externy filter

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

externy filter

Příspěvekod Markus » 21 úno 2011, 19:19

Zdravim vsetkych, dlho som hladal vhodny externy filter pre moje novozakladane 400l akvarium. A mne postacujuci prietok vody a kvalita filtra vychadzala hodne draho, tak som sa rozhodol zhotovit si filter sam. Nasiel som vhodne vedro na vyrobu, kupil potrebne koncovky a hadicky a fiter zostrojil. A nezabralo to ani vela casu. Dnes som ho zhotovil a trvalo mi to asi jednu hodinu. Uz len dokupim eterne cerpadlo a snad bude vsetko fungovat. Objem filtracnych hmot dosiahnem okolo 25 litrov a prietok bude regulovatelny od 1000 do 2000litrov. Zajtra ak sa mi podari zavesim aj par fotiek. Takyto svojpomocne zhotoveny filter Vas vyjde na tretinovu cenu oproti kupovanemu a ucel by mal splnit taky isty. Mozno tymto calankom, budem inspirovat aj ostatnych kutilov :)
Markus
uživatel webu
 
Příspěvky: 76
Registrován: 13 pro 2007, 21:46

Příspěvekod hr » 22 úno 2011, 09:46

..
Naposledy upravil hr dne 25 úno 2011, 09:39, celkově upraveno 1
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod Elvis » 22 úno 2011, 22:07

Jsem taky zvědavej na konstrukci. :)
Může to fungovet jen jako systém spojených nádob a pak je to zas nepraktický řešení.
To je lepší slepit skleněný filtr dozadu za nádrž. :o
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod Markus » 22 úno 2011, 23:30

Elvis píše:Jsem taky zvědavej na konstrukci. :)
Může to fungovet jen jako systém spojených nádob a pak je to zas nepraktický řešení.
To je lepší slepit skleněný filtr dozadu za nádrž. :o


Keby som mal na to miesto, kde to slepit,alebo by mi nevadilo, ze bude uberat miesto v akva , tak neriesim takuto vec :idea: .Foto este nemam ,ale urobil som nie moc pekny nacrt ako som ho zhotovil a myslim ze , ak to bude takto fungovat, tak to bohato bude stacit....
Přílohy
filter.jpg
filter.jpg (50.05 KiB) Zobrazeno 2435 krát
Markus
uživatel webu
 
Příspěvky: 76
Registrován: 13 pro 2007, 21:46


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků