Zářivky

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Vlastomenn » 03 srp 2010, 19:01

jerry1 píše:ja tedy nemam zkusenosti s tou kombinaci co jsi si vybral, ale SYLVANIA AQUASTAR mi cpal muj obchodnik a tak jsem si ji vzal, ale hned druhy den jsem ji sel vratil, protoze je desne do fialova, ale opravdu az moc a neni to hezke - ja myslim, ze v kombinaci s tou colourkou, ktera je co ja vim take lehce do modra, to bude desne modlo-fialove. Radeji bych volil Osram biolux - vybarvuje, ale nezkresluje barvy.


Ta COLORKA je tiez do fialova.Ano rad by som OSRAM alebo PHILIPS ak aj ano tak min.20ks!.Veci sa tu maju tak ze neni mi ziadny predajca na slovensku poslat a jedina predajna co bola u nas krachla a tam sa dalo.Cize som odkazany uz len na specialky. :(
Naposledy upravil Vlastomenn dne 03 srp 2010, 19:38, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod Vlastomenn » 03 srp 2010, 19:11

wladys píše:Já jsem pro kombinovat speciálku s denní bílou. Pak by to zkreslení nemělo hrozit.Každá má jiné světelné spektrum a ty křivky světelného spektra by se mohly více srovnat.To že SERA nedělá 150cm zářivky vím,jinak bych ji už měl nad Malawi taky. :o

ZDE jsou různé náhledy akva pod různým osvětlením.


Diky Wladys toto som hladal a nemohol som najst :wink: .Ono su aj specialky denne svetlo len neviem ktore ked nemam moznost si kuknut svietivost na vlastne oci.Myslim ze tieto su vhodne Interpet TRITON a Trocal AFRICAN LAKE len tiez nemam moznost sa dozvediet alebo kuknut ako svietia.Nechcem zas kupit a pojde to do zlta alebo zelena.S tymito ziarivkami ma skusenost RADIM ZIDEK pysal som mu spravu ale este mi neodpisal.
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod wladys » 03 srp 2010, 19:45

Vlastomenn píše:Ono su aj specialky denne svetlo len neviem ktore ked nemam moznost si kuknut svietivost na vlastne oci.


Právě proto je dobré,když prodejce přímo napíše tu hodnotu teploty chromatičnosti.Z toho se to pak dá odvodit.Taková Narva ocean nature je fullspektrálka se studeným bílým světlem 4000K.Ale třeba u Narva oceanic colour se tu teplotu chromatičnosti nikde nemohu dočíst.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Vlastomenn » 03 srp 2010, 19:47

Wladys praveze ta NATURE ma 6000K! Mam to aj na baleni napisane.Ale svieti zltozeleno.Ano COLORKU som prebehol aj na zahranicnych strankach a K nezname dokonca ani na obale neni napisane!
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod wladys » 03 srp 2010, 20:07

..soráč.Překlep.Je to samozřejmě 6000K.Taky ji mám doma. :o Ve výsledku je to fuk.Stačí koupit 960 bio light a je to to samé,jen zaplatíme o 100 méně.Proč není nikde ta hodnota u colourky je mě záhadou.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 03 srp 2010, 20:09

Zajímavá volba by mohla být ještě Sylvania Gro-lux (8500K)
Hodila by se i do kombinace s tou Sylvanií aquastar( 10000K)

Osvětleno čistě Sylvania grolux.Zdá se,že vytahuje hodně červenou a přitom nepotlačuje zelenou.I ta zelená vypadá zeleně.Pro pastelově zbarvené ryby,což Malawky jsou by to nemusela být špatná volba.Zřejmě ji taky nejspíš prubnu,pokud ji seženu.

Obrázek
Naposledy upravil wladys dne 03 srp 2010, 20:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Vlastomenn » 03 srp 2010, 20:18

Noooo pouvazujem ale cakam este na odpoved na tie ziarivky co pouziva RADIM a ma ich v predaji u nas v POLITE.Ta luxka je len 36W.
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod wladys » 03 srp 2010, 20:45

Tak sem trochu pohledal na netu a kousek od mého bydliště jsem tu Sylvania grolux sehnal i v délce 150cm.Zajedu zkouknu ji a případně vezmu. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Vlastomenn » 03 srp 2010, 21:06

nasiel som ju uz aj u nas na jednej stranke ale je to asi len pre velkoodber.
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod Vlastomenn » 03 srp 2010, 21:09

wladys píše:Zajímavá volba by mohla být ještě Sylvania Gro-lux (8500K)
Hodila by se i do kombinace s tou Sylvanií aquastar( 10000K)

Osvětleno čistě Sylvania grolux.Zdá se,že vytahuje hodně červenou a přitom nepotlačuje zelenou.I ta zelená vypadá zeleně.Pro pastelově zbarvené ryby,což Malawky jsou by to nemusela být špatná volba.Zřejmě ji taky nejspíš prubnu,pokud ji seženu.

Obrázek


Nevyzera to zle ale aj tak ma zaujima ako by to vyzeralo pod malawi skoda ze su porovnania iba pod rast.akva.
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků