Bude tohle fungovat?

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod bedna » 05 led 2010, 11:21

Pecan píše:jo, jo , vyzkouším to , akorát s tím rozdílem , že to přiblížím víc realitě a propojím to do akva z kýblu přes čerpadlo a z akva do kýblu trubkou, kterou nepředplním vodou , ale nechám tam bublinu....to bude jako v reálu , jak to zamýšlím. S tím filtrem výše je to taky pravda a dispozičně by mi to v garáži šlo....
Díky a až to vyzkouším , tak napíšu!!
P.S.: Vůbec se neurážím , děkuju za radu!!


Pak dej vedet, jsem pln ocekavani na co prijdes :lol: (ps. fungovat to nebude)
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod Pecan » 05 led 2010, 16:25

chci to udělat takto "provizorně" bez vrtání do skla proto, že nad akváriem je nyní prostor , kde bych do budoucna chtěl hydroponicky pěstovat rostliny právě z vody , kterou bych přečerpával z akvária a následně by voda tekla zpět do akva , třeba přes nějaký vodopád.... (to už vymýšlím ptákoviny)....proto teď nechci úplně definitivní "verzi"
S tím "hydroponickým filtrem" jsem to už někde na netu viděl a vypadalo to dost efektně
Nevím ale , jak to funguje z dlouhodobého hlediska
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod enďus » 05 led 2010, 19:34

Přepadový filtr lze vyřešit nejen vrtáním akvária, ale i bez vrtání externím přepadem viz. třeba http://www.discus.cz/web/index.php?page ... &clanek=52
Problém by asi byl se samotným sháněním externího přepadu, ten zmiňovaný v článku vyjde cca 3000,- Kč, a to není určitě na nouzový dočasný řešení, to si můžeš koupit další externí kýbl. :D Možná spíš nějaký "domorobo", ale to bys musel prohledat web (mě se teď nechce :) ) a zkusit najít nějaký návod.
Takže to jsem ti asi moc nepomohl :oops: :lol:
Uživatelský avatar
enďus
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 7
Registrován: 17 lis 2008, 20:14
Bydliště: Most

Příspěvekod Pecan » 07 led 2010, 22:13

Zkouška proběhla s kýblem .....a hovínko...nefunguje to- a to ani podle nákresu na discus .cz. Prostě jakmile dáš trubku tvaru U opačně , pak opravdu není nic, co by donutilo vodu aby přestoupala spád nahoru....
Takže na to prdím , mrsknu to rovnou nad akva , čerpadlo do akva a z flitru přepadem a Tetra Tec EX1200 dám do garáže
to čerpadélko v akva je tichounké, takže lednička to v pohodě přehluší....
Díky a klidně to zamkněte
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Mauve » 07 led 2010, 22:51

Těžko domyslet, kudy se ubírají tvé úvahy :)

Ty varianty na discus.cz jsou všechny funkční. Není důvod opustit myšlenku externího skleněného filtru
v té garáži, jen si musíš ujasnit, jak to všechno funguje, není to vůbec složité. Jde jen o to vědět, jak
vzniká rozdíl hladin a mít zmáknuté, když vypne to čerpadlo. Ať už cíleně, nebo když třeba dojde k výpadku
elektřiny...............
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod enďus » 08 led 2010, 09:26

Pecan píše:Zkouška proběhla s kýblem .....a hovínko...nefunguje to- a to ani podle nákresu na discus .cz. Prostě jakmile dáš trubku tvaru U opačně , pak opravdu není nic, co by donutilo vodu aby přestoupala spád nahoru....
Takže na to prdím , mrsknu to rovnou nad akva , čerpadlo do akva a z flitru přepadem a Tetra Tec EX1200 dám do garáže
to čerpadélko v akva je tichounké, takže lednička to v pohodě přehluší....
Díky a klidně to zamkněte


Doufám, že jsi pochopil základní pravidlo, že ta trubka tvaru U, kterou dáš opačně musí být bezpodmínečně stále plná vody :)
Uživatelský avatar
enďus
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 7
Registrován: 17 lis 2008, 20:14
Bydliště: Most

Příspěvekod wugi » 09 úno 2010, 09:55

Ondra píše:Podle mě to bude zbytečně komplikované, ale je to tvoje voba...

Tak presne (ale opravdu)to budu mit resene taky :) . Je pravda ze se musi hodne pocitat :-( .Dalsi problem je se zavzdusnovanim hadic.Ale mel by stacit naky ventyl v nejvyssim bode.Pak bych asi (podle nakresu) volil ten filte vyssi a zaroven hadice hloubeji do akva i filtru kvuli vymene vody.Nu a posledni komora urcite 1/3 obemu filtru.Ve filtru i v akva by si mel pocitat s vodou v hadicich pri vypadku :) .A pak staci jen skouset a skouset :-).Jo a samozrejne,ze prutok cerpadla uskrt na co nejnissi!Ale to je u biofiltru jasny :-)
wugi
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 28 říj 2009, 21:09

Příspěvekod Pecan » 09 úno 2010, 13:20

Takže díky všem za rady :o , ale vyřešil jsem to ještě jinak, mám nad akva tolik prostoru , že se mi tam ta elementka - filtr vejde celá i s rezervou 8) . Tak jsem to udělal jednoduše a funkčně , tedy čerpadlo do akva , trubkou voda nahoru do filtru a z filtru přepadem zpět do akva...bude to i výrazně lepší na údržbu. Dám sem foto , třeba se někdo další , kdo bude vymýšlet podobné složité "ptákoviny" jako já , poučí... ::s29::
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod bedna » 09 úno 2010, 13:53

Pecan píše:Takže díky všem za rady :o , ale vyřešil jsem to ještě jinak, mám nad akva tolik prostoru , že se mi tam ta elementka - filtr vejde celá i s rezervou 8) . Tak jsem to udělal jednoduše a funkčně , tedy čerpadlo do akva , trubkou voda nahoru do filtru a z filtru přepadem zpět do akva...bude to i výrazně lepší na údržbu. Dám sem foto , třeba se někdo další , kdo bude vymýšlet podobné složité "ptákoviny" jako já , poučí... ::s29::


:24: :16: :5: :D
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod bohousek » 09 úno 2010, 15:55

až ti vypnou proud tak ti to přeteče. pokud teda nemas odvod ze spodu :o protože by se přerušil vodní sloupec
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků