Vyroba pozadia

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 25 led 2009, 15:06

Týjo ty ryby jsou v tom jednom světlém kýblu,kde je zaplý ten filtr?Trochu těsno...to nemáš ani přikryté? Nemáš obavu,že vyskočí?Sis měl pořídit aspoň dětskou vaničku. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Brky » 25 led 2009, 15:38

Nie nie ryby su v vo velkom lavori asi 30l a velkom kybli asi 15 l a zakryte su, to by som sa bal ze vyskocia :D , maju tam aj filtre a okyslicovanie. Ten filter bezi preto aby nepomreli bakterie vo filtry za 3 dni kym nebude bezat. :lol:
Přílohy
IMG_5678.JPG
ryby
IMG_5678.JPG (213.28 KiB) Zobrazeno 2073 krát
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod Foxicek » 25 led 2009, 17:04

A+I píše:Pisek primo do barvy jsem davala na pozadi (ktere mam hotovou teprve pulku :oops: ) pro Malawi. Ale to pozadi je planovane, ze bude za sklem zvenku. Dovnitr se mne to nezda, protoze ten pisek jde z barvy snadno vyloupnout. Tak pak asi easy to setrit neopatrnym zasahem sitkou v akva apod. Ja myslim, ze Epoxy tomu teprve da tu spravnou skorapku.
no právě, po třech nátěrech a posypaných vrstvách jemnoulinkeho pisku O,3mm je to slusna vrstva a a dost to drzi mam to vyzkousene, protoze sem parkrat do pozadi bouchnul ostrymy kameny a vubec nic, taky sem to zkousel nehtem:-) a bych musel mit drapy jak kocka.... to se spis odloupne kus polystyrenu nez jen ten pisek...fakt, nedavej to za sklo...350l není tak málo a 2,5 cm polystyrenu te nazabije...bude to o hodne hezci... :o
Foxicek
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Obrázky: 3
Registrován: 03 led 2009, 14:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 26 led 2009, 11:55

Pockejte az to dohotovim a vlozim se fotku, ani to nepoznate ze je to za sklem :D . A jestli jo, tak to predelam (mozna). Ale ted uz to nejde, protoze to akva ma plastovy ram dole a nahore a pozadi je uriznute jen na vysku skla mezi ramy, takze za prve by to bylo vevnitr moc nizke (chybelo by asi 5 cm) a za druhe nebylo pocitano se zamaskovanim techniky, jsou to jen rovne desky. Potrebuju to uz dodelat a vrhnout se na to akva pro Trofiky. A dal se uvidi... :o
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Brky » 27 led 2009, 00:02

Zalepil som pozadie do akva silikonom na lepenie akvarii a tam je napisane ze 2 mm vrstva tvrdne 24 h ale ja to tam mam uz 36 a stale mi pride ze zapacha octom co je vlastne reakcia ktora vznika pri tvrdnuti silikonu a tak nechcem este napustat akva aby som neotravil vodu. Nedaval som nejaku hrubu vrstvu silikonu ale neviem ci su to presne dva milimetre :o Co moze sposobit nevytvrdnuty silikon v akva?? Potom uz nehodlam pozadie oplachovat nicim, alebo by som mal radsej nieco urobit pre istotu?? Pouzil som silikon PERENNATOR AQ 201 Dik za info
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod Brky » 27 led 2009, 23:11

Tak uz je akva napustene a vsetko okrem ryb je v nom, parametre vody uplne vporiadku. Akurat ma stve ze to pozadie je take svetle, trochu som posilil osvetlenie nech sa rozbehne zelena riasa a pozadie porastie riasou. Tak za mesiac dva sa uz na to bude dat pozerat, dufam teraz ma to az tak moc neuspokojuje :? . Inak posielam ilustracne foto. Upozornujem je to presvetlene jak das :lol:
Přílohy
IMG_5706.JPG
IMG_5706.JPG (163.35 KiB) Zobrazeno 1891 krát
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod Brky » 08 čer 2009, 21:03

Tak akva uz bezi nejaku ten cas aj s pozadim a konecne sa dostava do podoby ktora by sa dala prezentovat, skoda ze rastliny boj ako s geophagusami tak s krunirovcami prehrali a tak je akva uplne bez rastlin :D Takze ako som vravel posielam foto pozadia po pol roku. Viem ze to nie je malawi ale JA a az na cichlasoma octofasciatum :P V skatkeo sadka skoro finala akurat veleke krunirovce budu musiet prec :o

Obrazok je trochu deformovany,orezaval som ho a ked som ho upravil tak aby som ho mohol vlozit tak z neho vyslo toto :lol:

Inac
1x HYPOSTOMUS PLECOSTOMUS Gold
1x PTERYGOPLICHTHYS GIBBICEPS
3x ANCISTRUS cf. CIRRHOSUS
1x PECOSTOMUS L147 (Peckoltia sp. l147)
2x PIMELODUS PICTUS
1x CICHLASOMA OCTOFASCIATUM
2x GEOPHAGUS BRASILIENSIS
1x HEROS SEVERUM
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod Brky » 08 čer 2009, 21:12

tak to je ono :lol:
Přílohy
rsz_1rsz_1rsz_11rsz_img_6617566_kopie.jpg
akvarko
rsz_1rsz_1rsz_11rsz_img_6617566_kopie.jpg (207.06 KiB) Zobrazeno 1672 krát
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Re: Vyroba pozadia

Příspěvekod Cichlidka » 03 dub 2013, 09:21

Ahojte. Zaregistrovala som sa na tento famozny portál, lebo dúfam, ze mi poradite, kedže som už s nervami v koncoch :oops:
Tu je príbeh o výrobe môjho 3D:
Kedže som nevedela, pre ktorý pracovný postup sa rozhodnúť, spravila som rovno 2 pozadia - jedno z 10 cm extrudovaneho polystyrenu, jedno z pur peny. Akva je 150x60x50. Mala som kus 120 cm dlhého polys a podlozky, na ktorú som nastriekala pur penu. Pozadie z pur peny sa mi páčilo viac, takze som sa rozhodla ho dokončiť. Kedže som chcela vidieť, ako bude vyzerať v akva, rozrezala som ho na 2 časti a vložili dnu. 3 časť "L"-ko, kde by som schovala aj nasavanie filtru som plánovala dodatočne dorobit, ked sa mi pozadie bude páčiť. IBAŽE! Po natierani pozadia balakryl+epoxy+piesok pozadie menili svoj tvar. Akoby sa "scvrklo" a aby to nebolo malo, dokonca sa od konca cca 20-30 cm ohlo. Kedže som nevedela co s tým, odrezala som tie ohnute časti, aby som pozadie mohla v pohode vlepit do akva. Z celého pozadia mi ostalo asi 80 cm pouzitelneho. Kedže som už mala iba trosku purpeny, použila som dalsi kus tabule z polys., ktorý som predtým vyrezavala, sem tam dostrekla penu. Pozadie ešte nie je hotové, chcem dorobit tu bocnu, ALE ! Tie spoje vidno, zdá sa mi, ze sa k sebe tie jednotlive druhy nehoda, jedno je dierkovane, ďalšia časť nie :? Som z toho na nervyyyyyy :x
Viete mi prosím poradit, co s tým? Je to take hrozne? Zabila som s tým asi mesiac života, ani nie kvôli výrobe, ale kvôli neustalemu prerabaniu. Mám sa na to vykaslat a spravit nové? Alebo prilepit toto a ked zarastie riasou a daju sa do akva este skali nebude to take zle? Ako sa vyvarovat chybám ktoré sa mi stali? Kedy pozadie rozrezat? Ako udrzat jeho rozmery?
Takto nejako to teraz vyzerá, ale už neviem co s tým :roll: nehovoriac o tom, ze som si v hornbachu kúpila jedno malé balenie epoxy za 13 eciek :cry: minula som už 3 balenia, 2 pur peny, tabulu 10 cm polystyrenu, balakryl a piesok spolu už niečo cez 80 EUR :( ďakujem za rady a pomoc. :5:
Přílohy
image.jpg
image.jpg (423.2 KiB) Zobrazeno 801 krát
image.jpg
image.jpg (506.19 KiB) Zobrazeno 801 krát
Uživatelský avatar
Cichlidka
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 5
Registrován: 02 dub 2013, 23:00
Bydliště: Senec
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Vyroba pozadia

Příspěvekod wladys » 03 dub 2013, 11:12

Epoxy 1200 by s polyšem a ani s pur pěnou nemělo takto jak píšeš reagovat. Buď si to nějak blbě smíchala a naředila a nebo jsi použila nevhodnou pryskyřici. Těžko říct, takhle na dálku. Pokud seš si jistá, že jsi použila dobrou pryskyřici, tak už bych toto stávající pozadí dodělal, už jen proto, že jsi do toho stčila už tolik éček. Nevypadá to špatně, ještě dooprav ty prosvítající kousky pěny.
Pokud to opravovat nechceš, tak žádné další nedělej a dej tam jen nějakou jednobarevnou tapetu(barvu nechám na tobě). :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků