Bílý písek na dně

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Radim Zídek » 28 bře 2005, 23:37

tak už jsem je našel, je to:piskořka věžovitá - Melanoides tuberculata
Naposledy upravil Radim Zídek dne 18 čer 2005, 13:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Radim Zídek » 28 bře 2005, 23:44

co chceš regulovat, když nic nevidíš. Samozřejmě jde to přes cedník, písek propadne a piskořky zůstanou v cedníku (nejhumálnější) a nebo chemicky :(
Naposledy upravil Radim Zídek dne 18 čer 2005, 13:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Martin Novák » 28 bře 2005, 23:46

Jasné. Takže cedník. Dobrý to nápad. Určitě se po nich mrknu! Díky za tip.
Naposledy upravil Martin Novák dne 16 črc 2005, 15:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod pepe » 27 dub 2005, 21:05

To já když v únoru dělal celkové GO mého akvárka tak jsem naprosto bez starosti vykoupal ve vaně(1l sava a cca15-20l vody)snad úplně vše.(Písek jsem jen převařil se solí.)Všechny velké kameny,krmítka filtry,vzduch.kameny,no prostě vše.Potom jsem vše ještě jednou opláchl pod sprchou a vložil do akvárka.Tohoto jednání mě donutilo to, že mým předchozím chovancům se začaly náhle rozpadat ploutve a hynuly v houfech.A také řasa hněhá a zelená mě k tomuto jednání pomohla.Ta napřed zhnědla a potom slezla.Jen jsem vše lehce překartáčoval.Teď mám tlamovce z Malawi a zatím všechmo funguje i přes očistu v Savu.Vždy? je to jen desinfekce.To je moje zkušenost se savem.
pepe
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 14 dub 2005, 19:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Shalibaba » 28 dub 2005, 11:15

To Radim:
Prosimte, jak to s tema Melanoides tuberculata vypada v praxi? Kdyz se porad zavrtavaji do dna, neni to spatne na rostlinky? Mam jich v akva hodne (myslim, tech rostlinek), ale takovehle provzdusnovani a prehrabavani pisku by nebylo na skodu. Prehrabuji se v nem hodne? Myslim, jako ze je videt, kudy lezly?

To Martin Novak:
Sehnals je nekde? ja je nasel treba na http://profi-aquarium.cz/jini.html, ale to je docela z ruky.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Radim Zídek » 28 dub 2005, 16:15

TO Shalibaba - piskořky prakticky vidět nejsou, jenom v hodně jemným písku se po ránu objeví pár cestiček (převážně jsou aktivní v noci) Rostlinkám by ublížit neměly ba naopak. Živý se zbytky potravy a výkaly v písku
Naposledy upravil Radim Zídek dne 18 čer 2005, 13:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Martin Novák » 28 dub 2005, 19:38

Shalibaba píše:To Martin Novak: Sehnals je nekde? ja je nasel treba na http://profi-aquarium.cz/jini.html, ale to je docela z ruky.


Zatím ne. Bohužel. A ten odkaz nefunguje, protože je ta ním čárka.
http://profi-aquarium.cz/jini.html
Jo, tam je mají! Raději bych však něco místního. To je jednodužší, ale kdyľ je neseženu, tak mi nic jiného nezbude.
Naposledy upravil Martin Novák dne 16 črc 2005, 15:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 11 kvě 2005, 11:35

Martin Novák píše:To rozhodně. Zvláątě důleľitá je zrnitost. Protoľe jsou africké cichlidy takové "bagrovité" ryby, tak je vhodnějąí křemičitý jemný písek (od 0,8 - 2 mm).


Takze vhodny je jemny kremicity piesok.
A co koralova drt ? Mate s nou niekdo skusenost? Niektori chovatelia cichlid ju odporucaju lebo vraj zvysuje tvrdost vody a stabilizuje pH.

A este sa chcem opytat ako hrubu vrstvu piesku odporucate na dno akvať
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Mauve » 11 kvě 2005, 12:19

Ta korálová dr? - to nevím - zeptej se Roberta (canarta), ten ho přivezl jako suvenýr myslím z Kypru a myslím že něco přes 20kg (medaile za oddanost by mu slušela :wink: )

Vzhledem k tomu, že mám zkušenost jak s hrubým štěrkem, tak s tím jemným, přidávám se k doporučení toho jemného. O jeho nutnosti co se týká užitečnosti pro průchod střevy ryb - to nevím, moje ryby měly rok a půl hrubý štěrk a bylo to dobré, měl jsem při zřizování akva obavu, že se budou výkaly povalovat po bílém dně. Teď po výměně vidím, že jsem se mýlil, externí filtry k sobě postupně stahují detrit a dno je stále relativně čisté. No a aulonocary, ty to přivítaly nejvíc, zaboří tlamku až po oči do písku a prohazují a prohazují.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod canart » 11 kvě 2005, 12:34

Lgaspo píše:Takze vhodny je jemny kremicity piesok.
A co koralova drt ? Mate s nou niekdo skusenost? Niektori chovatelia cichlid ju odporucaju lebo vraj zvysuje tvrdost vody a stabilizuje pH.

A este sa chcem opytat ako hrubu vrstvu piesku odporucate na dno akvať

Vseto zavisi od toho, aku vodu mas k dispozicii. Ak je tvrda voda, je zbytocne sa snazit ju este pritvrdzovat. Na druhej strane nic sa nedeje, kludne sa da pouzit. To uz je skor o estetike. Kremicity piesok je dobry, koralova drt casto nie je prilis jemna, a preto straca svoj vyznam pre travenie. Ryby hltat kamienky nebudu :) Ale, ak by bola malej zrnitosti, nie je problem ju pouzit.
Ako pisal Mauve, ja som dotrepal cez 20 kg bieleho, uplne lahkeho piesku z Cypru. Vyzera to ako drobne obrusene ulomky ulit makkysov. Tym, ze je velmi lahky, nesada a Tropheusy sa v nom stale hrabu, najma po krmeni. Vo vykaloch ho je vidiet a poznat to aj podla toho, ze rychlejsie klesaju ku dnu. Lepsi piesok som zatial nemal a realne uvazujem, ze tam este raz zajdem :)

Co sa tyka hrubky vrstvy, pokial je piesok jemny, nemala by byt viac ako 3 cm. Zavisi to vsak aj od chovanych ryb. Ak su tam ryby, ktore prekopavaju cele akva, tak tie sa postaraju aj o prekyslicenie dna. V opacnom pripade dno sada a odpad, ktory sa v nom hromadi, najma pod kamenmi, zahniva a piesok scerna. Zaroven sa tvoria toxicke plyny (sirovodik - H2S), co dost citit po odkalovani spod kamenov. Prave v dne hrubsom ako 3 cm je riziko hnitia. Inak by stacilo aj nizsie dno...ak sa da do 2 cm je najlepsie.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků