Akými farbami,alebo čím zafarbujete pozadie vlastnej výroby?

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Akými farbami,alebo čím zafarbujete pozadie vlastnej výroby?

Příspěvekod Rostratus » 13 říj 2005, 09:39

Vidím, že je tu veľa návodov ako si vyrobi? vlastné pozadie. Osobne som už skúšal niekoľko metód výroby. Vždy keď robím pozadie, tak mám popredu všetko premyslené, až na sfarbenie pozadia. Tu vždy stroskotám, pretože sa nemôžem rozhodnú? akou metódou mám pozadie zafarbi?. Je tu viac metód ako napr. zafarbi? piesok, alebo pozadie natriet čiernym silikónom a potom nalepi? naň piesok, alebo zafarbi? celé pozadie farbou.... Preto sa pýtam tých, ktorý majú tiež skúsenosti so zafarbením pozadia, ktoré by bolo najpriateľnejšie.
Požiadavky na zafarbenie pozadia :
1. čo najmenej pracné :o
2. čo najlacnejšie :D
3. nakrajší vzhľad. :lol:

Momentálne robím pozadie s polystyrénu, ktorý už mám vytvarovaný, ale zas e ako vždy sa neviem rozhodnú? ako nafarbi? pozadie... :D
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Lgaspo » 13 říj 2005, 16:11

Nie som si isty ci existuje nejaka bezpecna a rybam neskodiaca farba.
Mozno by si mohol nafarbit pozadie nejakou najmenej nebezpecnou farbou a potom to este pre istotu natriet potravinarskou epoxydovou zivicou, ktora v podstate odizoluje farbu od vody.

Ja som pouzil na moje pozadie hnedy piesok kupeny v Hornbachu a som s vysledkom spokojny. Ak to mam zhodnotit podla Tvojich kriterii - je to krasne aj lacne. Ale zasa je to trochu pracnejsie, lebo je potrebne davat viac vrstiev piesku a zivice.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Martin Novák » 13 říj 2005, 16:16

Barvení je problém. To máš pravdu. Také jsem dumal, když jsem si pozadí vyráběl. Nakonec jsem zvolil plamen (ve výsledku černé saze jako barevné dekorace) a epoxid navrch. Dá se také barvit potravinářskými barvami, ale každopádně asi vždy na konec každého barvení dát pro jistotu epoxid.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Rostratus » 13 říj 2005, 19:44

Ja teraz skúšam novú metódu. Kúpil som si hnedú a čiernu práškovú farbu. Experimentoval som na nevytvarovanom polystyréne, ale bohužial keď som natrel celé skúšobné pozadie práškovou farbou (farba+trochu vody) a nechal som to cca dva dni schú?, farba zaschla, ale normálne som ju aj rukov dal dole s polystyrénu. Teraz chcem vyskúšať, že práškovú farbu zmiešam priamo so živicou a takto zmiešanou- farebnou živicou natriem celé pozadie. Po zaschnutí ho ešte raz natriem živicou a neutralizujem octom. Myslíte, že sa mi to bude dobre natierať keď bude živica zmiešaná s epoxidovou živicou ?
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod wladys » 14 říj 2005, 14:01

Já jsem takto smíchal potravinářskou barvu....přímo do epoxidu a takto natřel pozadí.Ten epoxid jsem na to barvení namíchal trochu řidší.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 14 říj 2005, 14:02

....na mých stránkách je to zdokumentované. 8)
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Danouš » 15 říj 2005, 17:42

Já jsem pozadí natřel barvami ( viz. článek Výroba pozadí z extrudovaného polystyrenu ) . Po dvou měsících v akvariu jsou ryby v pohodě, třou se a mlaďoši už jezdí mezi kameny. Pozadí porustá zelenou řasou, takže vypadá čím dál tím lépe. Zatím na nátěru nepozoruju žádné změny. Ale uvidíme až po půl roce, jestli vydrží nebo ne.
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Rostratus » 15 říj 2005, 19:01

Tvoj článok som čítal. Dokonca som už zháňal to farbivo čo používaš, ale nikde to nemajú.... (aspoň som ho nikde nezohnal)...
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Danouš » 16 říj 2005, 13:23

Zkus napsat přímo výrobci, jestli dodávají i na Slovencko. Určitě by ti nějaký kontakt dali.
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Rostratus » 16 říj 2005, 16:24

Skúsim ich kontaktovať a uvidím čo nové sa dozviem.
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Další

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků