Vnější filtr Resun

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Mauve » 23 čer 2005, 12:26

Ten šuplík s pásky molitanu u fluvalu si nemohu vynachválit. Otevřu fluval, vytáhnu šuplík, vyperu ty molitany - dám zpět - zavřu a hotovo.

Vím, že jsi tam místo šuplíku dal ježky - jelikož jsou ty molitany ve filtru jako mechanický předfiltr, nezdá se mi jako to nejlepší, že jsi tuto variantu odstranil a dal ty ježky, které se používají hlavně u filtrace biologické. Část detritu mine ježky a pokračuje do misek, které se mají věnovat jen filtraci biologické.

Nevím, jestli je to u tebe ta správná volba...... :cry:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Shalibaba » 23 čer 2005, 14:22

Ne ne ne, to si nerozumíme. Jžči chytí hrubou nečistotu a pak je tam ještě cca. 10cm hodně hrubý biomolitam, kde už to zachycené zůstane, ale zachycuje se to průběžné v celém objemu a ne jenom na povrchu, jako se to stávalu právě v tom šuplíku. Pravda, možná by stačilo vyhodit ze šuplíku origoš molitan a dát tam nějaký hrubší biomolitan (určitě by se zlepšila manipulace při čistění), ale já jsem spokojen. Mám to na cca. 200 litrové rostlinné akva a zatím to vypadá good.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Doktor » 23 čer 2005, 14:27

Tak jsem se rozhodl pro Fluval 304 akorat mě zarazilo že ho dodávají jenom se 2/3 náplní.A teď nevým co bych do toho šuplika měl dát?
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod Mauve » 23 čer 2005, 15:18

To je jasné - plastové americké figurky vojáčků :wink:

Ne, to není legrace, canart tu nedávno zmiňoval, které medium se nejefektivněji obydlí nitrifikačními bakteriemi a prý to byly právě ty figurky :) - testovali to někde v USA

Jinak běžně se dává biomolitan, který se necháš uříznout někde v pěstírně - tam ho většinou mají celé desky, takže ti kousek odprodají. V prodejnách to mají také, ovšem za nekřes?anský peníz. Nebo si tam někteří dávají různé super extra válečky, ale já jim tu deklarovanou zázračnou moc nepřisuzuji, to rozmysli sám.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Shalibaba » 23 čer 2005, 17:58

Doktor píše:Tak jsem se rozhodl pro Fluval 304 akorat mě zarazilo že ho dodávají jenom se 2/3 náplní.A teď nevým co bych do toho šuplika měl dát?


Já měl k Fluvalu 204 keramiku a uhli :( a také nic víc.
Určitě poptej biomolitan, hlavně ne moc jemný, brzo se zanese a ucpe.
Kdybys ho potřeboval více - i do jiných filtrů, tak buď na : www.fytosel.wz.cz anebo Martin zná adresu, kde je levnější.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Doktor » 24 čer 2005, 06:40

Jsem to ale JOUZA :D .Zatím tady neustáke řeším typ filtru a abych se zeptal jestli bude kapacitně vyhovovat tak na to se nezeptám.
Tak se teda ptám bude ta 304 stačit na 300 litrové akva :?:


Láďa
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod Shalibaba » 24 čer 2005, 09:01

No všude píšou, že na by měl být na 300l. Nechám odpověď na někom fundovanějším, protože se říká nějaký poměr velikosti filtračního materiálu vůči objemu akva. Podle mně velikost průtoku není až tak důležitá.
Já měl ve svém cca. 260l akva Fluval204 a v klasickém provedení po týdnu se mu už moc nechtělo a musel jsem ho čistit.
Pak jsem udělal úpravu a jel v pohodě. Teď tam mám projistotu ATMANa 3338 a nemůžu si stěžovat.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Mauve » 24 čer 2005, 15:20

Ten filtr bude stačit, musíš ovšem dodržovat všechny nutné postupy u akvária s afr. cichlidami.

Já mám ještě jeden exter. filtr k tomu fluvalu a můj pocit je, že mám slušně nadimenzováno.

Fluval 304 by ti měl stačit, ještě lepší by byl 404, ten má o košík pro filtrační media navíc.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Doktor » 27 čer 2005, 06:33

Čau Luboši
Díky za rady zase jsem oněco chytřejší!Myslim že ten filtr bude určitě stačít AQ ma sice 300 litru,ale je tam po odečtení všech kamenů dna a různých zařízení cca 240 litrů vody. Tak že by neměl být problém.Co ty na to? :wink:
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod Mauve » 27 čer 2005, 07:29

:wink: Souhlasím, podle mně to bude v pohodě
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron