Bílý písek na dně

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Vlastomenn » 24 říj 2009, 09:40

Picasak píše:Tak tady jsou foto akva...Zkusi odsat pisek,vrstva je cca 3cm,coz jsem mylele ze je akorat...Uberu,uvidime...Svitim nejak 7.00-18.30.Jaky mate nazor na lavove kameny..?Hrozne se mi libi Memeovo akva I,foto prikladam,tak proto se na ne ptam...Docela bych to vymenil...


praveze je to super nehaj to tak a casom to bude este lepsie.ved afrika sa riasou aj zivy.budes to mat pekne.a ten piesok to mam aj ja tak a este viac.
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod wladys » 25 říj 2009, 10:33

Uber jen ten písek...nevím jak si představuješ,že to dno bude vypadat? To jsi čekal,že bude stále čistounké bílé?? Nějaká ta řasa tam bude a podle fotek to není nic hrozného.Rozhodně ten písek nepropírej,jen uber vrstvu.Když bude slabší vrstva,tak to ryby budou překopávat ,nebudou usazeniny a tolik kalu a celkově bude dno čistější bez zbytečného a hlavně nesmyslného stálého propírání. ;)Já mám v mém Malawi stále stejný písek od založení,bez jakéhokoliv propírání,či výměny. Sem tam odkalím víc nic. Jak tak čtu příspěvky od různých lidí,tak mám pocit,že z toho někteří dělají moc velkou vědu... :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Picasak » 25 říj 2009, 14:14

wladys píše:Uber jen ten písek...nevím jak si představuješ,že to dno bude vypadat? To jsi čekal,že bude stále čistounké bílé?? Nějaká ta řasa tam bude a podle fotek to není nic hrozného.Rozhodně ten písek nepropírej,jen uber vrstvu.Když bude slabší vrstva,tak to ryby budou překopávat ,nebudou usazeniny a tolik kalu a celkově bude dno čistější bez zbytečného a hlavně nesmyslného stálého propírání. ;)Já mám v mém Malawi stále stejný písek od založení,bez jakéhokoliv propírání,či výměny. Sem tam odkalím víc nic. Jak tak čtu příspěvky od různých lidí,tak mám pocit,že z toho někteří dělají moc velkou vědu... :o


A jaký máš názor na výměnu kamenů...?Za lávové...
Picasak
přispívatel
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2008, 10:04

Příspěvekod wladys » 25 říj 2009, 15:17

Kdysi jsem lávové měl.Co se udržby akva týka nebyl problém(měl sem nasbírané v přírodě,žádná struska co se prodává v Horbachu atp.) i se mě líbily,ale jelikož jsem dával jiné pozadí a k pozadí se mi nehodily šly pryč.

..přikládám foto staré nádrže(hodně staré).... :)
Přílohy
Malawi 2.4.2006.jpg
staré Malawi,již nefungující s lávovými kameny.
Malawi 2.4.2006.jpg (49.71 KiB) Zobrazeno 5888 krát
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Picasak » 25 říj 2009, 15:57

wladys píše:Kdysi jsem lávové měl.Co se udržby akva týka nebyl problém(měl sem nasbírané v přírodě,žádná struska co se prodává v Horbachu atp.) i se mě líbily,ale jelikož jsem dával jiné pozadí a k pozadí se mi nehodily šly pryč.

..přikládám foto staré nádrže(hodně staré).... :)


Krasne akva...Neco podobneho chci ja,nebo jak ma MEMEO.Ale ty lavove kameny mam obycejne...Co se prodavaji ve zveraci...
Picasak
přispívatel
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2008, 10:04

Příspěvekod Picasak » 27 říj 2009, 07:15

wladys píše:Kdysi jsem lávové měl.Co se udržby akva týka nebyl problém(měl sem nasbírané v přírodě,žádná struska co se prodává v Horbachu atp.) i se mě líbily,ale jelikož jsem dával jiné pozadí a k pozadí se mi nehodily šly pryč.

..přikládám foto staré nádrže(hodně staré).... :)


Muze byt nasavaci trubka externiho filtruna stejne strane v akva,jako vypustni,nebo musi byt proti...?Zitra se chystam prekopat cele akva,tak jeste sbiram nejake informace...
Picasak
přispívatel
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2008, 10:04

Příspěvekod kolarr1 » 27 říj 2009, 15:36

Ahoj muzes je mit na jedne strane neni problem akorat zaridit dobry kruhovy kolobech vody.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Předchozí

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron