Zářivky

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 09 kvě 2010, 10:46

stavik píše:Cau. V novem akva 250L budu mit 2 x T5 39W zarivky. Rostlinky neplanuji. Chci pouzit obycejne zarivky 1x 865 a 1x 840. Je to dobra kombinace?


Do akva bez rostlin je to moc světla.Dřív nebo později budeš mít problémy s řasou.Na tvé akva bude stačit jen jedna T5ka.Teplotu chromatičnosti si zvol podle toho,jaký odstín bude lahodit tvému oku.Na mě 840 působí hodně do žluta.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod bohousek » 09 kvě 2010, 11:32

Jaj jo já sem si nevšiml :o
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod stavik » 09 kvě 2010, 11:54

wladys píše:Do akva bez rostlin je to moc světla.Dřív nebo později budeš mít problémy s řasou.Na tvé akva bude stačit jen jedna T5ka.Teplotu chromatičnosti si zvol podle toho,jaký odstín bude lahodit tvému oku.Na mě 840 působí hodně do žluta.


Nikde jsem se nedocetl kolik je optimum (W/L) do takoveho akva. Planuji koupit Glomat T5 controler 2*39W jelikoz to vyjde cenove podobne jako 4 vodotes. patice a el. predradnik. Slabsi se pak dela 2*24W a k tomu by se daly pouzit 24W zarivky, ale jsou jen 549mm dlouhe. Bojim se jestli by to osvitilo akva po cele delce? Myslel jsem, ze 840 v kombinaci se studenym dennim svetlem (865) by udelala celkem prijemne prostredi?
Uživatelský avatar
stavik
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Registrován: 01 črc 2007, 22:46
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod wladys » 09 kvě 2010, 19:56

Optimum světla pro akva bez rostlin? Tam bys teoreticky nemusel svítit vůbec.Stačilo by i světlo denní z venku.Ryby na světlo náročné nejsou.jak říkám bude stačit ta jedna 39W. T5 zářivky mají mnohem vyšší svítivost.Hlavně ať je to co možná přes celou délku akva ať tam nemáš temné rohy.O tom spektru si to rozhodni sám.neumím ti říct co ti bude opticky vyhovovat.I já jsem hodně laboroval se světly a třeba v jedné místnosti mám dvě akva osvětlená stejnýma zářivkama a ,každé vypadá pod tím jinak.....asi tak. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod stavik » 09 kvě 2010, 21:19

wladys píše:Optimum světla pro akva bez rostlin? Tam bys teoreticky nemusel svítit vůbec.Stačilo by i světlo denní z venku.Ryby na světlo náročné nejsou.jak říkám bude stačit ta jedna 39W. T5 zářivky mají mnohem vyšší svítivost.Hlavně ať je to co možná přes celou délku akva ať tam nemáš temné rohy.O tom spektru si to rozhodni sám.neumím ti říct co ti bude opticky vyhovovat.I já jsem hodně laboroval se světly a třeba v jedné místnosti mám dvě akva osvětlená stejnýma zářivkama a ,každé vypadá pod tím jinak.....asi tak. :o


Pokud by tedy stacilo 39W, koupim ten Glomat T5 2*39W a zapojim jen jednu zarivku a kdybych potreboval pridat, mam rezervu. Nebo predradnik 2*39W + 2 patice, zapojit 1 zarivku a usetrim tak 300Kc. Jinak jsem nasel jen: http://www.elektro-svitidla.com/predrad ... kup109.php a kdo vi co to bude...
Uživatelský avatar
stavik
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Registrován: 01 črc 2007, 22:46
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod stavik » 11 kvě 2010, 14:52

Napada me jestli na ten glomat 2*39W pujde zapojit jen jedna zarivka?
Uživatelský avatar
stavik
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Registrován: 01 črc 2007, 22:46
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod wladys » 11 kvě 2010, 19:52

stavik píše:Napada me jestli na ten glomat 2*39W pujde zapojit jen jedna zarivka?


....tak to netuším,ale pokud je to zapojení do serie ,tak by musely být zapojené obě zářivky.Chce to vyzkoušet.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

to Wladys

Příspěvekod Mc Milan » 12 kvě 2010, 12:23

zdravím tě wladysi,dnes jsem sháněl v Opavě zářivkové trubice a ejhle oni nikde teple bílé neprodávají! nemáš prosímtě tušení,kde bych je sehnal třeba v ostravě,ale pokud možno maloobchod(janča neprodá jednotlivě)?moc ti díky
Mc Milan
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 0
Registrován: 23 pro 2009, 19:32
Bydliště: Zeyerova 2,Opava 5

Příspěvekod stavik » 12 kvě 2010, 14:21

wladys píše:
stavik píše:Napada me jestli na ten glomat 2*39W pujde zapojit jen jedna zarivka?


....tak to netuším,ale pokud je to zapojení do serie ,tak by musely být zapojené obě zářivky.Chce to vyzkoušet.


Napadlo me zeptat se v e-shopu. Z Miga.cz mi napsali: "ano je možné zapojit i jen jednu zářivku." Pokud mate nekdo opacnou zkusenost, dejte vedet, protoze to chci uz objednat. Diky
Uživatelský avatar
stavik
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Registrován: 01 črc 2007, 22:46
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod stavik » 12 kvě 2010, 14:22

wladys píše:
stavik píše:Napada me jestli na ten glomat 2*39W pujde zapojit jen jedna zarivka?


....tak to netuším,ale pokud je to zapojení do serie ,tak by musely být zapojené obě zářivky.Chce to vyzkoušet.


Napadlo me zeptat se v e-shopu. Z Miga.cz mi napsali: "ano je možné zapojit i jen jednu zářivku." Pokud mate nekdo opacnou zkusenost, dejte vedet, protoze to chci uz objednat. Diky
Uživatelský avatar
stavik
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Registrován: 01 črc 2007, 22:46
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron