nove akvarko

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

nove akvarko

Příspěvekod Psmrz » 02 srp 2005, 10:48

Dobry den vsem vespolek, jsem tu novy.Vcera jsem dovezl staronovou nadrz. Ma rozmery 200x60x60. Samozrejme bude to afrika. Jeste nevim jake ryby, ale to me snad napadne pri praci. Vaham mezi filtrem externim ( samo domo cca 30l) a bioakvacitem na celou sirku a vysku. Diky za Vase nazory.
Uživatelský avatar
Psmrz
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 črc 2005, 18:02
Bydliště: Praha

Příspěvekod nakatenga » 02 srp 2005, 10:55

Ahoj a vítej!
Na filtraci odborník fakt nejsem, ti se teprve přihlásí, ale zaujal mne rozměr nádrže - to se to bude panečku budovat v takový vaně!
Píšeš, že ještě nevíš, jaké ryby - orientoval bys to na Tanganyiku nabo Malawi?
Naposledy upravil nakatenga dne 02 srp 2005, 11:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Psmrz » 02 srp 2005, 11:05

Ahoj, to prave jeste nevim. Mam jednu nadrz kde mam Venustus a Lombardi. Tak asi neco noveho. :o))
Taky tomu nerozumim, ale zacina se mi to libit.:o))
Uživatelský avatar
Psmrz
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 črc 2005, 18:02
Bydliště: Praha

Re: nove akvarko

Příspěvekod Martin Novák » 02 srp 2005, 12:04

Psmrz píše:Dobry den vsem vespolek, jsem tu novy.Vcera jsem dovezl staronovou nadrz. Ma rozmery 200x60x60. Samozrejme bude to afrika. Jeste nevim jake ryby, ale to me snad napadne pri praci. Vaham mezi filtrem externim ( samo domo cca 30l) a bioakvacitem na celou sirku a vysku. Diky za Vase nazory.

Zdravím Tě též a vítám Tě mezi námi tady!

No váháš dobře. Já osobně bych volil externí filtr. Jestli máš "home-made" 30 litrů, tak bude perfektní pro biofiltraci. Myslím, že tady na webu v sekci "Články" je i dost rad, jak na to. Ten vnitřní bioakvacit přes celou bočnici je také dobrý nápad, ale má jednu obrovskou nevýhodu. Zabírá místo v nádrži a je vidět. Musí se to umět zamaskovat a udělat precizně. Zase na druhou stranu je to jednodušší řešení, i na čištění. Tak trochu se musíš rozhodnout sám. Tady dostaneš jen doporučení. Snad Ti sem naklepe ještě někdo další své rady a zkušenosti...
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Radim Zídek » 02 srp 2005, 12:13

Ahoj taky Tě tu vítám, pokud teprve začínáš, začal bych s rybami z Malawi přeci jenom nejsou tak choulostivé jako Tanganyické. Co se týče filtrace rozumný by byl vnější celoskleněný filtr, ale to bude problém pokud akva není vrtané. Přepažit část nádrže je také řešení, ale budeš si zabírat zbytečně místo v akva a při čištění hub si zakalíš vodu. Já osobně bych se klonil ke dvěma větším kanystrovým filtrům (Eheim, Fluval)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Lgaspo » 02 srp 2005, 12:27

Mam nadrz podobnych rozmerov len o cosi kratsiu (164 cm). Pozivam externy biofilter cca 100 l a zatial som s nim po cca mesacnej prevadzke nadmieru spokojny - slape ako hodinky.
V sekcii odborne clanky som tu moju filtraciu popisal v dvoch clankoch, tak ak mas zaujem mrkni tam.

Co sa tyka ryb, Ti zatial moc neporadim, ale ak zacinas (ako ja) predsa len odporucam malawky. Vela zdaru! :D
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Radim Zídek » 02 srp 2005, 12:34

Jinak v nádrži takových to parádních rozměrů se dají dělat naprosto skvělé dekorace ( úplně se mě klepou ruce ) :-)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Psmrz » 02 srp 2005, 13:15

diky vsem. Jelikoz jsem k nadrzi dostal i cerpadlo pujdu do externiho filtru. Nadrz neni provrtana takze budu muset vymyslet nejaky prepad. Uz jsem si objednal bioakvacit. Mam male zkusenosti s lombardi. Par se mi jich podarilo odchovat, jen tak pro sebe.
To Radim : jestli se ti klepou ruce muzem se domluvit, snad to nebude :shock:
Uživatelský avatar
Psmrz
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 črc 2005, 18:02
Bydliště: Praha

Příspěvekod Radim Zídek » 02 srp 2005, 14:05

S tím přepadem do filtru to bude asi trochu složitější bez vrtání. Jinak ruce se mě klepou, to víš jak vidím prázdnou nádrž jsem k neudržení. Jenomže to by jsi z toho zase neměl takový ten dobrý pocit, že jsi to dokázal sám. Ale kdyby něco není problém, horší, že v okolí Prahy nejsou kloudný kameny.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Jenda » 02 srp 2005, 14:51

Krasna vana, jen co je pravda 8)
Jestli mas prostor okolo, jsou asi lepsi reseni externi filtry, ale ja zvolil vnitrni maskovane za pozadim - v obyvaku nebude nic nez AQ (malem jsem napsal voda, ale vodu na podlaze nechci :-) )

A k tem kamenum... Dlouho jsem shanel bridlici, ale nakonec jsem posbiral par super kousku na zavazce na naspu u silnice. Jsou vsech rozmeru a tloustek - zkratka dobry stavebni material... I u Prahy se najde, jen to chce hledat :P
Uživatelský avatar
Jenda
častý přispívatel
 
Příspěvky: 208
Obrázky: 15
Registrován: 09 čer 2005, 14:22
Bydliště: Slany

Další

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků