je reálné rozebrat akvárium?

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

je reálné rozebrat akvárium?

Příspěvekod Kamil » 28 srp 2011, 12:49

Mám slepené akvárium rovnou na místě a po několika úvahách bych se chtěl zhruba do roka stěhovat. Proto bych se rád zeptal, jestli toto akvárium je možné nějakým rozumným způsobem rozebrat a znovu slepit.
Přesun ve slepeném stavu je prakticky nemožný. Děkuji za názory, případné zkušenosti.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Akva

Příspěvekod Matthes » 28 srp 2011, 18:45

Rozřezával jsem pár let zpět akva cca 250l bylo to lepeno transparentním (průhledným) silikonem. Dělal jsem to výsuvným nožem a čistil samotné plochy žiletkou byla to piplačka jak rozřezání tak očištění to čištění bylo asi nejhorší jde to hodně špatně. Nepřál bych to ani svému úhlavnímu nepříteli :lol: Myslím si, že dnešní silikon co se používá bude ještě víc držet.
Za mě kdyby to šlo tak vynést v celku půjčit si ve sklenářství ty "přísavky" a vynášet třeba i ve čtyřech.
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mandy » 29 srp 2011, 07:40

rozřezat strunou na čelní okna aut ,ale to čištění nikomu nezávidím :?
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod Ondra » 29 srp 2011, 10:25

Já jsem včera rozřezával malé akvárko a nejdřív jsem to pižlal výsuvným nožíkem. Vůbec to nešlo, jelikož mezi skly nebyla skoro žádná mezera a nešel tam ten nožík strčit. Pak jsem použil zubní niť a ta se osvědčila skvěle. Za cca 20 s nebylo co řešit :o Zubní niť je relativně pevná a tenká, takže doporučuju :D To čištění hran není zas až tak děsný, to jsem dělal tím lámacím nožíkem, ale jde použát i žiletka.
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod mandy » 29 srp 2011, 11:11

co se mi ještě osvědčilo je vlasec :o
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod richard » 31 srp 2011, 07:13

nebo G-čková struna na kytaru, vyřezával jsem takto vnitřní vlepený filtr. Ale to čištění a slepování nezávidím.

Ondro, s tou zubní nití to není špatný nápad. Dá se to udržet v ruce, nebo je třeba namotávat na klacky? Tu kytarovou strunu v ruce neudržíš, zařezává se do prstů.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků