Vnitřní filtr - pomoc při realizaci

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Vnitřní filtr - pomoc při realizaci

Příspěvekod mino24 » 30 kvě 2010, 12:31

Zdravím,

chtěl bych Vás všechny znalé poprosit kdo vnitřním filtrům rozumí zda by mi mohl poradit.Budu kupovat nové akvárium 200x50x50 a po zkušenosti z malou filtrační plochou u kanystrových filtrů jsem se rozhodl pro vnitřní skleněnou filtraci která bude mít rozměry výška x šířka x hloubka 50x50x25 cm.Nakreslil jsem si jak bych chtěl aby filtr vypadal,ale nevím zda bude dobře fungovat.Proto prosím o radu.Zejména mi jde o to,například první komora by měla mít rozměr při pohledu zhora 10x25 cm a nevím zda biomolitan může mít stejný rozměr nebo musí být o trošku širší aby voda neproudila třeba okolo,když tak o kolik může být vetší než skutečný otvor komory?Komor budu mít tři na biomolitan.V první bude TM 20 v druhé TM 30 a ve třetí TM 45 který je rozdělen na dva kusy tak abych mohl použít například jen jeden kus a zbytek vyplnit jiným filtračním médiem dle potřeby.Tady se dostávám k další otázce o tou je čerpací hlava.Chtěl bych použít AC Powerhead 70,protože mi leží doma bez využití,ale netuším zda bude dostatečně zásobované vodou přes všechny komory:-)Čerpací hlava má výkon něco kolem 1500L/h.Taky bych potřeboval vědět jak velký sací otvor v průměru udělat na tenhle výkon a jak vysoko nalepit přepážku filtru přes kterou voda neproteče na obrázku je to ta z mírou 440 mm?Jinak odvod/y z čerpadla chci pod hladinou tak aby mi nečeřila hladinu.Taky bych ctěl v AQ zrušit klasické vzduchování.Tady někde na foru jsem v jednom článku četl,že vzduchovací kameny dal autor článku přímo do vnitřního filtru.Bude to dost okysličovat vodu nebo jak to mám spáchat nechci vzduchovat ani přes č.hlavu z estetického důvodu?O vnitřních filtrech jsem tady na foru našel hodně a v podstatě mě inspiroval článek http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... highlight= ale na některé otázky jsem prostě odpověď nenašel.Všem kteří mi poradíte velice děkuji.

Milan
Přílohy
muj Filtr.JPG
muj Filtr.JPG (47.56 KiB) Zobrazeno 926 krát
mino24
uživatel webu
 
Příspěvky: 15
Registrován: 20 srp 2009, 19:30
Bydliště: Mladá Boleslav

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron