Půdní filtr

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Půdní filtr

Příspěvekod Praetorian » 23 úno 2011, 20:45

Ahoj,
máte někdo zkušenosti s půdním filtrem napojeným na čerpací hlavu? Zajímalo by mě jak to funguje v sacím režimu, když budu čerpadlem sát vodu ze dna přes písek. Jedná se mi o RESUN 32P například. Jak je možné, že se ten písek postupně nedostane dovnitř a následně nezničí čerpadlo? to bych musel použít asi štěrk a ne písek. Možná lépe zeolit, nebo korálovou drť, aby to fungovalo jako biofiltr.
Uživatelský avatar
Praetorian
uživatel webu
 
Příspěvky: 48
Registrován: 25 zář 2010, 15:58

Příspěvekod Moliro » 24 úno 2011, 19:14

Ahoj, myslím, že půdní filtrace se k tlamovcům z mnoha důvodů vůbec nehodí. Ideální je kombinace objemného vnějšího filtru (odbourání dusičnanů) a výkonného vnitřního filtru (prokysličení a proudění vody). To vše spojené pravidelnou výměnou většího množství vody.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Praetorian » 25 úno 2011, 01:02

tjn, já bych to chtěl jen jako doplněk. Chci v AQ udělat proud a nechce se mi tam dávat samotná čerpací hlava, nebo dokonce hlava s modrým molitanem. V pozadí už místo není,protože jsem s tím nepočítal. Jinak mám filtraci zmáknutou dokonale. Spíš jsem doufal, že se zbavím detritu, protože pyskořka tam přežije jen do té doby, než vyleze.
Uživatelský avatar
Praetorian
uživatel webu
 
Příspěvky: 48
Registrován: 25 zář 2010, 15:58

Příspěvekod A+I » 25 úno 2011, 01:12

Jak se chces s pudnim filtrem zbavit detritu?
S pudnim filtrem nemuzes pouzivat jemny pisek, ale hrubsi sterk, ktery vsak nevyhovuje cichlidam. Byl to hit pred mnoha lety a uz to malokdo pouziva. Na doporuceni samotnych vyrobcu se melo akva jednou za rok rozebrat - vytahat sterk - a uklidit dole pod rosty. Sami jsme je kdysi taky meli a neveril bys, co se pod tema rostama shromazduje za strasny binec, pres ktery vlastne voda stale cirkuluje.
Radeji dej do akva cerpaci hlavu - staci mala a vytok nasmeruj na hladinu aby se cerila a tim se prokyslicovala voda.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Praetorian » 25 úno 2011, 15:13

no rozebrat akvárko, to by mohl bejt problém, protože tam mám sice jen 3 kameny, ale každej má 50-80 kg. Takže půdní filtr nic :(, ale stejně už jsem to vymyslel jinak.
Uživatelský avatar
Praetorian
uživatel webu
 
Příspěvky: 48
Registrován: 25 zář 2010, 15:58


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron