Bílý písek na dně

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod René Widenka » 22 led 2008, 14:05





mám ten samý odkalovač a spokojenost,jenom to hrdlo nemuselo být tak široké,tak jak jsi psal
Uživatelský avatar
René Widenka
uživatel webu
 
Příspěvky: 93
Obrázky: 8
Registrován: 08 led 2007, 17:33

Příspěvekod mklimes » 22 led 2008, 14:33

Džuzepe píše: a pokial viem s fyziky tak ma piesok aj tak vetsiu hustotu ako detrit.. .


No prave, taky bych to tak videl, ale bud mam moc lehky pisek, nebo Ancistrusaci moc tezke hovna... pisek se zatoci a odsaje, ale vetsina detritu se nedostane vys nez do pulky zvonu...

Piskorky by mely pomoct, uz brzo budou, a tohle taky zkusim..

Dik
mklimes
uživatel webu
 
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2007, 15:56

Příspěvekod shimie » 22 led 2008, 18:39

Dnes som ho tiez kupil v Hornbachu, Teda konkretne tetratec GC 50 a stal okolo 550.- , som zvedavy ako bude fungovat. Zatial nemam co odkalovat, ale neskor napisam ako som spokojny...
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod Džuzepe » 22 led 2008, 23:25

shimie píše:Dnes som ho tiez kupil v Hornbachu, Teda konkretne tetratec GC 50 a stal okolo 550.- , som zvedavy ako bude fungovat. Zatial nemam co odkalovat, ale neskor napisam ako som spokojny...


si mi mohol napisat..ked si z Blavy, mohol som ti ho pozicat
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod ziletka » 22 led 2008, 23:27

Ja som chcel ktomu piesku neviem ci a ako by sa ten piesok dal poslat Zijem v IRSKU a tu sa pouziva koralovy pieso [KORAL SAND] 1mm Ja ho mam zmesany z CRABWORX Predavaju ho v 25Kg baleniach Ak by ho niekto chcel vidiet ako vypada samotny ostalo mi asi 10 Kg mozem ho zajtra odfotit a poslat foto
Uživatelský avatar
ziletka
přispívatel
 
Příspěvky: 193
Obrázky: 39
Registrován: 25 srp 2007, 19:25
Bydliště: IRSKO

Příspěvekod shimie » 23 led 2008, 00:03

Džuzepe píše:
shimie píše:Dnes som ho tiez kupil v Hornbachu, Teda konkretne tetratec GC 50 a stal okolo 550.- , som zvedavy ako bude fungovat. Zatial nemam co odkalovat, ale neskor napisam ako som spokojny...


si mi mohol napisat..ked si z Blavy, mohol som ti ho pozicat


Nie som z BA, som z Piestan, ale zhruba raz za mesiac navstivim velkomesto :lol:
Inak dik za ochotu.
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod sollik » 14 srp 2008, 10:11

No asi přicházím s křížkem po funusu, když reaguji na půl roku starý příspěvek, ale snad to někomu pomůže. Já osobně bych to řešil tak, že bych odsával klidně zvonem, který nasaje výkaly i písek, ale na konci hadice (v záchodě, nebo ve vaně) bych umístil kýbl. Písek sedne na dno a detrit se protočí a odteče pryč. Momentálne to neřeším, mám drť, ale plánuji nákup v Mountfieldu 2x 25 kg bílého, takže budu moct vyzkoušet na vlastní kůži.
sollik
uživatel webu
 
Příspěvky: 22
Registrován: 21 bře 2006, 18:57
Bydliště: Liberec

Příspěvekod wladys » 14 srp 2008, 22:15

Já třeba odkalování neřeším vůbec. :o Mám malou vrstvu písku a navíc ve dně piskořky.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Bob » 15 srp 2008, 10:11

Ja tiež neodkalujem, neni co :D
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod sollik » 20 srp 2008, 19:49

Tak jsem dneska nakoupil v Mountfieldu. 50 kg za 320,- Kč. :D Když jsem doma rozdělal pytel, abych se podíval na zrnitost a barvu, tak jsem zjistil, že je to úplně ten samý, který se používá v tramvajích k podsypu pod kola :D Kdysi jsem zajel se Škodovkou večer na konečnou, skočil za tramvajákem, který tam právě stál, strčil mu kilo a nabral toho písku celý auto :lol: Zařídil jsem nádrž, vypustil ryby, ale když jich pár odešlo, pojal jsem podezření, jestli není ten písek s něčím smýchaný a raději to celé předělal a písek vyhodil :(
Ono vůbec ty ceny v akvaristikách jsou drsný. S kamarádem jsme zařizovali 450 l akva. Když spočítal, na kolik by ho vyšel písek z akvaristiky, tak to s ním málem švihlo. Nikde v okolí žádný betoňák na přesití nebyl........nakonec jsme zjistili, že v nedaleké pískovně se prodává TUNA !!!!! praného písku okolo 100,-Kč. Ve finále jsme zajeli do pískovny, paní nahoře na váze dali kafe, dole už na nás čekal nakladač a odvedl nás přímo k místu, kde byla hromada krásně praného písku. Opět toho byla celá Škodovka (lezla z pískovny po kolenou).
A pak si to jděte nakoupit do krámu :shock:
sollik
uživatel webu
 
Příspěvky: 22
Registrován: 21 bře 2006, 18:57
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků