Laminátová nádrž

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Wyky » 06 říj 2005, 16:05

Zkouseli jste nekdo to akvarium z drevotriskovych desek?? Nebo treba vylaminovany?? Ja bych to docela i zkusil. Vypada to, ze budu mit jednu mistnost 3,5x5,5 m jen pro sebe, tak bych tam splodil nejakou takovou obludu. Moje predstava ja 4000x700x1200 mm nadrz (cca 3300 l). Pak uz bych snad mohl byt spokojenej. Na chvili. :D

Premyslim o tom uz dost dlouho. Kdyby se ty desky zasadily do nerezovyho ramu, nahore a dole spojenyho prickama, zevnitr se to vylaminovalo cernou pryskyrici (jestli existuje), udelaly se vyvody a privody na filtry, tak by to mohlo i fungovat. Vyslo by to urcite levnejc, nez nadrz ze skla pri cenach 16Kc za litr. Pocitam, ze tak do 20.000 Kc bych se mohl vejit. Nejdrazsi bude sklo a ram. Co vy na to??
Wyky
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Obrázky: 3
Registrován: 05 říj 2005, 13:59

Příspěvekod Radim Zídek » 06 říj 2005, 16:46

za 400cm sklo se nedoplatíš, to bude strašná palba a nevěřím, že ti dřevotříska a laminát udrží ten tlak vody, ale fakt je ten, že nápadům se meze nekladou. :-)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Wyky » 07 říj 2005, 08:39

Prave proto, aby to ten tlak udrzelo, tak tam bude ten ram z nerezu. Zadni strana by byla rozdelena vyztuhama do ctyr dilu, kazdej po metru, predni stena by byla v kuse, samozrejme, sklo zasazeny do nerezovyho ramu z L profilu. Na to by byla prisroubovana vodovzdorna preklizka a ta by byla prelaminovana na bocich, dne a vzadu. Jedinej problem, kterej jsem jeste nevyresil, je prechod laminat-sklo, aby to bylo rovny a sklo se neopiralo v jednom bode vic, nez v druhym. A koneckoncu i to sklo by mohlo byt slabsi, protoze by ho drzel ten ram a vyska 700 mm neni zas tak moc. Videl jsem lepenou nadrz, ktera mela stejny rozmery, vysku mela navic 800 mm. Akorat uz nevim, kolik melo to sklo tloustku. Nadrz vazila pres 800 kg.
Wyky
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Obrázky: 3
Registrován: 05 říj 2005, 13:59

Předchozí

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků