Vlepení pozadí z polystyrenu

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Vlepení pozadí z polystyrenu

Příspěvekod JaV » 27 pro 2009, 13:48

Zdravím všechny. Předem bych Vám všem chtěl poděkovat za skvělý web, na kterém jsem našel spoustu rad a tipů. Mám však jednu otázku ohledně pozadí. Konkrétně jak jej vlepit do akva, je mi jasné že silikonem, jenže jak přesně? Udělat "housenku" silikonu po okraji zadní strany tak, aby za něj nezatekla vůbec voda? Nebude tam nějaký problém, nevím třeba s tím, že tam nebude působit tlak vody jak na ostatní stěny? Nebo udělat jen třeba svislé pruhy silikonu s tím, že se tam voda dostane, nestane se s polystyrenem něco třeba za 5 let máčení?
Dík za rady :o
JaV
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2009, 11:16

Příspěvekod Vlastomenn » 27 pro 2009, 15:42

prilep ho tak aby nesla voda poza a naboduj ho aj po celej ploche je jedno ci urobis pasi alebo body.polystyrenu sa nic nestane
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod Olda » 27 pro 2009, 16:10

Hlavně to přilep pořádně, voda se za pozadí stejně dostane. A dobré je nanést silikon i na dno těsně před pozadí, což ho přidrží ve správné poloze...
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod JaV » 27 pro 2009, 21:00

Tak jak říkáte, objedu to pěkně dokola a samozřejmě i v celé ploše :)
Ještě jednou dík.
JaV
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2009, 11:16

Příspěvekod Troph3us » 27 pro 2009, 21:51

Dokola udelej velkou housenku (bez te hubicky), ono pozadi neprilehne uplne rovne a pak se ti tam dostane voda. Ja vlepoval 2x a u druheho mi voda bohuzel nejakou skulinkou natekla, ale zatim to nedela problem.
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod joe » 28 pro 2009, 04:58

Ja se taky snažil lepit co nejlépe to šlo, nechtěl jsem nic zanedbat a taky se našla skulinka, kudy voda za pozadí natekla.Nepozoruji, že by to mělo vliv na kvalitu vody zatím je vše OK. Ale lepit precizně se vyplácí.
joe
uživatel webu
 
Příspěvky: 57
Obrázky: 7
Registrován: 01 zář 2009, 22:35
Bydliště: Cejle ( u Jihlavy )

Příspěvekod Sonic12 » 28 pro 2009, 11:40

Ne vždy musí být pozadí pevně uchyceno, nebo přilepeno. Někdy stačí přilepit jen horní část a spodní přiložit kameny tak, aby jej vztlak nevyvrátil, v případě potřeby je pak možné pozadí snáze odstranit. Voda za pozadí nateče snad každému, někdy může být horší se tomu snažit zabránit...
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod JaV » 28 pro 2009, 15:11

Sonic12 píše:Někdy stačí přilepit jen horní část a spodní přiložit kameny tak, aby jej vztlak nevyvrátil...


To mluvíš z vlastní zkušenosti nebo jen z doslechu? :D
JaV
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2009, 11:16

Příspěvekod Sonic12 » 28 pro 2009, 16:07

Jedno takové pozadí jsem tak přímo lepil, akvarijní silikon udrží opravdu hodně. Stačí, když je pozadí vsunuté pod podélnou vzpěru, přilepené jen třeba jedním pruhem a dole založené kameny. Dost se to tady i probíralo, někteří dokonce nelepí vůbec, záleží ale jakou bude mít polystyren tloušťku a tím pádem vztlak...
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod wladys » 29 pro 2009, 10:33

Pokud chcete později s pozadím manipulovat(vyndávat ho),je lepší přilepit pozadí na skleněnou desku,která má rozměr zadní stěny(výška ode dna pod výstuhu) a po zaschnutí silikonu takto slepené pozadí jen k zadní stěně přiložit.Měl sem takto řešené jedno pozadí a nebyl problém.Pokud se pozadí okouká nebo se rozhodnete udělat jiné,stačí vše jen vyndat a předělat. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků