Zářivky

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod sarka.x » 02 srp 2010, 15:01

Ahoj Álo, supr experiment.
Ty první 2 fotky jsou fakt hrozně růžový a nevypadá to vůbec přirozeně.

Mě se nejvíc líbí ta druhá kombinace Power-glo + Zoo-Med Ocean Sun.

Máš úplnou pravdu, že hrozně záleží na barvě pozadí druhu ryb atd. Já tím, že mi pozadí u Trofíků porůstá i fialovou řasou a je hodně tmavé tak ta Philipska co je do růžova ještě umocnila ten "růžovo-fialový dojem". Třeba bude u Malawek dobrá, ještě jsem si jí nechala, že to ozkouším.
Wladys má svoje Malawi nádherně nasvícený a ma tam taky tu Philipsku. Jsem na to opravdu zvědavá, budu taky experimentovat a zkoušet tu Philips aquarelle, Sera Blue sky, Osram 880 a Biolux, uvidím co bude nej... :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod wladys » 02 srp 2010, 16:10

rey píše:kolko vlastne priemerne vydrzi taky neon pri 10 hodinovom dennom svieteni


..nedávno mi prdla nad jednom akva Narva po 4 letech svícení. Svítil sem 12 hodin denně a teď tak rok 9 hodin denně.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Vlastomenn » 02 srp 2010, 21:00

A+I píše:Ono taky hodne zalezi nejen na druhu ryb, ale i na zarizeni akvaria. Treba jestli tam jsou rostliny, jestli je tam nejaky druh rasy, jakou barvu ma pozadi, kameny atd.. A hlavne jestli vam treba nevadi brilantni barva ryb na ukor zmeny barvy pozadi a interieru vubec.
My jsme dnes menili Mobam vodu a mne napadlo v mezicase menit zarivky a fotit to, abyste vedeli, ze nekecam, ze to bylo s tim Power-glo moc ruzovy - proste do toho akva nepasuje.
Vsak Melanochromis ma pozadi pod tim Power-glo taky ruzovejsi nez je ve skutecnosti http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... c&start=40 , ale na tech nasich svetlych sedavych kamenech to bylo jak na Marsu v pekle :lol: . Je asi potreba experimentovat na kazdym akva zvlast, protoze vysledek stejneho osvetleni nemusi byt nad kazdym akva stejny.
Schvalne jsem to vyfotila i s vedlejsim akvariem, aby bylo videt, ze s tema fotkama neni vubec nijak manipulovane. A tak, jak je to na fotce, tak to vypadalo i ve skutecnosti. U Geophagu je na dne ricni pisek, u Mob je drceny koral smichany s trochou ricniho pisku. Jak tohle akva vypada a cim svitime, je u popisu teto nadrze a v nasi Galerii. Dnes jsem zkousela jen to Power-glo v kombinaci. Zarivky jsou 120 cm dlouhe, T8. Ty kameny vypadaji na dennim svetle jako na tech dvou prostrednich fotkach.
Prvni dve fotky jsou Power-glo + Power-glo.
Druhe dve fotky jsou Power-glo + Zoo-Med Ocean Sun.
Treti dvojice je Power-glo + Philips 865 6000K. K tomu musim podotknout, ze uz asi mesic brblu, ze se tam dela nejaka slizka rezava rasa, ktera tam 4 mesice vubec nebyla. A dnes jsem zjistila, ze Ivik tam nainstaloval zkusebne misto toho Ocean Sun zarivku Philips, protoze je levnejsi. S tou treti zarivkou Actinic Blue jsem to ani nepoznala, myslela jsem, ze se to trochu vysvitilo, protoze to nebylo tak jasny svetlo jako zezacatku. Ale je mozny, ze ta slizka rasa se zacala delat pod tim Philips?? Nevite nahodou nekdo? Sviti to tam pry asi 6 tydnu.


To ma ani nenapadlo a vskutocnosti mas pravdu zbytocne lamentovat a kukat na inu nadrz a dat si tam take ziarivky a pritom to bude inak vyzerat.Chce to fakt experimentovat a prist na ten spravny odtien.Ale trafit sa niekedy to si bude treba aj plesnut po vrecku. :wink: Ja mam teraz problem s mojou nadrzou ta NARVA OCEANIC NATURE svieti zltozeleno a neda sa nato pozerat a mam tam este NARVU COLOR ta by bola v pohode.Neviem co tam tresnut miesto NATUR.Faktn lamentujem.Rozmyslam kupit 2-3 druhy ziariviek a skusit.Ale ake to sa neviem rozhodnut. :roll: Wladys co ty poradis SYLVANIA AQUASTAR,JBL SOLAR NATUR,Arcadia Marine White,Interpet TRITON,Trocal AFRICAN LAKE :?:
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod wladys » 03 srp 2010, 00:13

Z těch co si vypsal znám a mám odzkoušené jen ty narvy a jak nature tak colour jsou v poho.Nejlépe ve společné kombinaci. Zkus SERA blue royal. Asi týden ji zkouším nad mou menší Tanganyikou a svítí pěkně.....Řekl bych že nemá žádný nežádoucí nádech.

A ještě něco...nekoukej na názvy,ty jsou k ničemu.Důležité je světelné spektrum,potažmo teplota chromatičnosti....koukej spíše na Kelviny.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod sarka.x » 03 srp 2010, 00:34

Já Ti tu Seru blue sky royal můžu taky doporučit je to super zářivka ( jednu dám určitě nad Malawi).
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Vlastomenn » 03 srp 2010, 05:55

wladys píše:Z těch co si vypsal znám a mám odzkoušené jen ty narvy a jak nature tak colour jsou v poho.Nejlépe ve společné kombinaci. Zkus SERA blue royal. Asi týden ji zkouším nad mou menší Tanganyikou a svítí pěkně.....Řekl bych že nemá žádný nežádoucí nádech.

A ještě něco...nekoukej na názvy,ty jsou k ničemu.Důležité je světelné spektrum,potažmo teplota chromatičnosti....koukej spíše na Kelviny.


Mne treba 58W a taku nerobia.No hodim tam nejaku 10000K k tej COLORKE rozhodol som sa pre SYLVANIA AQUASTAR a uvidim co to urobi.
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod jerry1 » 03 srp 2010, 09:33

ja tedy nemam zkusenosti s tou kombinaci co jsi si vybral, ale SYLVANIA AQUASTAR mi cpal muj obchodnik a tak jsem si ji vzal, ale hned druhy den jsem ji sel vratil, protoze je desne do fialova, ale opravdu az moc a neni to hezke - ja myslim, ze v kombinaci s tou colourkou, ktera je co ja vim take lehce do modra, to bude desne modlo-fialove. Radeji bych volil Osram biolux - vybarvuje, ale nezkresluje barvy.
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod wladys » 03 srp 2010, 10:25

Já jsem pro kombinovat speciálku s denní bílou. Pak by to zkreslení nemělo hrozit.Každá má jiné světelné spektrum a ty křivky světelného spektra by se mohly více srovnat.To že SERA nedělá 150cm zářivky vím,jinak bych ji už měl nad Malawi taky. :o

ZDE jsou různé náhledy akva pod různým osvětlením.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod jerry1 » 03 srp 2010, 15:16

ano mam to tak i ja - kombinace 880 Skywhite + specialka (momentalne ta aquarellka) a spokojenost, ale ty 2 specialky bych nedaval a ja osobne uz ani tu sylvanii - me osobne se vubec nelibila (kombinoval jsem ji tez s tou 880)
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod FontosR » 03 srp 2010, 15:19

Souhlasím s Wladysem 1x Phillips bílá třeba 950 de luxe a 1x phillips Aquarelle :wink: Jinak pro A+I ty nádrže vypadají moc dobře, hlavně ta Amazonka.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron