Filtry EHEIM

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 22 říj 2009, 00:58

Ahoj Sarko, tak jsme ted konzultovali s manzelem Tvuj prispevek o filtrech. Musim se omluvit za mirny zmatek neb to video o elektronickem filtru se netykalo Eheim 2080, ale Eheim Professionel 3e. Dam sem odkazy na Eheim:
http://eheim.com/base/eheim/inhalte/ind ... 24958_ehen (na tom spodnim poslednim Professionel 3e je link na ten film).
Ten 2260 je tady: http://eheim.com/base/eheim/inhalte/ind ... 27510_ehen . Ma objem 23 litru a muzes ho vyplnit cely filtracnimi naplnemi. Nejsou v nem zadne kose, ktere by ubiraly misto. Mame v nem pro Amazonii substrat od Eheimu Ehfisubstrat Pro, nasypany v sitovanem pytli. Pod tim uplne dole mame Eheim Ehfifix Material (to je takova zelena jakoby dratenka) na zachycovani nejvetsich necistot. A uplne nahore mame biomolitan. K Tropheusum pak dame misto original Eheim substratu hodne hruby koral na udrzeni vysokeho pH. Vyhoda je, ze kdyz vypoustime vodu z akva pres filtracni nadobu, tak hodne necistot se odplavi z filtru pryc.
Divam se na ten Fluval FX-5 a prekvapuje me, ze to ma jen 6 litru kapacitu pro filtr. media. Ten molitan okolo kosu tady v tomto pripade (podle toho, jak v tomto filtru proudi voda) slouzi spis jen k udrzeni nitrifikacnich bakterii nez k filtrovani.
Na ten 2260 mame misto na vysku ve skrince 75 cm a je to tak akorat, na sirku bys musela mit (vcetne spodni hadice) asi 50 cm. Ve Tve 69 cm vysoke skrince by byla hadice nahore uz dost ohnuta, coz by snizovalo vykon cerpadla. Na filtru 2260 se neda regulovat prutok, pokud by sis vsak nekoupila regulator do hadice. Ovsem regulace prutoku na kanistrovych filtrech zatezuje motor, ktery se pak vic zahriva. 2260 ma 60 W motor. Po projiti vsech pro a proti si myslime, ze by byl asi zbytecne silny na Tve akvarium. Mame pred sebou aqua katalog, kde jsou mj. Eheim filtry, tak je zkoumame a asi by z nich vyhral ten 2080. Ten nema elektroniku (jako treba 2078), takze se samozrejme sam nerestartuje. To vypnuti s naslednym zapnutim je z duvodu prevence proti zavzdusneni filtru. Kdyz ale uvidis, ze je filtr zavzdusneny, tak ho jednoduse vypnes a zase hned zapnes sama. 2260 ma tu vyhodu, ze se nezavzdusnuje. Dokonce i kdyby se v nem objevila nejaka netesnost, voda by netekla ven (pokud by vsak nevypli proud), protoze ve filtru je porad sani a tak by tou netesnosti se stale nasaval vzduch dovnitr a byl by vysan spolecne s vodou do akvaria. I pri potrebe vytahnuti medii z filtru ho muzeme nechat ve skrini a nemusime ho vyndavat cely ven. Podle manzela je to uplne nejlepsi filtr od Eheim (a kanistrovy vubec) pro velka akvaria.
Dalsi, nad cim bysme vazne uvazovali, by byly dva filtry Eheim 2217, jak pise Rach (2krat 20W, coz neni moc). Ve vetsich akvariich mame taky dva filtry, ktere cistime podle potreby na stridacku. (V tom velkem akva mame ale jenom ten samotny 2260). Ale tezko posuzovat filtry na dalku, kdyz tak se zeptej Racha na hlucnost tech dvou filtru 2217, at to nemas doma jako v ule :| . Ale ten velky 2260 je uplne tichy.
Mas nad cim premyslet :3: , ale snad jsme Ti trochu pomohli.
Od toho chovatele jsi dostala moc peknej bonus. Taky se nam to parkrat stalo, to potesi :) . Jestli budou tak nadherne vybarveni po rodicich, ktere ten chovatel vlastni, tak se mas na co tesit :o :o !! A ja se uz ted tesim na fotky Tvyho novyho akvaria.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod sarka.x » 22 říj 2009, 09:00

Ahoj A+I, díky.
Filtr co vlastníte by byl opravdu až moc, s tím souhlasím, navíc vzhledem ke své výšce nepadá v úvahu.
2 fitry 2217 je také řešení, ale spíše se přikláním k jednomu a to k 2080 (uvádí se, že je od 380 litů - 1200 l).

Trofíci děsně rychle rostou, v tý 240 l je docela "rušno" začínající se "pošťuchovat", ale připadá mi, že bylo dobré je nechat povyrůst v menší nádrži.


Chtěla bych poprosit někoho kdo vlastní Eheim Pro 3 2080, zda by mi ještě nezměřil výšku k hadicím, zda těch 69 cm na výšku bude opravdu dostačující :!:
Předem děkuji .....
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod rm2003 » 24 říj 2009, 18:33

ta vyska je cca 63 cm. potom sa uz daju hadice ohybat. vytok z filtra sa da regulovat packou na filtry. na filtry je aj taky ukazovatel prietoku, ze ci je filter zaneseny. Dalej su v nom 3 kose + 1 kos ako predfilter s molitanom.
rm2003
uživatel webu
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 15
Registrován: 11 led 2009, 16:48
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod sarka.x » 01 lis 2009, 17:12

Tak dnes manžel přivezl Eheim 2080 a musím konstatovat, že je to opravdu "drobeček"
Jelikož zítra přivezou nové aq tak jsme včera posouvali cca o 2 metry aq 240L, přijde místo něho. Měla jsem obavy, ale povedlo se :)
Naposledy upravil sarka.x dne 07 čer 2010, 00:12, celkově upraveno 1
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod A+I » 01 lis 2009, 22:18

Takze budou vedle sebe, to bude bomba! Lepsi nez do rohu nebo naproti sobe, protoze se akva nebudou jedno v druhym navzajem odrazet.
V te krabici od filtru si muze malej hrat na schovku :lol: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod jonathane » 01 lis 2009, 22:41

sarka.x píše:Tak dnes manžel přivezl Eheim 2080 a musím konstatovat, že je to opravdu "drobeček" viz. foto
Jelikož zítra přivezou nové aq tak jsme včera posouvali cca o 2 metry aq 240L, přijde místo něho. Měla jsem obavy, ale povedlo se :)


Sarko drzim palce a tesim se na fotky s noveho Tanga s Trophs..... :o :o :o
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Sonic12 » 01 lis 2009, 23:13

Ahoj, tohle téma mi dost pomohlo, taky právě řeším výměnu filtru a po dlouhém bádání a pročítání témat jsem se rozhodl pro Eheim Profesional 2229, bez náplní vyjde na nějakých 7 000,-
Vybíral jsem mezi Eheim Classic 2250 a tím 2229, 2250 má výhodu 12L filtračního objemu, ale je na 1000L akva a to už je víc než jednou tolik, než mám teď... Takže nakonec zvítězil ten Eheim 2229, z elektroniky moc strach nemám, ta je dnes úplně všude a snad v Eheimu vědí, co dělají.
Doteď jsem měl Fluval 405, mám ho dva roky a je téměř nemožné ho odvzdušnit, ať pumpuju jak chci tak neustále chrlí bubliny a ztrácí výkon, musím při čištění dělat vše pro to, aby se mi do hadic nedostal vzduch a nemusel ho odvzdušňovat...
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Troph3us » 01 lis 2009, 23:35

Sonic: Zkus jim zakvrdlat, vzduch by mel vyprchat

Sarka: Taky se uz tesim jako Jonathan:) a to maly vedle filtru je spis holcicka ne?:)
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod sarka.x » 02 lis 2009, 00:07

A+I má pravdu, je to kluk. Bohužel jak vidí nůžky na vlasy tak "bere dráhu". Po velké ostudě již do kadeřnictví nechodíme, manžel to odmítá.... :lol:

Je to opravdu kluk "vím to"! :oops:

Zítra budu vlepovat pozadí a výztuhy a do konce týdne počítám, že budou trofíci plavat v novém ....
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Sonic12 » 02 lis 2009, 03:15

Divil by ses, jak jsem s ním v záchvatu vzteku kvedlal... :lol: Nedal si říct a nedal :cry:
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků