nove akvarko

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Shalibaba » 07 srp 2005, 16:19

Osobně tahám do akva pouze kameny z řek (docela jich je tu v okolí dost, takže je i výběr). Kartáčem pod vodou omyju, hodím do škopku se savem na jeden den a pak opět properu.
Teď jsem našel řeku s krásně tenkýma kamenama tak asi začnu přemýšlet o nějakém hezkém pozadí právě z těchto kamenů.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Lgaspo » 07 srp 2005, 20:30

Tak vidim, ze mas super akva. Fakt si to vsetko poriadne uzi a hlavne premysli. Ja som s tym prave skoncil a teraz sa tesim z toho ako mi krasne rastu moje prve cichlidky :D
Ale aj tak este stale spekulujem momentalne na tom ako este vylepsim filtraciu a aj sposob krmenia ryb, lebo vela vlockoveho krmiva mi zbytocne stiahne filter prec z akva. Uz mam nejake napady ak to domyslim, zverejnim to.
Takze ono to vymyslanie a spekulovanie asi nema konca kraja. Ale to sa mi na tom paci :lol:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod nakatenga » 07 srp 2005, 20:39

TO Lgaspo - jak velké más rybky? Miminať Když jsem naše ryby dovezla domu, tak měly 3-4cm a měla jsem stejný problém s krmením vtaženým do filtru. Po dobu cca jednoho měsíce jsem rybám na ten krátký okamžik vypínala filtr - bohatě to stačilo, aby se otrkaly, zesílily a hlavně se naučily rytmu krmení a "signály", kterými jsem je volala k baště. Potom už filtr zůstával běžet na plný kule a rybky nenechaly uniknout ani smítko. No a dneska, po půl roce, je sežráno ještě než to dopadne na hladinu.... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 07 srp 2005, 21:46

to nakatenga: Přesně moje slova, i takový shit, jako SAK, které se ihned začne potápět, tak ho moji tlamovci stihnou sezobat ještě než spadne do druhé poloviny akvária. Signály moc netrénujem, stačí, když se u nich objevím s pixlou v ruce :)))
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Grohic » 07 srp 2005, 21:48

Tak to jsme na tom uplne stejne shali, jenze nekdy se u me nedostane na mensi, ale voni si vzdycky neco najdou 8)
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Shalibaba » 07 srp 2005, 21:52

U mě se na menší dostane, protože mám vývod z filtru kousek pod hladinu - na hadici mám napapojený mezikus na prokysličování a to se stará o pěkný fofr ve vodě, takže se krmení rozhodí pěkně po celé šířce akva.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Lgaspo » 07 srp 2005, 21:54

Tak tie moju su od 3cm do 7 cm. Hned na uvod ako im dam vlocky tak sa na ne vrhnu na hladine. Ale po chvili sa presunu do strednej casti akva a cakaju co spadne dole a len sem tam jedna vystartuje a zoberie si vlocku z hladiny. Neviem preco to tak robia ???
Cast krmiva sa takto zbytocne dostane do filtra. Zatial to riesim tak, ze dam pred prepad do filtra sietku a necham ju tam pokial ryby vsetko nezozeru :D
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Grohic » 07 srp 2005, 21:56

Tak to jo, jenze tady se to ani nestihne rozchodil, protoze vsichni uz maj tak 6cm a jenom lombardaci maj nektery jeno tak 3cm, kupoval sem je jako uplny miminka, vetsiho mel jen jednoho a ten uz se zacina prat :evil:
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Shalibaba » 07 srp 2005, 21:57

Ach so, to jsem si ani neuvědomil, že ne každý má nasávání filtru při dně. Tak to je potom prekérka... :(
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 07 srp 2005, 22:02

Lgaspo píše:Tak tie moju su od 3cm do 7 cm. Hned na uvod ako im dam vlocky tak sa na ne vrhnu na hladine. Ale po chvili sa presunu do strednej casti akva a cakaju co spadne dole a len sem tam jedna vystartuje a zoberie si vlocku z hladiny. Neviem preco to tak robia ???

Mně to dělají také, vypadají u toho jakoby se hladiny bály. Prostě prudce vystartují proti hladině, uloví kus čehosi k jídlu a zase rychle ke dnu, nejlépe do jeskyně. Je to sranda. Možná jim vadí ten "šajn" ze zářivek, holt nemaj sluneční brejle :lol:
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků