El. teploměr na PC?

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

El. teploměr na PC?

Příspěvekod Shalibaba » 29 srp 2005, 22:39

Jelikož hodlám letošní zimu testovat nově vybudovanou zimní zahradu na poklesy teplot, sháním, jakým způsobem by šlo zaznamenávat třeba každou půl hoďku teplotu v danné místnosti.
Jedná se mi o to, že by nějaký prográmek spolupracoval s teplotním čidlem a každou půl hoďku by zaznamenal, kolik v danné místnosti je teplota.
Nevíte někdo o něčem? Napadlo mě použít čidlo z PC, které měří teplotu uvnitř case, ale co prográmek? Respektive, potřebuju, aby to mělo kabel dlouhý alepoň 10 metrů :(
Nasměruje mi někdo, jakým směrem mám hledat?

Případně, ještě mi napadlo, mohu klidně uvolnit jedno staré pentium a umístit ho přímo do zahrady. To si myslím, že by asi také nemusel být problém.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod cresh » 29 srp 2005, 23:20

O něco se ti postarám, myslím že přesně víš co potřebuješ... zítra nebudu mít čas ani minutku ale pozítří ti můžu něco dodat...
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod cresh » 29 srp 2005, 23:23

Jooo takže to tady mám ta perioda měření je max 24 hodin takže by sis to musel každej den zapisovat ale měl bys periodu mezi každým měřením 30 minut... co ty na to?
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod Shalibaba » 30 srp 2005, 09:22

To by nebyl problém. Povídej, co máš? jsem napnut!!!
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod ax » 30 srp 2005, 10:27

Jinak je to hotovy na One-Wire sbernici, ja to pouzivam na svoji meteostanici pro rozeni zavlahy na zahrade a pod. Cidel si tam muzes dat co budes chtit (maji jich docela dost druhu) i opakoane (napr. ja merim teplotu vzduchu venku, v pokoji, v bazenu a teplotu vody v bazenu) s intervalem jaky si das (ja to mam 15s) a dat mam v databazi uz za vic jak rok.. Informace atomaticky zobrazovane na www a pod.
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod Shalibaba » 30 srp 2005, 11:05

to ax: to také nezní špatně. Je to toto? http://www.root.cz/clanky/nejjednodussi ... -teplomer/
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod cresh » 30 srp 2005, 11:17

Jéé mám neco hodně podobného tomu co jsi našel....
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod ax » 30 srp 2005, 11:56

To co mam ja je trochu slozitejsi (ne v zapojeni, v komunikaci), je to urceno pro komplexnejsi sluzby (ja merim napr. smer a rychlost vetru, vlhkost, tlak, mnozstvi srazek a pod.), nicmene je to podobne. To co mam ja je postaveno na Dallas cipech (mas ho skoro jiste v mobilu). Tohle se da klidne pouzit, vzdy je treba vyhodnotit potreby a k tomu umerne reseni. Jen bych poporucoval merit teplotu jak v zahrade, tak venku, urcite z toho vyleze zajimava zavislost).
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod Shalibaba » 30 srp 2005, 12:19

Podle mě by to zapojení dle odkazu mohlo postačovat, samo že budu porovnávat rychlost změny teploty v závislosti na venkovních podmínkách. Technicky to dohromady dám, akorát jsem měl představu nějakého přívětivějšího ovládání, protože jsem absolutní programátorskej antitalent.
Ještě budu hledat.
Díky moc za pomoc, již vím, kterým směrem mám hledat :)
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Shalibaba » 30 srp 2005, 12:25

teď jsem objevil ještě:
http://www.root.cz/clanky/nejjednodussi ... eplomer-2/
a ten vypadá ještě lépěji :))))
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků