Filtrace pro 450L nádrž

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Lgaspo » 08 čer 2010, 11:29

Taroto píše:no jako na 450l ti postačí i půdní filtr s cerpadlem na 1000 připojený v obráceném režimu. Ćerpadlo bude pumpovat vodu do substrátu a zvedat kal za dna, aby ho mohlo čerpadlo nasát a napumpovat dovnitř. Odbourávání NHček bude sice pomalejší, ale to se dá zvládnout výměnou vody 1/3 x 1týdně. Hlavně ti nebudou v AQ plavat hov..... Dělat skleněný filtr pro 450 je blbost. Čistotu vody nezlepšíš, ale budeš riskovat, že ti filtr vyteče ven, nebo alespoň jak mě se stalo při výpadku proudu když jsem ho umístil pod úroveň hladiny AQ.


Ci skleneny filter na 450 ano alebo nie je vec rozhodnutia a ja som skor za spolahlivy kanister (Eheim)

Chcem ale reagovat na pretecenie skleneneho filtra.
Pokial je filter dobre urobeny a dodrzia sa zasady jeho prevadzky tak nepretecie.
Mam na 600l akva a aj na 2500 l akva sklenene filtre umiestnene pod akvariami a nepretieklo nikdy nic. A moze byt kludne aj vypadok prudu.
Ide o to, aby bolo vo filtry dost miesta na vodu, ktora pritecie z akva po vypadku prudu.
Zalezi od vykonu cerpadla ale spravidla hladina v akvariu klesne o cca 1 az 2 cm, pokym sa dostane pod uroven prepadu.
No a tento objem vody musi filter zachytit.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod brano ba » 23 pro 2010, 21:28

Ohladne prepadoveho filtra by som vas poprosil o radu. Mam 430l MALAWI a pod nim mam 70l celoskleneny prepadovy filter. Ake cerpadlo a s akym prietokom by ste mi doporucili, aby mi filtracia dobre fungovala?? momentaLne tam mam EHEIM COMPAT+ 2000, prietok mam stiahnuty asi na polovicu. Neviem ci to cerpadlo nieje na filtraciu moc silne.

DAKUJEM
Uživatelský avatar
brano ba
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Obrázky: 6
Registrován: 26 říj 2009, 13:41
Bydliště: Marianka
Kolik let děláte akvaristiku?: 4

Předchozí

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron