Vnější Filtr - špatně filtruje vodu?

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Vnější Filtr - špatně filtruje vodu?

Příspěvekod Fuxova25 » 24 lis 2010, 22:27

Dobrý večer, mám prosbičku, chtěla jsem se zeptat zda je normální, když jsem si zakoupila v pondělí vnější Filtr Hailea HF 300. Mám 380 litrové akvárko. Tento filtr je biologicko-mechanický komínový pro akvárium o objemu 250 - 500 l. Po akvárku se mi neustále točí malé částečky asi výkalů rybek a vůbec je odtoková hadice do filtru nenasává. Přijde mi, že je slabí nasávací odtok. Chtěla jsem se zeptat zda nevíte zda to přestane až se filtr zaběhne či filtr nestíhá a mám ho reklamovat či vyměnit za silnější či jinou značku? Voda se mi opravdu v akvárku nelíbí. Děkuji předem za jakoukoliv radu.
Uživatelský avatar
Fuxova25
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2010, 21:54

Příspěvekod Ondra » 24 lis 2010, 22:40

Dle mých zlušeností nestačí mít jen biologický filtr, vždy je lepší mít v akva i filtrační hlavu která provzdušňuje a rychle vyfiltruje mechanické nečistoty. Biologický filtr není na to, aby dělal v akva dostatečný průtok :o
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod Fuxova25 » 24 lis 2010, 23:01

Tento filtr je biologicko-mechanický, filtrační náplně má si myslím, že dost více než jsem měla u přivzdušňovací hlavice. Nevím, proč to nezvládne vyčistit. Mám počkat nebo raději reklamovat a zakoupit silnější vnější filtr. Mám akvárko v prostoru, žádný 3D pozadí, ale 3D skálu uprostřed, takže bych ani neměla za co schovat tu přivzdušňovací hlavici-no maximálně bych použila nějakou dekoraci. Mám v akvárku vzduchovací kamínky jemně puštěný, rybky nelapaj po vzduchu. Koupila jsem si nový nejsilnější vzduchovací motůrek co se prodává, abych právě nemusela mít přivzdušnovací hlavici, která je hlučná. Chtěla jsem mít krásně tiché akva mám ho v obýváku a vedle ložnice. Spát se u šplouchání nedalo.Když jsem si kupovala tento filtr myslela jsem si, že když je biologicko-mechanický pro objem 250 - 500 litrů, že zvládne všechno v 380 litrovém akva a voda bude krásně čistá. Opravdu musí být i přivzdušňovací hlavice i když ve filtru je dost filtrační hmoty? Nebo když bych si koupila jinej a silnější filtr zvládl by to?
Naposledy upravil Fuxova25 dne 24 lis 2010, 23:39, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Fuxova25
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2010, 21:54

Příspěvekod Fuxova25 » 24 lis 2010, 23:28

Filtr, které jsem si zakoupila je biologicko-mechanický a filtrační hmoty si myslím, že je tam dostatek. Nejsem odborník, ale moc prosím o radu, zda zakoupit silnější vnější filtr. Nebo počkat zda se to změní, filtr jsem zprovoznila v pondělí ráno. Nebo nemám na nic čekat a jít ho reklamovat, že nezvládne vodu pročistit. Myslím, si že by vnější filtr vodu měl zvládnout vyčistit, když filtr je na objem 250 - 500 litrů a já mám 380 litrů a ve vodě plavou částečky výkalů rybek. V přiloze přikládám foto filtru či odkaz o údaji http://www.nasezahrady.cz/To3711/filtr-hailea-hf-300
Přílohy
thumb_w.jpg
thumb_w.jpg (54.21 KiB) Zobrazeno 1958 krát
Uživatelský avatar
Fuxova25
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2010, 21:54

Příspěvekod mcgogo » 25 lis 2010, 09:26

Mám doma takové filtry dva. Bohužel mám úplně stejnou zkušenost. Podle mne tyto filtry jsou dobré tak akorát na bio filtraci pokud chceš mít pokoj od výkalů, použij filtrační hlavu, piskořky a hlavně hodně odkalovat. Nevím jak u ostatních, ale já mám trochu přerybněné akva a tam se prostě několika kousků výkalů nezbavím ani kdyby tisíc holubiček zapělo ( nebo tisíc piskořek přežralo).
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod rhymes » 25 lis 2010, 11:50

taky jsem začínal s touto značkou a po 2 letech ho mám v kumbálu jak záložní - na začátku bylo všechno OK, ale po pár měsících hrozně rychle ztrácel průtok a cca po týdnu z něj šel jen čůrek... teď mám Fluval a JBL a maximální spokojenost!
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Příspěvekod Fuxova25 » 28 lis 2010, 16:41

Kvalita vody je stále špatná, částečky nečistot se stále točí po akvárku a filtrační hadice je nenasává. Má velmi slabé sání. Budu filtr reklamovat a koupím si přivzdušňovací hlavici. Děkuji za Vaše rady. :o)
Uživatelský avatar
Fuxova25
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2010, 21:54

novy filter

Příspěvekod starosta382 » 30 lis 2010, 10:21

zdravim ma niekto skusenost s vonkajsim filtrom aquanova NCF-2000
starosta382
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30 lis 2010, 10:08


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků