Celoskleneny filtr konzultace...

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Fabrika » 05 čer 2010, 18:35

To,ale bude pekne delat kraval,az mi bude tect z vysky 75cm voda do prepadu.To se asi nevyspim :( Ja mám totiž výšku akva 79cm
Naposledy upravil Fabrika dne 05 čer 2010, 18:42, celkově upraveno 1
Fabrika
 

Příspěvekod Fabrika » 05 čer 2010, 18:38

A nebo pouzit toto:

No,kdyz vypnou proud, tak asi budu v riti,pac ten kos bude brat vodu porad i kdyz bude filtr vypnuty...Äle prepad ma vyhodu,ze bere necistoty i z hladiny, tak z akva kal...Ten ksindl od Eheimu nikoli(necistoty z hladiny)
Přílohy
4004300E.jpg
4004300E.jpg (11.38 KiB) Zobrazeno 1580 krát
4004310E.jpg
4004310E.jpg (6.91 KiB) Zobrazeno 1578 krát
Fabrika
 

Příspěvekod Ondra » 05 čer 2010, 22:57

nákres mého filtru
Přílohy
filtr.png
filtr.png (19.98 KiB) Zobrazeno 1519 krát
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod Ascari » 27 kvě 2011, 14:32

Ahojte, napíšem to do otvorenej témy aby som neotváral novú...

Plánujem akvárko 600L a potreboval by som pár vecí poradiť
rozmer je 170x60x60

Akva bude mať prepad do skleneného filtra 126L.
Neviem presne koľko vody mám plánovať do obehu. Ide mi o to že nechcem aby bola aladina od vrchu príliš nízko. Akva bide olištované - to je predpokladám cca 2cm, no a rúra čo mám na prepad je hrubá 4 cm + je tam T-kus smerujúce otvorom hore nejaké 2 cm. Teda spolu 8cm od červenej čiary čiže hladiny pri ktorej prestane voda odtekať pri výpadku prúdu. Ten T-kus odpílim tam kde je čierna čiara takže získam 1.5cm k dobru, čiže 6,5 cm od vrchu, + lišta je tiež 1cm hrubá ale pred ňou bude priestor čiže tam by som tiež nejaký cm získal...

Filter podľa nákresu...

No a potrebujem vedieť toto:
1. pred spustením napustím vodu v akva po červenú čiaru, napustím filter po červené čiary (žltá farba je bez vody) a zapnem.
alebo napustím filter viacej - teda dám vodu aj do žltého priestoru? Vytiahne čerpadlo vodu do akva tak aby voda v akva stúpla a cca 2cm ale aby sa zase nevyčerpávala vo filtri príliš rýchlo?
1cm v akva je cca 10Litrov.

2. ak by mohla byť hladinav akva vyššie - čiže niekde medzi červenou a zelenou čiarou tak čím bude vyššie k zelenej tak filter bude mať lepšiu dynamiku?

3. penu fo filtri mám v druhej a tretej komore vždy nižšie o 4cm a medzera dole pod penou je 5cm. Môžem ich dať menšie kôli väčšiemu objemu alebo je to dobre takto? Komory sú široké 15cm. Prvá a posledná je 20cm, neviem či nie zbytočne veľa...
Čím by som ešte filter mohol doplniť? Keramiku?


uf, hádam som napísal všetko, nazdravie :D :beer
ďakujem
Přílohy
Kópia – filte3.JPG
Kópia – filte3.JPG (62.35 KiB) Zobrazeno 1184 krát
prepad.JPG
prepad.JPG (14.97 KiB) Zobrazeno 1184 krát
Uživatelský avatar
Ascari
uživatel webu
 
Příspěvky: 4
Obrázky: 3
Registrován: 24 srp 2009, 16:43
Bydliště: Lučenec, Slovensko
Kolik let děláte akvaristiku?: 6

Předchozí

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron