Řízení pomocí pc

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Shalibaba » 23 srp 2005, 11:10

cresh píše:Tak to prográmek neumí, ale myslím si že bych to tak do 14dnů zvládl udělat, není to špatný nápad už jsem nad tím taky přemíšlel, a ještě mě napadlo do toho programu narvat řízení automatu na krmení kterej jsem si vyrobil za pomocí krokovýho motoru z tiskárny a dalších nevšedních věcí......


Teda creshi, ty se fakt nezdas. Doma par vraku tiskaren mam - to take neni spatny napad - skoda, ze jsem se nikdy neucil programovat :(
Mas nekde fotecku toho automatu?
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod cresh » 23 srp 2005, 11:15

Hele nemám, pač moje slečna se sebrala nechala mě tady samotnýho a ujela mi s kámoškama na last minute do řecka a vzala si i digit.... no takže tady bojuji se strastmi Albertů a blafajícího sporáku... Ale ona se vrátí (doufám) takže to potom nafotím ale vesměs o nic závratnýho nejde je to krokáč čemenem z tiskárny který je zkrácený ale jde použít cokoliv i přes ozubený kola by to určo šlo to nahání jakoby, no vypadá to jako bubínek koltu ale místo nábojů je tam potrava, samozřejmně že je to větší než bubínek bouchačky ale vypadá to stejně.....
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod Shalibaba » 23 srp 2005, 11:17

z čeho jsi vyrobil ten bubínek - resp. z čeho jsi ho vybral? Toto mi fakt zajímá - předpokládám, že ten motorek napájíš asi ze zdroje z PC ne?
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod cresh » 23 srp 2005, 11:23

Hele to byl obrovský kus plastu kterej jsem si ještě když jsem chodil do školy ofrézoval do válce a potom tam stojanovou vrtačkou vyvrtal díry tuším že jsou o průměru 30mm

Motor je napájen z adaptéru stejně jako řídící elektronika krokáče... protože krokáč počítá svoje kroky a ta řídící jednotka je čte a po určitém počtu ho zastaví, to jsem nastavil tak aby to vycházelo přesně na otvor ve dně což je zárověn i šasi celého zařízení a vysypalo se to do akva....
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod Shalibaba » 23 srp 2005, 11:28

aha, takže to až tak jednoduché nebude :( to je škoda, docela by mi to pomohlo, protože takhle jsem schopen krmint pouze v 7 hodin ráno a někdy kolem 19 hod. večer - moje představa je krmit třikrát denně troškou krmiva - ještě kouknu po hotových krmítkách, ale toto fakt vypadalo slibně.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod cresh » 23 srp 2005, 11:50

ono to není těžký dalo by se to realizovat všelijakejma chujovinama, myslím si že procházka po hornbachu nebo něřem takovým a buben máš určo třeba z novodurovejch trubek.... a řídící elektronika je primitivní... můžu poslat schéma...
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod Shalibaba » 23 srp 2005, 13:44

Sem s ním, prosím prosím, teď jsem koukal na nabídku aut. krmítek a je to bída s nouzí!
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod cresh » 23 srp 2005, 13:50

Nooo je to drahý, ale našel jsem jedno docela v poho krmítko za dobrý love ale mi už je to šumák....
http://aqua-tip.cz/product_info.php?cPa ... cb1561a026
jo tak já to mám na papíru tak to přemaluju do kompu a sendnu to!
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod Shalibaba » 23 srp 2005, 14:10

pokud nezvládnu urobit, tak možná pořídím, nelíbí se mi tam ten cyklus 2x za den po 12-ti hodinách :(
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Mauve » 23 srp 2005, 14:44

Pozor pozor, přátelé, to krmítko Hagen NEDOPORUČUJI!
Mám ho, zatím nějak funguje, ale naplnění peletami je nesmysl, dávám tam jen granule Sera (NLS tam půjde taky :wink: ), ale i když to krmítko používám jen o dovolené, je to křáp na konci své životnosti. Po dvou letech. Z důvodu své neš?astné konstrukce špatně dávkuje (pokaždé jinak).
Taky mi jednou nepřeběhl tím plastovým zobáčkem přes mikrospínač a tím byl vyřazen - ryby přežily v poho (týdenní dovča), ale musel jsem ten zobáček pak jemně zabrousit.
Nákup tohoto křápu opravdu zvažte.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron