montážní pěna

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

montážní pěna

Příspěvekod mcgogo » 23 pro 2010, 16:10

Ahoj,

máte někdo zkušenost s montážní pěnou? Mám pod pozadím asi 2cm díru a ryby mi tam pořád lezou. Jenže pak neumí a nebo nechtějí ven. Mám tam momentálně polystyren, ale to nadělá spoustu bordelu, ošklivě to vypadá a ryby si stejně skulinku najdou, Tak mě napadlo tam pod to nastříkat montážní pěnu, ale zajímá mě:

1. Jak to rychle schne?
2. Hlavně jestli to není jedovaté.
3. Půjde případně něčím dolů? (nedestruktivně vůči akva - odrolit, ořezat atd.)

Chtěl bych ji tam stříknout a ještě dokud nebude zaschlá tak ji posypat pískem, aby nebyla vidět.

Myslíte že to tak půjde?

díky
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: montážní pěna

Příspěvekod melanochromis1975 » 23 pro 2010, 17:04

mcgogo píše:Ahoj,

máte někdo zkušenost s montážní pěnou? Mám pod pozadím asi 2cm díru a ryby mi tam pořád lezou. Jenže pak neumí a nebo nechtějí ven. Mám tam momentálně polystyren, ale to nadělá spoustu bordelu, ošklivě to vypadá a ryby si stejně skulinku najdou, Tak mě napadlo tam pod to nastříkat montážní pěnu, ale zajímá mě:

1. Jak to rychle schne?
2. Hlavně jestli to není jedovaté.
3. Půjde případně něčím dolů? (nedestruktivně vůči akva - odrolit, ořezat atd.)

Chtěl bych ji tam stříknout a ještě dokud nebude zaschlá tak ji posypat pískem, aby nebyla vidět.

Myslíte že to tak půjde?

díky


Nejlepsi reseni by bylo pouzit penu v tube se sprayem. Dostanes se s tim do vsech skulin a nemusis toho pouzit zbytecne mnoho.
Mne to uschlo po dvou dnech.
Potom uz jen Epoxy a pisek.
Po uschnuti uz to jedovate neni. Mame to mnoho akvaristu odzkousene.
Jinak je dobre to trochu odrezat nozem, aby povrch nebyl kluzky a lepe se nanasel Epoxy, tim si dotvoris i spravny tvar k pozadi, aby to pekne plynule licovalo. Stetec pokud mozno i tensi, aby ses dostal i do skulin.
Snad ti to pomuze, tak zatim zdar a Vesele vanoce.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

pena

Příspěvekod Zdendis » 23 pro 2010, 18:56

pokud nechces orezavat a mas odhad tak nanes primerene mnozstvi peny nech asi 20 minut schnout udela se povlak a vevnitr je pena stale ziva a muzes si ji tvarovat tak jak potrebujes .Nyni mam nove pozadi delane timto zpusobem a nic sem neorezaval .Pokud budes strikat za pozadi tak jeste dat pozor aby nevytlacila pozadi moc od steny (hlavne nebrat vysoceexpanzni penu , ktera nabyva rychle a hodne)Co se tyka odstraneni ze skla snadno po zaschnuti (nerozpatlavat za cerstva ).Preji hodne stesti a pripadne dotazy na penu rad zodpovim (pokud budu vedet)
Zdendis
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 8
Registrován: 29 říj 2010, 11:08
Bydliště: Č. Budejovice

Příspěvekod melanochromis1975 » 23 pro 2010, 19:02

Ja nevim co je na tom slozite.
Kde je dira, dam tam penu a necham zaschnout. Potom trochu serezu povrch kvuli lepsi adhezi s lepidlem a posypu piskem. Hotovo.
Ja udelal vice nez dvacet pozadi, tak vim o cem mluvim.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mcgogo » 23 pro 2010, 19:45

Složitého na tom není asi nic, šlo mi o to jestli to někdo používal a jestli to tedy není jedovaté. Jak koukám tak asi není. Ořezávat nic nechci, jediné co potřebuji aby na to chytl písek. Co jsem si představoval, že hned po aplikaci to posypu pískem a ten se na tom udrží. Tak to tedy asi není co? Nechtěl jsem to více patlat Epoxy ani lepidlem. Potřebuju aby to bylo co nejdříve zase pod vodou. Mám v tom akva ryby a budu schovávat vodu, písek nebudu prát a ryby budou na tu dobu ve velkém kanystru. Jinou možnost nemám. Jo a při té příležitosti chci ještě lepit lišty na krycí skla. Mám toho hodně a mám na to málo času, kvůli rybám. V tom kanystru vydrží tak 24h. Nevím jak jinak to udělat. Takže to bude "hurá" akce. Proto se taky ptám, jak dlouho to schne.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod melanochromis1975 » 23 pro 2010, 20:45

mcgogo píše:Složitého na tom není asi nic, šlo mi o to jestli to někdo používal a jestli to tedy není jedovaté. Jak koukám tak asi není. Ořezávat nic nechci, jediné co potřebuji aby na to chytl písek. Co jsem si představoval, že hned po aplikaci to posypu pískem a ten se na tom udrží. Tak to tedy asi není co? Nechtěl jsem to více patlat Epoxy ani lepidlem. Potřebuju aby to bylo co nejdříve zase pod vodou. Mám v tom akva ryby a budu schovávat vodu, písek nebudu prát a ryby budou na tu dobu ve velkém kanystru. Jinou možnost nemám. Jo a při té příležitosti chci ještě lepit lišty na krycí skla. Mám toho hodně a mám na to málo času, kvůli rybám. V tom kanystru vydrží tak 24h. Nevím jak jinak to udělat. Takže to bude "hurá" akce. Proto se taky ptám, jak dlouho to schne.


Tady s tim zpusobem nic neurychlis.
V sudu muzou byt ryby. Vzdyt tam das veskerou filtraci, takze o bakterie neprijdes. Ja bych to resil jak jsem popiusoval. Udelej to jak jsem psal a stejne musis pockat minimalne 3 dny nez ti silikon dobre uschne na ty listy. Ja v tom nevidim problem. Udelej to poradne a mas klid, nez potom rikat proc jsem nepouzil pryskyrici.
Ovsem je to Tve rozhodnuti.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mcgogo » 23 pro 2010, 21:23

OK počkám 3 dny. Proč tam musí být tam pryskyřice? Nevím jestli jsem to vysvětlil správně, to kde bude ta pěna bude skoro celé zakryté pískem. Jde vlastně asi o 1-2 cm mezeru u dna pozadí. Možná, že jsem to nepochopil já, ta pryskyřice je tam kvůli barvě, vytvrdnutí a nebo kvůli tomu, aby na to chytil ten písek? Jde o to, že si ty mršky vždy vykopou nějakou dírku kudy tam lezou. U pozadí mám všude kameny, takže tam vidět není, nejde o to aby to vypadalo, ale spíše o funkčnost. :-)

díky

PS: Jinak už jsem s toho věčného blahopřání tak zblblej, že na Vás tady jsem málem zapomněl.

Takže šťastné a veselé vánoce všem tady :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod Troph3us » 23 pro 2010, 21:46

Ahoj, je nejaky duvod, proc tam nedat housenku silikonu?
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod melanochromis1975 » 23 pro 2010, 21:48

Staci trochu opaleneho polystyrenu, silikon a trochu pisku.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mcgogo » 23 pro 2010, 22:49

Na housenku silikonu mi to přijde dost široké, možná ale opálím ten polystyren a potřu ho tím silikonem a na to písek. Ještě uvidím jak to dopadne. Vrhnu se na to hned po vánocích.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků