UV LAMPA(STERILIZÉR)2

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

UV LAMPA(STERILIZÉR)2

Příspěvekod Fabrika » 04 čer 2010, 12:36

Čaute, chci si koupit UV sterilizer a můžu poprosit od jakého výrobce UV lampu(sterilizér)zakopupit?

Mám akva cca 1400L
Díky moc

Rada: Platí pravidlo: čím vyšší výkon UV zářiče (W) a čím pomalejší průtok vody, tím vyšší stupeň účinnosti.
Fabrika
 

Příspěvekod Taroto » 04 čer 2010, 22:06

jakého použiješ výrobce je jedno, důležitá je použitá zářivka. Jinak to pravidlo celkem platí, nicméně já osobně si myslím, že UV není potřeba do okrasných AQ. Pokud by jsi plánoval odchvy tak asi ano, ale jinak je to celkem zbytečné.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

.

Příspěvekod Fabrika » 05 čer 2010, 00:02

Děkuji

P.S. UV sterilizér je možná pro někoho blbost, ale já mám větší šanci, že předejdu nemocem, než ten, kdo UVčko nepoužívá.
Fabrika
 

Příspěvekod Taroto » 06 čer 2010, 00:31

no tak určitě máš, otázkou jest jak velkou, protože naše chovy napadají z velké části i parazité, kteří jaksi odmítají chcípnout po průchodu UV. To co zabiješ je tak 20% z choroboplodných organizmů. Za předpokladu dodržování určitých zásad problémům předejdeš i bez použití UV.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod Fabrika » 06 čer 2010, 09:03

Ale jak jsem psal...s UV lampou předejdu více nemocem, než lidé, co UV nepoužívají.
Ptal jsem se mnoha lidí a když bych měl hodně silné UVečko, mám větší šanci, že zabiju nemoce UV zářením.


Sice nezaboije 100% bakterii v akva, ale pořád nemocem předejdu a budu jich mít v akva daleko méně. :o

Výměna vody,kontrola ph,odkalování atd..A sebevětší starání o akva nezničíte nemoce a nepřejdete jim,jako, když použijete UV.
Fabrika
 

Příspěvekod Taroto » 06 čer 2010, 15:58

no nepředejedš, efekt může být naprosto opačný. Spousta bakterií je pro ryby užitečná a ty killneš taky. UV bych použil tak maximálně při výměně vody, ale určitě do tam nedávej na stálý provoz.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod Fabrika » 06 čer 2010, 21:20

Taroto píše:no nepředejedš, efekt může být naprosto opačný. Spousta bakterií je pro ryby užitečná a ty killneš taky. UV bych použil tak maximálně při výměně vody, ale určitě do tam nedávej na stálý provoz.


Vsak ano, UV nema byt pustene vecne,jen,kdy je to potreba :D
Fabrika
 

Příspěvekod Taroto » 07 čer 2010, 14:07

no a jak poznáš kdy je to potřeba? já bych to prostě nedělal. Zbytečně si s tím budeš komplikovat život a ničeho nedosáhneš. Nakonec to UV poběží nonstop, nebo ho vyhodíš. Každopádně tě to bude stát jen prachy a výsledek 0
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod paba » 22 čer 2010, 15:15

UV lampu nech puštěnou pořád,ovšem že svítí neznamená že vydává uv záření!! Je nutné dodržet výrobcem stanovený počet hodin a pak zářivku vyměnit!!
Pokud mají ryby zdravé prostředí jako že množství parazitů,virů a jiných breberek(budu všem do kupy říkat breberky) je v únosné míře tak prospívají,ale pokud
breberky překročí co do počtu zdravou mez tak onemocní.UV vodu nečistí ani nesterilizuje,jen udržuje prostředí prosté na breberky.
Ryby a to platí pro všechny živočichy ve volné přírodě se s breberkama běžně setkávají a jejich imun.systém si snima hravě poradí,pokud ovšem a to platí zejména pro různé odchovy (kravíny,odchovny ryb,nemocnice aj) se breberky přemnoží tak vyčerpají imunitu a nemoci podlehneme-tomu se říká nozokomiální nákaza.Prevence chemií a jinýmy metodamy vede k resistenci -to znamená že breberky si na to zvyknou a pak nezabírá léčba,ale na UV si nic nezvykne,znáte přeci plno lidí co vodu solí ap.
I přes používání UV vždy nějaké breberky v akva máme ,ale v únosné míře,takže mimo vrozenou imunitu mají naše rybky i imunitu získanou.
UV je bezva prevence,která není vidět ale chrání nás
Omluvte mou češtinu
Ahoj
paba
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 10 čer 2010, 15:13


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků