Kanistrový filtr

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod hr » 23 úno 2012, 09:34

Martine, ty nepoužíváš krycí skla a máš Zekya kryt , nebo něco podobnýho že??? Teda podle fotky to tak vypadá.
Kolik cm vody máš za týden odpařených a sráží se ti vodní šutr na trubicích zářivek nebo ne?
Případně jsou stím spojené jiné nějaké mouchy a problémy? Zítra mi má přijít kryt a mám právě v plánu nepoužívat kricí skla, tak se ptám.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Aqua

Příspěvekod Matthes » 23 úno 2012, 09:43

díky, no jsem zvědav na výkon, chtěl bych tam mít jen ten Eheim a čerpadlo dát do pryč, tak uvidím no... :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod martin4ever » 23 úno 2012, 09:50

jj, mám kryt od zekie a nepouzivam kryci skla :).. On se ten vodní kamen na zářivkách dělá, ale není to nic strašného.. Já ho při výměně vody utřu, popřípadně oškrabu.. Ohledně srážení vody, tak centimetry to určo nejsou.. Odhad tak 2mm týdně na hladině.. Jinak s krytem největší spokojenost, jine kryty mě vždycky prpouštěly vodu a teklo mi to po akvárku přímo na stolek.. Tady tenhle tu vodu nepropouští..
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Re: Aqua

Příspěvekod martin4ever » 23 úno 2012, 09:53

Matthes píše:díky, no jsem zvědav na výkon, chtěl bych tam mít jen ten Eheim a čerpadlo dát do pryč, tak uvidím no... :o


ja tam mám i čerpadlo s biomolitanem.. Podle mě je to lepší, když mužeš mít filtraci kombinovanou..
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Příspěvekod hr » 23 úno 2012, 10:02

Tak to jsi mě potěšil .Já jedu také bez krycích skel ,ale mám nad rampama světel danej velkej polikarbonát kterej funguje hlavně jako bílej odrazovej reflektor pro zářivky a mě se člověče odpaří za týden až čtyřy cm v místnosti kde se topí na 22 C a v aqu na 27 C. Máš vidět jak vypadají po ránu okna a francouzké dveře, kdy je v místnosti přes noc 19 C .
Je to tam jak v tropiuckém slkeníku, proto se tam daří orchydeím.Kvetou jak střelený a ani ostatní kvitka si nestěžujou. Dokonce mi už několikrát vykvetla Difnbachie což jsem nikdy neviděl.Doufám že jak nasadím kryt že nebudou kvitka nějak protestovat.Budou se muset holt přizpůsobyt slabším podmínkám.
Dík za info.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod PetrK » 24 úno 2012, 20:51

martin4ever píše:jj, mám kryt od zekie a nepouzivam kryci skla :).. On se ten vodní kamen na zářivkách dělá, ale není to nic strašného.. Já ho při výměně vody utřu, popřípadně oškrabu.. Ohledně srážení vody, tak centimetry to určo nejsou.. Odhad tak 2mm týdně na hladině.. Jinak s krytem největší spokojenost, jine kryty mě vždycky prpouštěly vodu a teklo mi to po akvárku přímo na stolek.. Tady tenhle tu vodu nepropouští..


Já mám s krytem od Zekie naprosto stejnou zkušenost jako Martin.
PetrK
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2010, 20:32

Předchozí

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron