vibrace akvária díky podlaze - vadí to?

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

vibrace akvária díky podlaze - vadí to?

Příspěvekod Flery » 14 úno 2008, 10:58

mám jeden zajímavý poznatek který mě začíná pěkně znepokojovat problém je s konstrukcí podlahy u nás doma..podlaha zátěž snese ale na betonové podlaze je dřevo a na tom je koberec. nyný je zde akvárium o 112L a když k němu přijdu a sednu si na bobíka abych moh koukat pozoruju že otřesama se úplně zvlní hladina zkoušel jsem jakoby poposkočit a to už se dělaji vlny 112 L drží bez problému ale na tohle místo poputuje v brzke době 400 L a co se může stát když se rozvlní taková nadržka? tohle není o statikovi ale o tom že jak to pracuje mám strach aby to akvárium se nějak neroztrhlo až se zachvěje máte nekdo podobné zkušenosti? podlahu se mi v nájmu předělávat zrovna nechce ale pocit to příjemný zrovna neni..
Uživatelský avatar
Flery
uživatel webu
 
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2008, 18:05
Bydliště: Plzeň tel: 773 622 822

Re: vibrace akvária díky podlaze - vadí to?

Příspěvekod Martin Novák » 14 úno 2008, 11:11

Flery píše:mám jeden zajímavý poznatek který mě začíná pěkně znepokojovat problém je s konstrukcí podlahy u nás doma..podlaha zátěž snese ale na betonové podlaze je dřevo a na tom je koberec. nyný je zde akvárium o 112L a když k němu přijdu a sednu si na bobíka abych moh koukat pozoruju že otřesama se úplně zvlní hladina zkoušel jsem jakoby poposkočit a to už se dělaji vlny 112 L drží bez problému ale na tohle místo poputuje v brzke době 400 L a co se může stát když se rozvlní taková nadržka? tohle není o statikovi ale o tom že jak to pracuje mám strach aby to akvárium se nějak neroztrhlo až se zachvěje máte nekdo podobné zkušenosti? podlahu se mi v nájmu předělávat zrovna nechce ale pocit to příjemný zrovna neni..

Myslím, že je to docela zásadní problém. Když neberu v potaz to, že takové chvění, které vytváří až vlny není vůbec nic obvyklého, tak tedy hlavně tyto otřesy neprospívají rybám. Ryby jsou velmi citlivé na otřesy a mohou trpět stresem.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod omega » 14 úno 2008, 11:18

rybam to delat dobre nebude, ale zvyknou si na to... ale spis, aby to nezrusilo akvarium jako takove, spoje jsou sice pevne, ale na toto namahani nejsou delane, nepomohlo by to vypodlozit cca 10 cm polystyrenu? ty se sice pod zatezi zmensi na 2-3 cm ale i tak vychytaji nejhorsi vibrace... co je zdrojem toho chveni?
omega
přispívatel
 
Příspěvky: 141
Obrázky: 38
Registrován: 20 pro 2006, 08:56
Bydliště: Choceň

Příspěvekod Flery » 14 úno 2008, 11:22

zdroj chveni je to ze podlaha (betonová) je nerovna a na ni je drevo tudiz pracuje. ryby delaji to ze jak se zachveje jdou k otvoru pro krmeni :-) aby ten polystyren nebyl jen dalsi zdroj dalsích vibraci. mozna ze 500 kilo bude sedet lip ale mam strach a to doslova.problem je v tom ze se hybe podlaha tudiz vse co je na ni polystyren dle meho nic nevyresi ale nevím...bohuzel nemuzu zde vyriznout drevo a udelat desku z betonu coz by bylo v pripade naseho bytu uz skoro hotovy.este me napadlo ukotvit stolek na zed nejakýma profilama??
Uživatelský avatar
Flery
uživatel webu
 
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2008, 18:05
Bydliště: Plzeň tel: 773 622 822

Příspěvekod chosse » 20 úno 2008, 19:07

Mám podobný problém v paneláku, na betonu mám staré parkety a na nich lino. když se projde okolo Akva.tak se voda chvěje a rybky se schovají, Akva je podložené 10cm polistirenu, ale to moc nepomohlo, chystám rybkám větší "domeček" a nevím jak zajistit stabilitu akva proti otřesu, jedno řešení by bylo pevný stojan na noškách, které by bylo přímo na betonu, vyvrtat pro nožky přes parkety otvor, jenže tohle řešení jsem zavrhl, do budoucna chceme byt pronajímat, a čtyři kulovité díry v podlaze by nebyly asi nejvzhlednější. Kdyby měl někdo dobrou radu, tak sem sní, jsem jedno ucho :o
Uživatelský avatar
chosse
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Obrázky: 11
Registrován: 09 dub 2006, 13:06
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Flery » 20 úno 2008, 19:12

no ja uz premejslel nad timhle stojan ma navzdory vsemu 50 kg sklo vazi 80 kg par kamenu voda a je to zhruba pres pul tuny no a ja kdyz projdu se svyma 85 kg tak by teoreticky mela pul tuna sedet ani o tom nevedet je jasny ze 100 kg se hne ale pul tuny je pul tuny budu doufat ze si drepne a bude sedet :-)
Uživatelský avatar
Flery
uživatel webu
 
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2008, 18:05
Bydliště: Plzeň tel: 773 622 822

Příspěvekod chosse » 20 úno 2008, 22:15

No moje současné Akva. má cca se stolkem 250KG a nesedlo si :(
Uživatelský avatar
chosse
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Obrázky: 11
Registrován: 09 dub 2006, 13:06
Bydliště: Vsetín


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků