špatně řešená filtrace - řešení?

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

špatně řešená filtrace - řešení?

Příspěvekod Kamil » 07 pro 2011, 12:11

Pořídil jsem si nové akva o rozměrech cca 300x60x65cm. Filtrace je řešena přepadem do celoskleněného filtru. (čerpadlo eheim 3000) Problém je, že toto řešení prakticky neplní funkci mechanického filtru a týden po výměně vody je akvárium kalné.

Jaké řešení bude nejvhodnější? Jakékoliv změny na přepadu znamenají vypuštění nádrže a přesun ryb (přepažen roh nádrže sklem a obložený pozadím). Bylo by to nejlevnější a nejvhodnější řešení, ale náhradní nádrž nemám a riskovat zdraví gibberos nechci.

Dávat do akva čerpadlo s molitanovou kostkou jsem nechtěl, ale asi se s tím smířím..dál mě napadlo dát tam třeba FX5, ale je to dost drahé řešení. Poraďte prosím jak na to, díky.

Mohu i nafotit
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod melanochromis1975 » 16 pro 2011, 15:18

Tva nadrz je velmni dlouha a tady moc moznosti nemas.
Ja bych sel do dvou silnych cerpacich hlavic s molitanem.
Jedna hlavice by to neutahla.
Odkalovani se stejne nevyhnes, ale urcite ty hlavice svoji praci udelaji.
Hlavice se daji prekryt s platem treba bridlice.
O zadnem jinem reseni nevim.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Fero Kurinec » 20 pro 2011, 10:41

Neviem presne ako máš riešený odtok vody z nádrže a kde je riešený prítok vody po prefiltrovaní. Ale s podobným problémom som bojoval aj ja. Nemám síce nádrž dlhú 3m ale iba 2m. Ja som to riešil tým spôsobom, ze na jednej strane mam odtok vody do filtra a na opačnom konci prefiltrovaná voda vteká do nádrže. Aby som ešte viac podporil prúdenie vody v nádrži som do pozadia ukryl aj čerpaciu hlavicu ktorá vodu ťahá cez 6L molitanu.
Želám, aby sa Ti podarilo všetky technické nedostatky vychytať a určite Ti bude nádrž robiť radosť.
Fero Kurinec
uživatel webu
 
Příspěvky: 34
Obrázky: 11
Registrován: 19 bře 2009, 13:44
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fero Kurinec » 20 pro 2011, 10:41

Neviem presne ako máš riešený odtok vody z nádrže a kde je riešený prítok vody po prefiltrovaní. Ale s podobným problémom som bojoval aj ja. Nemám síce nádrž dlhú 3m ale iba 2m. Ja som to riešil tým spôsobom, ze na jednej strane mam odtok vody do filtra a na opačnom konci prefiltrovaná voda vteká do nádrže. Aby som ešte viac podporil prúdenie vody v nádrži som do pozadia ukryl aj čerpaciu hlavicu ktorá vodu ťahá cez 6L molitanu.
Želám, aby sa Ti podarilo všetky technické nedostatky vychytať a určite Ti bude nádrž robiť radosť.
Fero Kurinec
uživatel webu
 
Příspěvky: 34
Obrázky: 11
Registrován: 19 bře 2009, 13:44
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Kamil » 20 pro 2011, 13:29

Je to řešené přepadem (roh nádrže přepažený sklem) a přefiltrovaná voda teče přes "sprchu" na druhém konci. Problém je, že to nesbírá prakticky žádný kal, protože ten se nepohybuje u hladiny.
Přidal jsem dle rady dvě čerpací hlavy atman nasazené na biomolitanu a uvidím, jestli se to zlepší. Díky.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod richard » 20 pro 2011, 16:42

Kamile,

šel bych do řešení jak píše fero. Na jednu stranu nasávání do filtra a na druhou stranu výtok z filtru. Tím tu vodu roztočíš. + ještě přidat hlavici s narazenou kostkou molitanu. Pokud je přepažení pouze v 1 rohu, pak vodu neroztočíš ani náhodou.

Pokud nechceš jít do externího,Viděl jsem i řešení 2 molitany na plný výkon proti sobě (akva 200x80x80, tudíž stejný objem tako u tebe). Vody se točila neskutečně a bordel nebyl. Ale na mne to již moc lítalo, jako na útesu v moři. Nevím, v kolika rozích máš ty přepážky, jestli 1 nebo 2. Mohlo by to být také dobré řešení a nemuselo by jít nic vidět.

Ve svém akva jsem také začínal s přepážkou. Pak jsem ji vyřezal, dal 2x 1200 tetratecy a skončil jsem na 1xtetratec a 1x fx5.

To zkoušení a odlaďování mám na novém akva vždy nejradši.

Závidím objem.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Kamil » 20 pro 2011, 19:28

Nevím, jestli si rozumíme. Mám celoskleněnej externí filtr, do kterýho teče voda z přepadu v rohu nádrže. Čerpadlo pak vodu žene na opačnej konec akvária. K tomu jsem přidal dvě čerpadla s molitanem. Proud je teď velkej, tak snad to bude už ok.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod richard » 20 pro 2011, 23:16

Tak to jsme si nerozumeli.uvidis co se stane.

At plavou
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron