3D pozadí-skála... prosím o radu lepí, a zapáchá pryskyřicí

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Martin Novák » 07 říj 2010, 09:02

Fuxova25 píše:Ještě jsem se chtěla zeptat roztok kyseliny citronové má být též 3% nebo to platí jen k octu? Rozprašovač mám na 750 ml prosím jak naředit do tohoto množství kyselinu citronovou?

nevím co se píše v návodu Vaší pryskyřice, ale běžně se neutralizuje 3% roztokem kyseliny citrónové.Na množství vody 750ml připadne 23g kyseliny citrónové v prášku. Pak je to 3% roztok.

Fuxova25 píše:Děkuji za typ avaristického tmelu... budu ho muset ještě dokoupit. A ještě prosím o radu jak dlouho akvaristický tmel schne ? Když přilepím tu skálu do akva za jak dlouho vytvrdne popřípadě za jak dlouho bych směla akvárko napustit? Bohužel na návodu tmelu jsem dobu schnutí nenašla.

Akvaristický tmel schne do 30min. na povrchu. Vulkanizuje rychlostí 3.5mm/24hodin. Pro plné vytvrzení doporučuji raději 48hod.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Fuxova25 » 07 říj 2010, 10:51

Dobrý den, děkuji mnohokrát.. za Vaše velké zkušenosti a dobré rady....... :o). Dnes skálu zneutralizuji a zítra nalepím do akva. Ještě jednou moc děkuji. Přeji krásný den :o)
Uživatelský avatar
Fuxova25
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2010, 21:54

Příspěvekod Fuxova25 » 07 říj 2010, 11:00

PS: ještě jsem se chtěla zeptat na zneutralizování kyselinou citronovou. Jak jí postříkám rozprašovačem na skálu nechám jí stejně působit 2 hodinky a pak jí spláchnu? A nebo je delší doba působení? Nebo je to jedno? Chtěla bych to udělat precízně podle Vás :)
Uživatelský avatar
Fuxova25
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2010, 21:54

Příspěvekod Martin Novák » 07 říj 2010, 11:17

Fuxova25 píše:PS: ještě jsem se chtěla zeptat na zneutralizování kyselinou citronovou. Jak jí postříkám rozprašovačem na skálu nechám jí stejně působit 2 hodinky a pak jí spláchnu? A nebo je delší doba působení? Nebo je to jedno? Chtěla bych to udělat precízně podle Vás :)

Reakce proběhne prakticky okamžitě. Je to i vidět. Ovšem je lépe nechat kyselinu působit tak tu hodinku, dvě. Každých 20min. třeba pozadí poprašte rozprašovačem. Po neutralizaci řádně opláchnout.

Nemáte vůbec zač.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Vlastomenn » 07 říj 2010, 20:21

vsetko sa uz rozoberalo na cichlidportale :twisted:
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod wladys » 07 říj 2010, 23:16

Vlastomenn píše:vsetko sa uz rozoberalo na cichlidportale :twisted:


...opakování,matka moudrosti.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Fuxova25 » 08 říj 2010, 08:25

Děkuji :o) nemohla jsem to nikde najít, asi jsem špatně hledala, nevěděla jsem, že by někdo měl podobný problém, tak jsem zadala pro mě mnohem rychlejší volbu nové téma.... Ještě jednou všem mooooc děkuji za rady :o)
Uživatelský avatar
Fuxova25
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2010, 21:54

Příspěvekod Praetorian » 08 říj 2010, 20:47

Barrikade EP je fajn, jen ji málokde mají.

Balakryl se neodloupe, respektive nepočítám s tím, že by měl někdo pozadí v AQ 10 let. Já mám pozadí natřené samotným balakrylem v AQ 5 let. Před nedávnem jsem strhával pěkně přirostlý anubias a nic se netalo. Přirozeně nějaká ta chybka by se tam našla, například odřeniny od agresivního lovu síťkou, ale to za 14 dní poroste řasou.

Neutralizace pryskyřice: víte o kolik se vám zvedne pH když do 400l AQ dáte neneutralizované pozadí epoxy 1200? Osobně jsem to zkoušel u kamaráda. Akvárium bylo naplněno vodou pH 6,86 (měřeno laboratorní technikou), po týdnu kdy bylo napuštěné bylo pH 7,21 a to jsem hodně skeptický k tomu, že za to mohlo jen pozadí. Opravdu vyzrálá Epoxy toho moc neudělá.
Uživatelský avatar
Praetorian
uživatel webu
 
Příspěvky: 48
Registrován: 25 zář 2010, 15:58

Příspěvekod Fuxova25 » 12 říj 2010, 15:36

Dobrý den, jsem moc ráda, že máte zkušenosti s pryskyřicí Barrikade. Je pravda, že ho mají jen v jednom obchodu, a to jsem z ČB, ale hlavně pomohl internet a obvolání pár krámečků. Autem se projede během 15 minut celý město tedy, když se nejede ve špičce. Takže pohoda.. Nevím, jaké by bylo schánění v Praze a též i parkování.

Jé tak to jsem ráda, že se neodlupuje balakryl, na různých diskuzích s tím lidi straší... :o)

Ani mě nenapadlo, že by se mohlo ve vodě změnit PH díky neutralizaci, již mám akvárko napuštěné, PH jsem upravila a dnes jsem dala do něj kytky, 3 šneky a 2 rybky tak uvidím zda se něco bude dít... rybky zatím plavou normálně...

Děkuji a přeji krásný den
Uživatelský avatar
Fuxova25
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2010, 21:54

Příspěvekod Kamil » 12 říj 2010, 20:01

asi záleží, na co se balakryl natírá, já to dával dodatečně na laminátové pozadí (nechtěl jsem odmašťovat) a 20% šlo dolů...ničemu to nevadilo, pozadí je dokonce hezčí, ale jen aby se s tím počítalo..
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron