Automatické Krmítko

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Automatické Krmítko

Příspěvekod TomasProchy » 26 srp 2010, 13:16

Dobrý den. Potřebuju poradit od zkušených akvaristů které z těchto krmíte je nejlepší (spolehlivost,výdrž...). Krmítko od juwelu vyrábí jen jedno, Nutramatic economy a Resun AF 2005. Předem děkuji za odpověď.
TomasProchy
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 05 říj 2009, 17:23

Příspěvekod charvis » 26 srp 2010, 14:18

Já bych se snažil bez automatu obejít. Vločky v něm většinou navlhnou a nesypou se a granule je lepší před krmením namočit,aby se Ti ryby nenafoukly. (Ne že bych doma taky nějaký neměl :), myslim Sera a Tetra,ale zkušenosti s nimi nic moc). Pokud jedu pryč na týden, u dospělých ryb neřešim nic. Hladovka jim jenom prospěje. Když jsem byl mimo 3-4 týdny přemluvil jsem ségru a připravil jí do kelímků dávky aby jim to tak jednou za 2-3 dny nasypala. A hlavně piksly s krmenim někam schovej. Jak se k tomu dostane nějaký neakvarista, tak jim bude sypat dokud budou ryby žrát klidně do prasknutí. Kdysi mi takhle zmizelo během týdenní "péče" krmení na 3 měsíce. Čistit tu žumpu bych nikomu nepřál. CH.
charvis
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Registrován: 06 kvě 2010, 10:37

Příspěvekod TomasProchy » 26 srp 2010, 16:27

Děkuji za rady. Do teďka jsem krmil osobně vím že je to lepší, ale budu pryč 10 dní a bojím se o ryby. Nemá mi je kdo krmit tak potřebuji poradit s výběrem krmítka.
TomasProchy
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 05 říj 2009, 17:23

Příspěvekod A+I » 26 srp 2010, 22:14

Co mas za ryby a jak velke, jsou uz dospele? 10 dni bez jidla dospelym rybam nevadi. Naopak, kdyz budes pryc, je lepsi je nekrmit, protoze tak budou mit cistou vodu. Filtr necisti tesne pred odjezdem, ale tak 7-10 dni pred tim. Nez odjedes, udelej normalni vymenu vody a hlavne ryby nakrm uplne normalne, nedavej jim navic ani kulicku nebo by mohl byt problem jak s rybama, tak s vodou.
Cetl jsi tohle?
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... ko&start=0
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod TomasProchy » 27 srp 2010, 10:16

Děkuji A+I za odkaz dočetl jsem zde vše co jsem potřeboval .... jenom by mě zajímal jaký máte názor na Resun Automatické krmítko digitální AF-2005D (zkušenosti,spolehlivost atd..). Předem děkuji za odpověď.
TomasProchy
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 05 říj 2009, 17:23

Příspěvekod A+I » 27 srp 2010, 11:51

To krmitko neznam, ale jen Ti chci jeste poradit, abys dal rybam do akva vzduchovani nez odjedes. Klidne dva motorky a dva vzduchovaci kameny. Kdyby se nahodou zastavil filtr a nebo nenaskocil po vypadku el. energie, tak by ryby neprezily. Vzduchovani by je podrzelo pri zivote.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod TomasProchy » 28 srp 2010, 15:11

Dobrý nápad, ale kvůli tomu jsem přidal do akva druhou čerpací hlavici, ikdyž motorek mám leží mi v polici tak ho tam před odjezdem raději dám nechci riskovat. Nemáte zkušenost s krmítky Resun?
TomasProchy
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 05 říj 2009, 17:23

Příspěvekod Figi_OV » 31 srp 2010, 09:05

Ahoj, je to trosku zvlastni tema kazdy tady pise ze krmitko je k nicemu ze to ryby vydrzi a podobne, ale jen tak se zmini že doma nejake krmitko ma,ale nikdo zadne nedoporuci... :)
Je tu nekdo kdo je alespon trosku s nejakym krmitkem spokojeny? Mam mlade ryby, akva mam zalozene 2 mesice... Nejblizsiho pribuzneho mam asi 50 km daleko a kamaradu ryby moc sverovat nechci.
Idealni by bylo kdyby nekdo napsal jake krmitko ma a nevyhody a vyhody na ktere u konkretniho modelu prisel :) Doufam ze se nekdo najde kdo da nejake info.
Děkuji
Figi_OV
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: 24 srp 2010, 10:32

Příspěvekod RadoA » 01 zář 2010, 06:34

Ja mám "Hydor ekomixo". Používam ho na trvalé kŕmenie (ráno majú ryby ešte tmu a prichádzam domov až podvečer).
Má tri režimy kŕmenia - 24h, 12h, 8h. Nastavuje sa elektronicky, ale prvé kŕmenie sa spúšťa v momente nastavenia, takže pri výmene batérií to trošku vadí (treba si počkať na ten správny čas). Má možnosť priviesť vzduch na vetranie krmiva (nevyužívam to zatiaľ...ale niekedy by sa zišlo). Kŕmna dávka sa reguluje nastavením veľkosti otvoru. Bubon je stále otvorený, dávkuje sa otáčaním bubna a a krmivo sa vysype z otvoru (v princípe niečo ako slimačia ulita). Je dôležité, ako je nastavený otvor a ako sú nadrobené vločky - treba si to fakt odladiť (a stačí väčšia vločka, trošku zablokuje otvor a už je hneď iné množstvo).
Toto krmítko sa dá položiť na krycie sklo nad otvor a je relatívne nízke, takže aj toto bol dôvod, prečo ho mám (niektoré treba pripevňovať, niektoré sú vysoké,...)
V podstate vyhovuje, ale asi by bolo lepšie digitálne krmítko:
- možnosť nastaviť presne časy kŕmenia
- možnosť nastaviť čas prvého kŕmenia
(marí sa mi, že Sera má nejaké také a asi aj Eheim)
A lepšie by asi bolo, keby otvor bol uzavretý, resp. asi napojiť na vzduchovanie.

Asi všetko...iné som neskúšal.
Uživatelský avatar
RadoA
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 2
Registrován: 27 říj 2007, 15:47

Příspěvekod A+I » 01 zář 2010, 12:47

My mame krmitko Eheim, ale vubec ho nepouzivame, takze nic nevim a nemuzu vam pomoct. Mame pres 20 akvarii a krmitko jenom jedno ... bud vsichni a nebo nikdo :lol: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků