Váš kryt akvária

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Akva Technika -> Váš kryt akvária

Příspěvekod Martin Novák » 27 říj 2006, 19:11

Sirius píše:Waldik: a kam to přesně dáš, abych to nemusel dlouho hledat.

Pravděpodobně se bude jednat o článek na téma výroby akvária, takže v sekci Články -> O technice. Najdeš jí na hlavní stránce fóra.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Danouš » 28 říj 2006, 14:08

To: Sirius
Kdyby to zajímalo i někoho jiného , tak to napíšu přímo sem do diskuze. Bohužel jsem moc fotek nepořídil a ty které mám zůstaly na PC mé bývalé přitelkyně. Tak alespon slovně. Nic složitého to nebylo. Bočnice z 18cm dřevotřísky, vrch z 6mm silné desky se zpevněným hladkým povrchem ( nevím jak se to zprávně jmenuje ). Na vrchní desku jsem z vnitřku na středu přilepil dřevěnou lať 2x6cm aby se to na délku neprohýbalo. Zadní čelo je o 2 cm nižší než přední aby zústala mezera na větrání a je přišroubované k bočnicím. Vrchni deska je přišroubovaná a navíc přilepená tavnou pistolí k bočnicím. Přední výklopné čelo je přišroubované na 3 pantech k vrchní desce. Celý smontováný kryt jsem polepil samolepící tapetou . Pak jsem přišrouboval zářivková tělesa, napojil kabely a celý vnitřek jsem vylepil zrcadlovou samolepící folií. Nesmím zapomenou na dva kolíky v zadních spodních rozích , které slouží jako zarážky proti sklouznutí krytu z vrchu akvárka při vyklopení celého krytu při čistění. Jinak je toho dost vidět i na fotkách v této diskuzi. Kdyby tě zajímalo něco konkrétně napiš.
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Akva Technika -> Váš kryt akvária

Příspěvekod Sirius » 28 říj 2006, 15:30

To Danouš: Díky moc jo to mi stačí
Uživatelský avatar
Sirius
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 28 led 2006, 15:30
Bydliště: Kozlov u Jihlavy

Příspěvekod Rado » 05 dub 2010, 21:58

Danouš, zaujímalo by ma, či ti tá samolepiaca fólia ochránila drevenný kryt voči odparovanej vode. Tiež teraz niečo podobné riešim. kryt mi urobil kamoš, no bukas sa s vodou moc nemá rád. Takže samolepiaca fólia funguje?
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

Příspěvekod sirius398 » 15 led 2012, 21:58

Ahoj danouš už je to sice doba ale chtěl jsem se ještě zeptat jak máš řešenou elektriku. Nějaký schéma nemáš? Předem díky
sirius398
uživatel webu
 
Příspěvky: 34
Registrován: 21 zář 2006, 13:23
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod sirius398 » 15 led 2012, 23:18

Stále mě ten kryt líbí
sirius398
uživatel webu
 
Příspěvky: 34
Registrován: 21 zář 2006, 13:23
Bydliště: Jihlava

Předchozí

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron