Výstup z filtru

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Výstup z filtru

Příspěvekod mcgogo » 19 zář 2010, 12:10

Ahoj,

o víkendu jsem byl s kolegou na pívu a kolega se mi ptal jestli nevím čím by mohlo být, že mu po nějaké době začal filtr méně tlačit vodu ven. Tzn. proud z výstupu je menší. Tak se chci zeptat jestli máte někdo stejnou zkušenost. Mě se to doma totiž stalo uplně stejně. Dva filtry jsem přinesl nové domů a z výstupu voda stříkala mnohem silněji než teď. Zkoušel jsem vše možné, vyčistit hadice, vyčistit filtr, vyměnit náplně, ale ten výstup je pořád slabý. Díky za rady
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Aqua

Příspěvekod Matthes » 19 zář 2010, 14:12

Možná filtr jako takový ztratil výkon to je možné, nebo zkus mrknout na vrtulku jestli náhodou není uvolněný ten magnet co ji drží, vrtulka se potom jakoby protáčí...
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mcgogo » 19 zář 2010, 20:44

Ok zkontroluji. Díky za radu je mi divné že se to stalo jak mě u dvou fitrů a kolegovi též.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod Taroto » 20 zář 2010, 23:29

no po jaké době se ti to stalo? Mě se to taky stává....... i když vyčistím celou hlavu atd....

Podle mě je to prostě omezená životnost čerpadla.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod lubnek » 21 zář 2010, 06:50

podle mne je to zase tim, ze se vsecko postupne pricpe. Porky v biomolitanu, hadice atd. Nevycistis to nikdy do podoby, ktera byla v novem filtru. Pokud mas fluvala (mam taktez a jsem nejvice spokojen), tam jsou hadice husi krky, slaby clanek fluvalu, ty se zanasej snadno.
Podle mne je blbost, ze by to cerpadlo ztratilo pokazde vykonost.
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mcgogo » 21 zář 2010, 08:53

Zřejmě máte pravdu. Řekl bych, že to asi bude oběma důvodama dohromady. Je pravda, že biomolitan nikdy dokonale vyprat nejde. A ani to není dobré. No a to čerpadlo asi taky nebude mít pořád stejný výkon. Asi se s tím budu muset smířit a případně přidám i jednu čerpací hlavu a na ní kostku biomolitanu. Jen mi leze na nervy, že dnes ty kostky dělaj převážně modré. Vypadá to jak pěst na oko. Modré kostky molitanu, modré vzduchovací kameny. Budu muset někde sehnat černou ta aspoň nepůsobí tak rušivě. :-)
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: Výstup z filtru

Příspěvekod RUMburak1110 » 21 zář 2010, 11:23

mcgogo píše:Ahoj,

o víkendu jsem byl s kolegou na pívu a kolega se mi ptal jestli nevím čím by mohlo být, že mu po nějaké době začal filtr méně tlačit vodu ven. Tzn. proud z výstupu je menší. Tak se chci zeptat jestli máte někdo stejnou zkušenost. Mě se to doma totiž stalo uplně stejně. Dva filtry jsem přinesl nové domů a z výstupu voda stříkala mnohem silněji než teď. Zkoušel jsem vše možné, vyčistit hadice, vyčistit filtr, vyměnit náplně, ale ten výstup je pořád slabý. Díky za rady



Ahoj!Koukni na nasávací koš filtru... Je možné, že i filtr zanese poměrně rychle - nestíhá. Ale ten koš musí být čistý! Doufám, že se bavíme o Externí filtraci. :D
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod mcgogo » 22 zář 2010, 08:36

jj jedná se o klasický kýbl. Jinak uvidím jak to dopadne mám celkem velkou plochu dna a vstup i výstup filtru na jedné straně. Vím nešťastné řešení, ale bohužel to jinak zatím nejde. Upravil jsem to tedy aspoň tak, že jsem na druhou stranu přidal čerpací hlavu a kostku biomolitanu. Včera jsem to zapojil a musím říct že ta čerpací hlava s tou kostkou dělá divy. škoda že mám tak blbě vyřešené pozadí a nemůžu ji schovat i když takhle má aspoň větší záběr.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků