ty spínací hodiny :o
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 04 lis 2006, 13:56

Včera jsem si byl koupit nějaký displej a narazil jsem na modrý, dvouřádkový po 16ti znacích za 190kč, což je velmi dobrá cena. V nabídce byl i klasický zelený a kupodivu i červený. I když je displej osvětlen pouze z boční strany diodou, normálně to vidět není, ale na fotce lze vidět lepší čitelnost vlevo než vpravo. Záleží také na úhlu pohledu.
Teoreticky už ten systém mám. Ještě čekám na zásilku teplotních čidel a můhu začít s výstavbou prototypu.

Zajímalo by mě, kolik byste byli ochotni investovat do takového zařízení.
V základní verzi by to umělo:
Vstupy:
Měření teploty v akváriu s rozlišením 0.5°C
Indikace otevření nádrže (u lokálního ovládání tohle moc praktické není, ale někomu by se to mohlo hodit)
Výstupy:
Spínání 3 světel
zapínání vzduchování (1x,2x,3x,4x,5x denně, půl dne nebo celý den)
Spáníní termostatu v závislosti na nastavené teplotě

Nadstandartní funkce:
Vstupy:
Snímání výšky hladiny
Výstupy:
Ovládání krmítka
Plynulé rozsvěcování a zhasínání žárovky

A ještě obrázek toho displeje
Přílohy
DSC00139.JPG
DSC00139.JPG (124.49 KiB) Zobrazeno 3158 krát
DSC00138.jpg
DSC00138.jpg (53.33 KiB) Zobrazeno 3153 krát
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 04 lis 2006, 14:49

Waldíku !!!
Vypadá to dobře

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron