Vlepení pozadí z polystyrenu

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod jirmond » 26 led 2010, 08:54

Z čistě praktických důvodů se mi tato varianta - nalepení na skleněnou desku velmi zamlouvá. Nicméně - to to samotné sklo zmírní vztlak polystyrenu na tolik, že stačí jej mít třeba šprajcnuté o vrchní kant a spodek by držela cca 10-ti centimetrová vrstva štěrku ?
jirmond
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 led 2010, 08:51

Příspěvekod wladys » 26 led 2010, 18:45

Tak samozřejmě záleží na tloušťce pozadí a na váze skla,ale mě to tak fungovalo zcela bez problémů. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Taroto » 05 úno 2010, 01:05

no mám takový měnší problém :cry: pozadí bych měl, ale nedostanu ho do akvárka!!!!!! akvárkou je dlouhé a má uprostřed takovou tu příčku, která spojuje ty boční lišty. JAK ho teda dostat dovnitř? nemáte náhodou někdo stejné rozměry 150x50x60??? třeba na to jdu blbě. Každopádně mi nikdo nepište, že ho mám přepůlit!!! než abych řezal do pozadí za 10 si raději podřežu žíly :evil: nebo si ho pověsím na zeď jako hezkou dekoraci.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod A+I » 05 úno 2010, 01:40

Asi ho tam tedy dostanes jedine tak, ze odpustis vodu, odriznes tu pricnou vyztuhu a pak ji tam zase po dukladnem ocisteni silikonu vlepis zpatky. Kdyz to zvladla Sarka, zvladnes to taky! :o
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod bohousek » 05 úno 2010, 01:42

já sem dostal akva bez toho kantu co je nahore.a pak sem si ho tam vlepil sam. tak si myslim kdybys ho odrizlziletkou poradne to ocistil aby tam stary silikon nebyl a pak pred nalepenim ocistil lihem nebo benzinem a pak nalepil zpet silikonem bude to ok. jen to nech tak 2-3 dny zaschnout a vyexpirovat aby to melo vlastnosti..hlavne tam toho silikonu nedavej tunu:)
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod sarka.x » 05 úno 2010, 10:34

A+I píše:Asi ho tam tedy dostanes jedine tak, ze odpustis vodu, odriznes tu pricnou vyztuhu a pak ji tam zase po dukladnem ocisteni silikonu vlepis zpatky. Kdyz to zvladla Sarka, zvladnes to taky! :o


Ahoj Alo,
já jsem si nechala slepit aq, ale příčné výztuhy jsem nechtěla vlepit, právě kvůli pozadí. Ty jsem dávala až dodatečně.
Ještě jsem požádala, aby zadní podélnou výztuhu uřízli o něco kratší kvůli kolenům od externího filtru. U 240L jsem měla velký problém je tam "nacpat".

Taroto: Já bych si pozvala nějakého sklenáře a tu výztuhu bych nechala "odstranit" odborníkem. Ten Ti i sklo očistí, vlepit jí už není problém.
Když jsi už koupil pozadí za "těžký peníze",tak je škoda ho řezat, a ono odříznout výstuhu není sranda, pro toho kdo to nikdy nedělal (vlastní zkušenost, vzdala jsem to)
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Sonic12 » 05 úno 2010, 11:37

Podle mne odříznout příčnou výztuhu není problém, sám jsem to již dělal, jen místo žiletky doporučuji zalamovací nožík na lina nebo koberce, žiletku bych použil až na očištění od zbytků silikonu. Tím nožíkem stačí narušit větší část silikonu pod vzpěrou a mezi vzpěrou a bočními skly, pak už se dá vzpěra opatrně odtrhnout.
Žiletkou pak stačí zbytek silikonu odškrabat, vložit pozadí a na to stejné místo znovu přilepit.
Pozor taky na zbytečně velkou vrstvu silikonu, bohatě stačí tloušťka vrstvy silikonu 1mm, klidně i míň...

U podélné výztuhy je to už malinko problematičtější, i když šikovný chlap si s tím poradí, ale ta se odřezává málokdy...

Hlavně pozor na ruce, žiletka umí zajet pěkně hluboko do prstu a bolí to... :?
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod A+I » 05 úno 2010, 11:42

Ja nevim, jak to tam mas reseny, ale jestli se tam vejdes, tak je dobry to odriznout tenkou strunou (nejlip mandolinovou :D ). Konce te struny namotas treba na drivka.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod sarka.x » 05 úno 2010, 11:47

Používá se i nejtenčí struna od kytary.
Sonic: Já jsem tam zalamovací nůž vůbec nedostala. Záleží asi na vrstvě silikonu.....
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Taroto » 05 úno 2010, 22:20

jo přesně toho jsem se bál, takže postup bude následující, Tlamy budou i nadále využívat jako pozadí černou samolepku a stejně jsem si chtěl koupit ještě jednu 450, takže pozadí jim dám ať mi ho tam před dolepaním akvárka daj. Kdybych to řezal, tak bych přišel o záruku na akvárko, neplatila by mi pojistka proti prasknutí atd.. to risknout nemůžu, kor ve čtvrtém patře paneláku.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron