Filtrace - jak vyřešit?

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Lgaspo » 11 čer 2005, 08:52

Radim Zídek píše:z čerpacích hlavic mohu ze svých zkušeností doporučit Eheim a powerhead, ty jedou výborně a potichu, zvláště Eheim.


No ja neviem Radim, ja mam pumpu Eheim 1260 a dost huci. Ale mozno je to aj tym, ze som ju nemal moznost porovnat s inou pumpou podobneho vykonu, ktore su mozno ovela hlucnejsie. :wink:
Doteraz som ju mal v externom filtry podlozenu polystyrenom ale chcem dat pod nu molitan tak 2-3 cm hruby. Uvidim ci pojde tichsie.
Inak este mi v akva bezia dve Rio 750 a tie ani neviem, ze mam. Su uplne tiche.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 11 čer 2005, 09:40

Ja mam cerpadlo Sicce Idra a som spokojny. Tiez som nevedel po com siahnut, ked som robil externy filter. Zaujimala ma mnajma ta hlucnost a musim povedat, ze ide uplne ticho.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 13 čer 2005, 09:26

To Canart:

Kde si zohnal pumpu Sicce Idra ?
A mozes mi k nej please napisat parametre ?
Viem, ze ma vykon 1300 l/hod. Aky jej jej vykon ak musi tlacit do vysky 1,3 m ? Aku ma wataz ?
Ide Ti spolahlivo ?
A kolko cca stoji ?

Rozhodol som sa predat pumpu Eheim 1260 (2 400 l/hod) lebo je podla mna pre 600 l akva zbytocne silna a musim ju skrtit ! Pumpa je uplne nova.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod nakatenga » 26 čer 2005, 22:19

Tak po delších úvahách a především po tom, co jsem viděla na :shock: velkoobjemový celoskleněný filtr jako takový pod novým akváriem u Radima Zídka - viděla jsem ho v chodu a viděla jsem co se stane, když "vypnou proud" - dospěla jsem k tomu, že i pod naše chystané AQ o cca 1000 litech, umístím tento druh filtrace. uf
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 26 čer 2005, 22:34

Jo jo, Radim to má fakt vychytaný. I mě předváděl, co by se stalo, kdyby nešel proud. A přitom je to vlastně tak jednoduchý.
Já plánuji pravý opak, čerpat vodu nad akvárium :)
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Lgaspo » 26 čer 2005, 22:52

Externe biofiltre su podla mna uplne bezpecne pri vypadku prudu, pokial clovek len trochu premysla a dobre si to nastavi. Tiez pouzivam pre moje akva cca 100 litrovy externak a ked vypnem prud je to uplne bez problemov. Chystam o tom clanocek co nevidiet ho uverejnim.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod omega » 05 úno 2007, 14:50

mam otazku nechci zacinat nove tema, tak pisi sem... jak casto cistit celoskleneny filtr?? u vnitrniho a kanystroveho je mi to jasne, cistit v okamziku kdy vyrazne klesne prutok... ale u skleneho jako je napr. filtr pana Zidka http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=256 se cast detritu usazuje/sedimentuje na dne prvni a druhe komory (prutok vody spodem), kde ale nevadi prutoku, ale pravdepodobne se bude stale rozkladat a tim zvedat hodnoty dusicnanu (NO3-)... vetsina z vas pise, ze cisti 2-3x do roka, ale to bych v mem pripade mel v te komore odhadem vrstvu cca 3-4 cm vysokou... melo by se to tedy odsat nebo se mylim v usudku a parametry vody se timto budou ovlivnovat minimalne a tudiz nema cenu sahat do filtru??
dekuji za odpoved
Omega
omega
přispívatel
 
Příspěvky: 141
Obrázky: 38
Registrován: 20 pro 2006, 08:56
Bydliště: Choceň

Příspěvekod Radim Zídek » 05 úno 2007, 15:16

Filtr stačí opravdu čistit 1-3x do roka, první a druhou komoru stačí v tomto horizontu odsát a nebo lze tyto komory vrtat a napojit na odpad, pak odpadá odsávání a lze vypustit. kapacitou filtry biologicky perfektně stíhají i při extrémním znečištění, což je v momentě kdy jde voda již přes vrchní přepážky. (viz u mě doma) :)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod omega » 05 úno 2007, 16:15

dekuji za rychlou odpoved :o) docela jste me uklidnil. Mam takovy pocit, ze kdybych musel filtr cistit co dva mesice, tak by me zena hnala... prece jen cistit cca stopadesatilitrovy filtr uprostred obyvaku na parketach neni bez rizika :o)
omega
přispívatel
 
Příspěvky: 141
Obrázky: 38
Registrován: 20 pro 2006, 08:56
Bydliště: Choceň

Příspěvekod Drahoš » 05 úno 2007, 22:31

Ahoj je třeba mít ve filtru aktivní uhlí, nebo ne?
Uživatelský avatar
Drahoš
uživatel webu
 
Příspěvky: 67
Obrázky: 17
Registrován: 29 led 2007, 22:55
Bydliště: Náměšť na Hané

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků