Přestala svítit zářivka od Faraa

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Přestala svítit zářivka od Faraa

Příspěvekod MMMMM » 20 lis 2010, 14:06

Čistil jsem akvárko a nějak jsem hejbnul s jednou zářivkou a přestali mi svítit obě dvě. Už mi ale nejde rozsvítit žádná, ať s tím kroutím jak chci. Je to zapojené do série, máte někdo plánek jak je to zapojené? Nebo alespon co kde mám měřákem proměřit.
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Aqua

Příspěvekod Matthes » 20 lis 2010, 14:25

Ahoj tak jestli jsi s tou žářivkou hýbl při tom jak svítili, je možné, že při odpojení jedné se ti to jakoby zkratovalo a můžou být spálené startéry. Něco podobného se stalo kolegovi na glomatu odpojil jednu zářivku při tom jak to svítilo. Vyplivlo mu to, odešel mu glomat, zářivky byli oka. Glomat zapáchal po spálenině. Tak jestli ti to nějak pomůže :roll:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MMMMM » 20 lis 2010, 14:36

Ano hejbal jsem s ní když to bylo zapojené, ale to jsem dělal již několikrát a nic se nestalo, jak se na ten startér dostanu? Uprostřed je jen nějaký umělý profil a přístup je jen ze stran

Nic necejtím že by tam smrdělo, měl bych na svorkách každé zářivky naměřit 230V
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

re

Příspěvekod jonathane » 20 lis 2010, 18:11

měl jse podobný problém...stačilo celou rampu vytáhnout ze zásuvky (cca na 30 s) a pak to znova zastrčit a vše rozsvítilo.....
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod wladys » 20 lis 2010, 18:18

A je to osvětlení od Faraa vůbec ještě na klasické startery, Není to už náhodou na elektronické předřadníky? Blikají zářivky při rozsvícení a nebo se rozsvítí hned bez bliknutí. Pokud je to na elektronický předřadník může být problém v něm. Může být kaput a nebo není a bude stačit postup co napsal Martin.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

re

Příspěvekod jonathane » 20 lis 2010, 21:16

Wláďo podle mě jsou to ty rampy co dává do kompletů i Radim Zídek, takže předřadníky.....
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod memeo » 20 lis 2010, 21:44

Tyhle osvětlení mají el.předřadníky.Problém je se do toho světla dostat a vyměnit ho....vím to podle sebe....musí se to celé rozebrat a tím se naruší vyšší odolnost proti vlhkosti.
A z toho důvodu mi také po cca dalším 3/4 roce odešel i druhý předřadník.
Ta jsem to nakonec předělal na tlumivky a nechal jako náhradní svítidlo.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod MMMMM » 20 lis 2010, 22:04

Každopádně, když změřím kraj jené objímky a kraj druhé objímky na druhé zářivce tam musím naměřit 230V, pokud ne je to v předřadníku a protože to ještě nemám 2 roky, tak to pošlu na opravu do faraa.
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod bedna » 20 lis 2010, 23:07

MMMMM píše:Každopádně, když změřím kraj jené objímky a kraj druhé objímky na druhé zářivce tam musím naměřit 230V, pokud ne je to v předřadníku a protože to ještě nemám 2 roky, tak to pošlu na opravu do faraa.


Nejsem elektrikář, ale podle mě, když naměříš cokoliv, tak je to v zářivce, když nic nenaměříš, tak odešel předřadník...
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Re: Přestala svítit zářivka od Faraa

Příspěvekod Olda » 26 úno 2016, 15:41

Po dlooouhé odmlce zdravím fórum a prosím o radu... :oops:
Doufám, že se neproviním proti pravidlům, když k tomu využiju a vytáhnu staré vlákno. Můj problém je asi podobný. Rampa od p.Zídka, několik let bezvadně fungovala, já pouze měnil zářivky. Před časem jsem si všiml, že na horní ploše rampy, začal jinak bílý povrch tmavnout. Rampa ale fungovala dál, tak jsem po tom nepátral. Po několika měsících ale přestala fungovat a můj dotaz je, jestli to opravím sám. Potřebuju se tedy "nějak" zalepeným bokem dostat dovnitř, snad najít něco spáleného a vyměnit... Máte k tomu nějaké doporučení?

Moc děkuju,
Olda
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron