3D pozadí-skála... prosím o radu lepí, a zapáchá pryskyřicí

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Praetorian » 13 říj 2010, 21:59

No tak jistě musí být podklad odmaštěný, na PU pěnu taky nechytá dobře, ale polystyren ve všech formách je OK. Průser balakrylu je v jeho ceně. Většina akvaristů si myslí, že čím více zaplatí tím lepší barvu, lak atd... dostane. Omyl!! Záleží spíše na účelu. Pokud by samozřejmě moje pozadí mělo vydržet brutálnější zacházení, je jistě EPOXY pevnější, ale v akváriu mu nic takového nehrozí. Například v německu hodně lidí používá barvu na bazény (u nich je k sehnání i černá, u nás jen modrá). EPOXY zase nemá ráda prudké změny teploty atd.. atd... každopádně písek se do ní lepí lépe, ale pokud uděláte dobrý povrch polystyrenu, není třeba lepit písek.
Uživatelský avatar
Praetorian
uživatel webu
 
Příspěvky: 48
Registrován: 25 zář 2010, 15:58

Příspěvekod Kamil » 13 říj 2010, 22:18

sehnat jde, ale hodně špatně:
http://www.drogeriemartina.cz/bisil-cer ... 35324.html

oproti balakrylu je přímo dělaný pod vodu..balakryl myslím píší pouze krátkodobě.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jozkablack » 14 říj 2010, 22:16

Mám dva dotazy. Chci si vyrobit 3D pozadí z polystyrenu. Už jsem ho ruzně vytvaroval pájkou, lehce zatavil horkovzdušnou pistolí a teˇbych rád udělal povrchovou úpravu. původně jsem chtěl použít Epoxi 1200, ale válej se mi doma tři tuby tuby 310ml průhledného, transparentního silikonu. Tak mě napadlo že bych ho mohl použít. Jen jsem s nim nikdy nepracoval, tak nevim jakou má roztíratelnost a zda to vůbec jde.

Otázka první: Lze ho tedy vůbec použít (silikon)? A zkoušel to už někdo někdy? Jde o to že by mne to nic nestálo, už se to válí doma a taky se to nemusí mýchat a jestli se nemýlim, ani se to pak nemusí neutralizovat kyselinou citrónovou, nebo octovou.

Otázka druhá: Kde sehnat co nejjemnější písek na posypání pozadí. Velmi jemný je býlí a maji ho skoro všude, ale když už najdu barevnej odstín co by se mi líbil....tak maji jen hrubou zrnitost. Mě by se i světlé pozadí z bílého písku líbilo, stejně by časem trošičku zatmavlo až by porostlo řasou. Ale mám celkem dost lávovejch kamenů a rád bych je použil a bojim se aby to nebylo špatně barevně sladěné. Takže kde sehnat co nejjemnější písek v různých barvách, nejlépe podobný lávě...tudíž cihlová barva.

Mnohokrát děkuji z rady. :o
Jozkablack
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 14 říj 2010, 21:57

Příspěvekod Fred » 15 říj 2010, 11:58

Nejlepší bude když si jeden kámen(lávovej) rozdrtíš na jemné částečky,už jsem to viděl a nemá to chybu!
Uživatelský avatar
Fred
uživatel webu
 
Příspěvky: 94
Obrázky: 6
Registrován: 12 črc 2006, 21:18
Bydliště: Teplice

Příspěvekod FontosR » 15 říj 2010, 18:28

Já na svoje pozadí použil rozdrcenou cihlu kterou používají na tenisových hřištích pod názvem antuka. Nevim jak kde ale u nás je původ tohoto jemného červeného písku drcená cihla. Takže pro akvaristiku no problém použitelné :lol: :lol:

A takto to vypadalo http://img830.imageshack.us/i/afrikar.jpg/
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod wladys » 16 říj 2010, 11:37

FontosR píše:Já na svoje pozadí použil rozdrcenou cihlu kterou používají na tenisových hřištích pod názvem antuka. Nevim jak kde ale u nás je původ tohoto jemného červeného písku drcená cihla. Takže pro akvaristiku no problém použitelné :lol: :lol:

A takto to vypadalo http://img830.imageshack.us/i/afrikar.jpg/


...existuje i tzv. "americká antuka" a ta je zelená. Pozadí pak bude zelené hned po dokončení. :lol: :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 16 říj 2010, 13:22

No ja nevim, nechcete, lidi, tu rezavou lavu a rezavy pozadi jeste zvazit? To bude strasny. V akva to bude vypadat jak cervene skalni monumenty v Utahu a v Arizone.. :lol: :lol: To by byl biotop spis pro chov Rattlesnakes (chrestysu) a kaktusu. 8)

P.S. Bude to v akva vypadat nejak takhle:
Přílohy
Desert.jpg
Lava + Antuka = New Aqua Design
:-))
Desert.jpg (114.91 KiB) Zobrazeno 1295 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Děkuji a ještě prosím o jednu radu jakou zářivku

Příspěvekod Fuxova25 » 17 říj 2010, 13:15

Děkuji za Vaše rady, překvapilo mě: BISIL černý uni 350g to kdybych vědala, raději bych použila místo barakrylu. Akvárko již mám napuštěné 2 zkušební rybky a 3 šneky již týden...a super... žádný problém... ze starého akva jsem vzala zajetý filtr a 100 l vody, stejně jsem tam měla nálevníky do pátka... ale teď je voda již lepší, v pondělí si jedu pro nové rybky k panu Štětkovi. Tak se šíleně moooc těším... :o).

Jen ještě prosím o jednu radu či názor:

jaká zářivka by byla lepší, zda Aqua Glo na zdůraznění barvy rybek nebo to nemusím řešit a nechám tam bílou zářivkovou trubici. Flora Glo je zbytečná moc rostlinek tam mít nebudu jen anubias, ten si zakoupím v pondělí a asi jen 2 rostlinky (uvidím zda vydrží, ve starém 150 l akva mi ho rybičky ukousaly, vydržel asi jen 4 měsíce, jinak zda to udělají tak anubias dokupovat nebudu). Rozměr akva 155 x 50 x 55 cm. Totiž nevím, zda může být jen jedna trubice ta Aqua Glo. Nebo raději nechat jen jednu světlou. Děkuji předem za jakou koliv radu či názor.
Uživatelský avatar
Fuxova25
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2010, 21:54

Příspěvekod Kamil » 17 říj 2010, 18:34

já to natřel taky balakrylem, protože bisil prostě v černé nebyl :o

o zářivkách tu je už spousta napsanýho, tak pohledej...ve výsledku je to spíš o konkrétní nádrži a co se líbí..v kanceláři mám 4 zářivky T5 (880, 865 a 2x filalová ) doma pro gibberosy pak jen fialovou a mírně modrou.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků