Bílý písek na dně

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Princessen » 01 led 2008, 12:06

atrex píše:to Princessen:
Ne, proč si to myslíš?

Jak psal Mauve pokud ti nechodí rybky z akvárka vykonat potřebu na splachovací WC a vykakají se v akvárku tak se ti písek ztrácet nebude hovínko se rozloží a písek zůstává :wink: :idea:
Uživatelský avatar
Princessen
uživatel webu
 
Příspěvky: 65
Obrázky: 23
Registrován: 15 úno 2007, 21:03
Bydliště: MOST

Příspěvekod atrex » 01 led 2008, 15:28

Princessen píše:Jak psal Mauve pokud ti nechodí rybky z akvárka vykonat potřebu na splachovací WC a vykakají se v akvárku tak se ti písek ztrácet nebude hovínko se rozloží a písek zůstává :wink: :idea:


jejdanánky to jsem ale trumpeta :lol: :o
Uživatelský avatar
atrex
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 12
Registrován: 20 lis 2006, 17:44
Bydliště: Praha 10

Odkalovani - detrit tezsi nez pisek

Příspěvekod mklimes » 17 led 2008, 15:58

Martin Novák píše:Já odkaluji v celé hloubce. Mám odkalovací zvon vlastní výroby (trubice a na konci PET-láhev 0,3 L - uříznutá v půlce). Průměr a výška zvonu je ideální, protože se písek nenasává do hadice a do kýble, ale jen se nasaje do zvonu, tam se několikrát protočí vlivem proudu jako v pračce a je dokonale čistý.


To by me zajimalo, jak to mas zarizene, nemuzes nafotit nebo popsat prumer hadice, vyskovy rozdil, atd? Ja zkousel skoro vsechny metody odkalovani a porad nasavam spolu s bordelem pisek. Mam jemny pisek - zrnitost nevim, ale bude pod 0,5-1 mm, hadici s flaskou na konci, puvodni model byl uriznuty asi ve tretine, po kazde udrzbe v zachode (kam to odteka, mam to cca 5 m) asi 1/3 kg pisku... i pri odsavani jen z povrchu.

Udelal jsem novy model, tu tretinkovou PET flasku jsem nechal celou, uriznuto az tam, co se dole zuzuje - pisek taky nasava, ale minimalne, zato hovna od Ancistrusu se v tom protoci a spadnou zpet, teda vetsina, kdyz pritlacim a nasaju vic pisku, obcas se nejake nasaje, ale s tim piskem, brzo by mi v akva zadny nezbyl... Krome pisku tam mam i jemnou koralovou drt, zrnitost cca 2-4 mm - i ta se ve zvonu protoci, ale nenasaje, a Ancistrusi hovna jsou na tom asi tak stejne, dostanou se asi tak do pulky az horni tretiny zvonu, ale vys (a do hadice) jen vyjimecne. Muzu zkratit zvon/PET flasku, ale uz ted to nejaky pisek nasava, kdyz zkratim, bude vsechen v hajzlu (doslovne)

Ma nekdo radu, jak vypadaj Vase odkalovacky? pomohlo by udelat u spodu zvonu otvory?

Dik za nazory
mklimes
uživatel webu
 
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2007, 15:56

Re: Odkalovani - detrit tezsi nez pisek

Příspěvekod Džuzepe » 17 led 2008, 16:28

Ma nekdo radu, jak vypadaj Vase odkalovacky? pomohlo by udelat u spodu zvonu otvory?

Dik za nazory[/quote]

Ahoj ak chces mohol by som ti odfotit odkalovacku od sery..
je skvela na odkalovanie piesku hlavne do vetsich akvarii.. ale vdaka sirsiemu hrdlu sa jej moc dobre nedari odsavat kal v problemetickych miestach medzi kamenmi.
Je to asi 35cm dlhy valec, v strede rozdeleni mriezkou.
Vdaka tej mriezke zostava vetsinou piesok len v pvej komore.
Len aby to poriadne fungovalo treba mat poriadna tah .. tak 5-6l/ min.
Cize v mojej 250 nemam vela casu na odkalovanie. Ta stvrtina objemu je raz dva prec
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod mklimes » 17 led 2008, 17:23

Tak to by me zajimalo, na Inetu detailni fota nejsou, sirka nevadi, dno mam volne a bez kamenu..

Zkus nafotit nebo nacrtnout

Diky
mklimes
uživatel webu
 
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2007, 15:56

Příspěvekod Džuzepe » 21 led 2008, 22:37

Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod ziletka » 21 led 2008, 23:22

Ja som ani nevedel ze nieco take jestvuje Musim tiez nieco take zaobstara Maju to bezne v akva obchodoch ? Alebo kde sa to da zohnat?
Uživatelský avatar
ziletka
přispívatel
 
Příspěvky: 193
Obrázky: 39
Registrován: 25 srp 2007, 19:25
Bydliště: IRSKO

Příspěvekod mklimes » 21 led 2008, 23:59

[quote="Džuzepe"]fotky najdes v mojej galerii ak by si potreboval dalsie pohlad alebo detail tak mi napis

Grazzie Giuseppe, vypada to dobre, sice selskym rozumem nechapu, jak mrnavej pisek zustane pred sitem a obrovsky hovna (moji ancistrusaci serou hadice dvakrat delsi nez jsou sami, kdyz na to prijde) projdou a nezachyti se, ale asi to vyzkousim...

Ze sportu zkusim napred nainstalovat neco podobneho do stavajiciho Coca Cola (tm) odkalovace a kdyby to nebylo ono, koupim original, alespon budu mit dalsi kousek do sbirky odkalovacu, uz mam ctyri :)

Ta ryba na Tve vizitce je melanochromis Interruptus, nebo se pletu? Dneska jsem jich privez 38 (jednodruhovka), jsou od 3 cm do cca 7, par samcu uz je vybarvenych, jiny sedivej (vcetne nejvetsiho, ze by na velikosti zezalezelo?) a zbytek je zlutej, obcas jakoby tmavsi, sedivejsi, nebo s tmavsimi ploutvemi, uvidime, co se z toho vyvine, zatim (mozna jsou porad na sedativech i kdyz uz zerou) se vsichni kamaradej bez ohledu na barvy a velikost..
mklimes
uživatel webu
 
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2007, 15:56

Příspěvekod Džuzepe » 22 led 2008, 09:53

ziletka píše:Ja som ani nevedel ze nieco take jestvuje Musim tiez nieco take zaobstara Maju to bezne v akva obchodoch ? Alebo kde sa to da zohnat?


v hornbachu maju siroky vyber.. ale odporucam kupit radsej odkalovac pre mensie AQ
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod Džuzepe » 22 led 2008, 10:17

to mklimes: noo skusenost s obrovskyma hov.. moc nemam :lol: , mam sice ancitrusaka ale odkalujem raz za dva tyzdne..
A to vetsinou vezovky den detrit spracuju na drobno...
a pokial viem s fyziky tak ma piesok aj tak vetsiu hustotu ako detrit.. vyrenim v komorach by malo dojst k tomu aby sa tie lahsie ciastocky oddelili.
Ono to ma nad druhou komorou este spetny a regulacny ventil.
Keby si bol z okolia BA tak by som ti ho rmohol pozicat na odskusanie .. ale ..
Ono sa mi tiez obcas stava ze ked naberem privela piesku tak ho taha von..treba byt s tym opatrny .. casom som ho teda odstavil.. staci mi hadica s ktorou detrit poodsavam bez
mutenia piesku, proste len vycistim vsetky kuty v ktorych je detrit usadeny

ryba ktoru mam vo vizitke je maigano, nadherne kusky, ale musel som ich dat prec boli prilis agresivne.. vecne sa mi tlkli zo saulosakmi.
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron