Filtrace pro 450L nádrž

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Byk1984 » 06 čer 2010, 18:35

Ja mam fluval,JBL a Sera a jednoznacne vitazi JBL.Mozem doporucit
Byk1984
uživatel webu
 
Příspěvky: 91
Obrázky: 2
Registrován: 21 pro 2009, 13:25

Příspěvekod RUMburak1110 » 06 čer 2010, 20:41

Taroto píše:No u vnějších filtrů platí dost absurdní pravidlo, teda alespoň u mě "čím více ryb tím menší bordel" je li v AQ hodně rybek tak taky vodu hodně čeří a filtr nemá problém nečistoty vysát.

Mohu poskytnout docela dobré drovnání vnějších filtrů o výkonu někde mezi 1000-1300 l/h, protože mám 4 a každý je jiný.

Fluval: nic moc, míra hluku je průměrná, filtrační schopnosti jsou výborné, ale jeho stavba je dost složitá a náplně jsou drahé. Rychle se zanáší a klesá výkon.

SERA: proti tomuto filtru nelze nic namítat, lze ho použít se třemi nebo se čtyřma košema, je tichý atd.. tenhle nikoho neurazí

Elite Crystal Flo 80: nic moc, odzvdušňování je slabší a ventilům moc nevěřím, jinak ujde

Atmna CF-1200: jednoznačný vítěz. Tichý (bublinky z kamínku jsou hlučnější), možnost použít kombinaci tří košů, já dávám biomolitany v různých porovitostech a v posledním koši je siporax. objem hmoty je v tomto případě největší cca 12l. Tento bych dopotučil. Není z hlediska filtrace rozhodně nejefektivnější, ale poměr cena/výkon/životnost je nejlepší.
Díky malému počtu košů ho stačí vyčistit dvakrát za rok a ani po půl roce chodu neztrácí výkon.


O tom Atmanu jsem také uvažoval... asi do něho půjdu
Naposledy upravil RUMburak1110 dne 06 čer 2010, 21:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Re: Aqua

Příspěvekod Fabrika » 06 čer 2010, 21:18

Matthes píše:Nevím proč by tam potřeboval 36l filtrační hmoty :?: tvoje uvažovaní je zvláštní :roll: já mám v 540 litrech čerpací hlavu s biomolitanem a Fluval 405, v nádrži mám 63 ryb a vše v poho


Zkus premyslet.... :o
Proc by potreboval 36l filtracni hmoty...Ale vsadim se,ze na to neprijdes,kde jsem vzal to cislo :lol: :lol:
Fabrika
 

Příspěvekod melanochromis1975 » 07 čer 2010, 01:36

Ja si nemyslim, ze na 450tku musi byt "celosklenak" - bohate postaci externak. Jinak s temi 8 % z objemu.... ))
Jinak jsem tak na rychlo procetl Tve komentare a chci se te zeptat, jestli to vse melo nejaky vyznam se takto vyjadrovat ?
Myslim, ze jsi celkem uz tak trochu otrkaly akvarista )), ale kdyz s necim nebo s nekym nesouhlasim, tak se vyjadruji slusne a dodam vysvetleni proc to tak popripade neni dobre. Sprosta slova a napadani diskutujicich neni vizitka slusneho cloveka.
Trochu se zamysli "mlady pane".
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Aqua

Příspěvekod Matthes » 07 čer 2010, 06:26

Tvých zarytých 8% z objemu já na to úplně zapoměl :lol: jinak dále to tu s tebou rozebírat nebudu stačilo mi pár tvých příspěvků "o ničem" přečíst a měl jsem jasno. Přeji hodně úspěchů při napadání na jiném webu :evil:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Fabrika » 07 čer 2010, 09:16

melanochromis1975 píše:Ja si nemyslim, ze na 450tku musi byt "celosklenak" - bohate postaci externak. Jinak s temi 8 % z objemu.... ))
Jinak jsem tak na rychlo procetl Tve komentare a chci se te zeptat, jestli to vse melo nejaky vyznam se takto vyjadrovat ?
Myslim, ze jsi celkem uz tak trochu otrkaly akvarista )), ale kdyz s necim nebo s nekym nesouhlasim, tak se vyjadruji slusne a dodam vysvetleni proc to tak popripade neni dobre. Sprosta slova a napadani diskutujicich neni vizitka slusneho cloveka.
Trochu se zamysli "mlady pane".



Minimalne 5 lidi neni o nic lepsi jak ja( Jonathan,bedna,fontos a dalsi).Tyto lide vcetne me budou smazani,protoze hrube porusili pravidla.
Ja jsem Sarce z prdele napsal,ze jsme milenci,protoze podporuje neco,co by nemelo byt,
Fabrika
 

Příspěvekod tomes.st » 07 čer 2010, 20:46

Tu tvojí srandu, jsem za celý víkend nepochopil ani já.
p.s. Vincentku taky přidávám. Petr
Uživatelský avatar
tomes.st
přispívatel
 
Příspěvky: 131
Registrován: 12 led 2010, 14:20
Bydliště: Kašperské Hory

Příspěvekod Džuzepe » 08 čer 2010, 10:27

.. radsej sa vratim k teme..
Z osobnych skusenosti by som na tvojom mieste zvazil este raz Eheim, mam 4 rocne skusenosti s Tt 1200 aj 700vkou. Potom som presedlal na Eheim prof. III. Zatial len dobre skusenosti, neklesajuci vykon a po spriahnuti totohoto filtru s ineternym filtrom dosahujem len pozitivne vysledky. A to mlade krmim skoro kazdy den mrazenou stravou.
Odhliadnuc od toho ze Eheim nemaju az tak velke objemy filtracnych hmot, je podla mna dolezite aby filter mal stale co najlepsi vykon a silny prietok.
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod Taroto » 08 čer 2010, 10:51

no jako na 450l ti postačí i půdní filtr s cerpadlem na 1000 připojený v obráceném režimu. Ćerpadlo bude pumpovat vodu do substrátu a zvedat kal za dna, aby ho mohlo čerpadlo nasát a napumpovat dovnitř. Odbourávání NHček bude sice pomalejší, ale to se dá zvládnout výměnou vody 1/3 x 1týdně. Hlavně ti nebudou v AQ plavat hov..... Dělat skleněný filtr pro 450 je blbost. Čistotu vody nezlepšíš, ale budeš riskovat, že ti filtr vyteče ven, nebo alespoň jak mě se stalo při výpadku proudu když jsem ho umístil pod úroveň hladiny AQ.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod A+I » 08 čer 2010, 11:27

Taroto píše:no jako na 450l ti postačí i půdní filtr s cerpadlem na 1000 připojený v obráceném režimu. Ćerpadlo bude pumpovat vodu do substrátu a zvedat kal za dna, aby ho mohlo čerpadlo nasát a napumpovat dovnitř. Odbourávání NHček bude sice pomalejší, ale to se dá zvládnout výměnou vody 1/3 x 1týdně. Hlavně ti nebudou v AQ plavat hov......

To si teda nedovedu moc dobre predstavit s piskem o zrnitosti do 1 mm. :roll: A ani se mne nezda, ze by mu ty hovinka v akva neplavaly, kdyz je bude proud stale zvedat nahoru ...
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků