čerpací hlava Resun SP-2500

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

čerpací hlava Resun SP-2500

Příspěvekod mcgogo » 24 říj 2010, 14:00

Ahoj,

nejste někdo náhodou majitelem této čerpací hlavy? Koupil jsem ji z druhé ruky. Nainstaloval jsem ji do akvária a jak jsem čekal je dost silná. Tak jsem ji chtěl trochu utlumit. V návodu se píše "Pomocí regulátoru průtoku můžete regulovat průtok vody". No ať hledám jak hledám tak regulátor nikde. Nejde to stlumit. Připadám si jak blbec, nic polohovacího tam není a v návodu žádný obrázek není.

díky za rady
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod wladys » 24 říj 2010, 19:32

Majitelem této hlavy sice nejsem,ale TADYjde ten regulátor jasně vidět.Je to ten kulatý ventil na tom výstupu.Tím se dá průtok přiškrtit. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Moliro » 24 říj 2010, 20:13

Mam 2 stejne hlavy, ale ten vystup s regulatorem byl dodany jen s jednou (s tou, kterou jsem kupoval pozdeji)
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mcgogo » 24 říj 2010, 21:44

Aha tak já mám asi ten druh bez toho regulátoru, páč ten můj výstup vypadá uplně jinak a je bez něj. Proud je to sice silný, ale rybám se v něm docela líbí. Neustále ním proplouvají. Stane se něco jestli je ta filtrace předimenzovaná? Díky.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod wladys » 25 říj 2010, 00:03

Pokud se ti bude v akva hromadit hodně nespotřebovaných živin a při tom budeš mít hodně silný proud,může v akva začít bujet štětice. Jinak silný proud nevadí...pokud ovšem není až příliš silný.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mcgogo » 25 říj 2010, 10:00

No uvidím možná zkusím vymyslet nějakou homemade regulaci :-) Nebo to tak nechám a až se mi rozroste řasa tak se z toho zblázním. :-) Nebo možná vrátím starou hlavu (méně výkonou) a tuhle si schovám do nového akva s tropheusy, které plánuji. To už má větší objem a tam by to snad nemuselo vadit.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod Moliro » 25 říj 2010, 21:21

Ten spodní díl hlavy je zaměnitelnej, tak by se dal určitě dokoupit ten novější model. Má 2 výstupy, jeden regulovatelnej a s přivzdušněním a druhej bez vzduchu a regulace (viz odkaz výše). Ten se může použít třeba na rampu. A i když ho necháš jen tak ve vodě, aspoň není ten proud příliš silnej.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků