Filtry EHEIM

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Troph3us » 05 lis 2009, 19:18

jeeee, to bude vymakany :D
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod A+I » 05 lis 2009, 23:14

sarka.x píše:... Já už jsem tou "Afrikou" taky "postižená". Taky bych nejradši udělala aq přes půlku obýváku :lol:
Prostě tomu člověk "propadne"....

Sarko, neboj, az budes mit doma komplet Afriku, zatouzis jeste po jizni Americe, uvidis!!! :lol: :lol: :lol: A ja Ti muzu rict, ze je opravdu na co koukat. Geophagus jsou moje zlaticka, jsou uzasni :D vcetne ostatnich ryb v tom akva. :o
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod sarka.x » 05 lis 2009, 23:26

A+I píše:
sarka.x píše:... Já už jsem tou "Afrikou" taky "postižená". Taky bych nejradši udělala aq přes půlku obýváku :lol:
Prostě tomu člověk "propadne"....

Sarko, neboj, az budes mit doma komplet Afriku, zatouzis jeste po jizni Americe, uvidis!!! :lol: :lol: :lol: A ja Ti muzu rict, ze je opravdu na co koukat. Geophagus jsou moje zlaticka, jsou uzasni :D vcetne ostatnich ryb v tom akva. :o

Ahoj A+I,
to už by mi doma fakt neprošlo :( Vzpomínám si, když jsem si pořídila 160 litrů a byla jsem hrozná hrdinka jak mám velký aq. Na tlamovcích.cz jste mě z toho vyvedi, tak jsem ještě měla všechno originál zabalený (topítko, kryt) a v obchodě mi to vymněnili za 240 litrů. Stejně jste mi řekli, že budu chtít časem větší......a měli jste pravdu. Takže pro ostatní: kupte si aq "VELKÝ" ve finále ušetříte, protože to velký stejně přijde ...... :D
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod A+I » 05 lis 2009, 23:31

:lol: :lol: To je svata pravda!! :lol:
Sarko, jestli mate jeste nejake misto, tak ta Amazonka prijde, neboj. Jen to nesmis tlacit vsechno najednou, nech ty akva napred usadit. :D .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod sarka.x » 05 lis 2009, 23:57

Troph3us píše:jeeee, to bude vymakany :D


No, na Tebe mít určitě nebudu :24: , to Tvoje aq se mi fakt dost líbí ...
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Sonic12 » 06 lis 2009, 11:11

To Vlastomenn: Včera jsem již nějaké fotky pořizoval, hodím je sem na net jen co si zajedu domů pro foťák, kdyžtak se pokusím nafotit i víc detailů...

To sarka.x: Jsem taky šofér, mám obchůdek s domácími spotřebiči takže taky rozvážím zboží, často velmi křehké a někdy bez orig. obalů takže si taky musím dávat bacha, ale naložit auto "jen tak" a spoléhat na to, že se nic nestane je hodně lehkovážné... Svádět to na počasí je chabá výmluva.

Jinak teda k filtru, byl to včera šrumec, dělal jsem na tom od půl deváté večer do jedné do rána, rybky ze mě byly div živé, musel jsem upravit výřez ve dně skříňky přímočarou pilou takže docela rachot, natáhnout nové hadice, mám odvod do filtru vedený uvnitř akvária za pozadím pod podélnou vzpěrou, musel jsem dokonce pozadí trochu poodlepit.
Ale naplnit filtr náplněma už byla radost, připojil jsem jej, párkrát zapumpoval a pak už se sám naplnil, zapnul jsem jej a už frčí, je to paráda, je opravdu velmi tichý a po chvilce studování ovládání elektroniky jsem vyzkoušel všechny funkce, paráda... Akvárium bylo pěkně zvířené, když už jsem se v něm hrabal tak jsem pročechral písek, aby se prokysličil a vyčistil a po chvilce běhu filtru už bylo akva mnohem čistější, ráno jsem odjížděl brzo takže jsem do akva neviděl, ale za chvilku se stavím doma to omrknout tak jsem zvědavý jak to bude vypadat, nechal jsem jej běžet téměř naplno celou noc, ale jinak asi využiji funkce střídání výkonu po dvanácti hodinách, přes den třeba na 80% a přes noc asi na 30...
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod sarka.x » 06 lis 2009, 12:55

sonic12:
Tak to Ti teda závidím :) , že ti už filtr frčí. Já jsem se zatím "zmohla" jen na to, abych ponořila 2 koše z náplněma do zajetého akvária,aby nebyly úplně "sterilní" až je dám do filtru.
Větší výřez ve skříňce mě taky napadnul, takže když jsem měnila u truhlářů výšku skříňky kvůli výšce filtru řekla jsem jim ať udělají otvor v průměru 17cm. Přeci jenom má filtr 3 hadice.
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod sarka.x » 19 lis 2009, 16:54

Tak už taky "filtruju"!! Musím konstatovat, že to byla opravdu dobrá volba. Voda je jak křišťál a se "slepou hladinou" mít problém určitě nebudu.
V pondělí proběhla "velká rošáda", přesun ryb z 240L do nové 450L.
Zarybnila jsem nové aq okamžitě s tím, že jsem použila z 240L aq 1/3 staré vody, všechen písek i kameny (před měsícem jsem do aq přidala nový písek i kameny, aby se vše trochu "zajelo"). Do nového EHEIMU jsem dala náplně z Tetratecu, takže 1/3 filtračních hmot z celkového objemu tvořili staré filtrační náplně. 1 den jsem nekrmila vůbec, teď 1x denně opravdu málo a od neděle bude zase krmení 2x za den.
Každý den měřím čpavky a ostatní hodnoty. Vše je jak má být, tak se asi opravdu vše povedlo.. :D

Ještě dolaďuji osvětlení. Koupila jsem 2x SKYWHITE 880 a zjišťuji, že jsou opravdu dle mého názoru lepší než Narvy, které mám v jiném aq.
Po přečtení příspěvků týkající se osvětlení, jsem dnes objednala ještě BIOLUX 965, abych se rozhodla zda 2x 880-tky nebo 880+965.
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Sonic12 » 19 lis 2009, 17:39

Tak to jsem rád, že se Ti podařilo vše bez problémů a že je na světě další spokojený uživatel Eheimu... :)
Snad se přesun do nového akva nijak neprojeví na biologické rovnováze, myslím že jsi udělala maximum pro své oploutvené svěřence... :o

Já jsem včera odkaloval akva a prakticky nebylo co, proud veškerý detrit strhává do odsavu (mám v zadním rohu za pozadím přepážku s biomolitanem, ve kterém je zasunutá čerpací hlavice) a tento biomolitan pochytá drtivou většinu detritu, ze zvědavosti jsem otevřel filtr a ten byl úplně čistý, jen poslední jemná vata nesla známky zašpinění. Jsem opravdu rád, že jsem zvolil filtr s tak vysokým průtokem, ty jej máš myslím ještě větší tak budeš určitě spokojená... :o
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Troph3us » 19 lis 2009, 17:42

Sarko co ty fotky? :)
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků