Kanistrový filtr

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Kanistrový filtr

Příspěvekod Matthes » 14 úno 2012, 15:33

Ahoj :oops: v mém akva mám fluval 405ku a čerpadlo atman AT-203 s biomolitanem.
Řeším jednu otázku, chci pro Moby filtraci, která nebude tak silná co se proudu týče zato účinná.
Samotný Fluval 405 je pro samotné akva málo, když to mám i s čerpadlem je to moc silné :lol:
Uvažuji o koupi Eheimu 2080, ale nikde nemůžu zjistit výšku s nasazeným adaptérem a hadicemi :idea: , aby se mi to vešlo do skřínky.
Skřínka má na výšku přesně 60cm. Máte někdo tento filtr? Je to moc velké? Popřípadě koupit menší (2075)? Díky za rady a tipy.
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod sarka.x » 14 úno 2012, 17:02

Ahoj Mattesi, teď jsem Ti to změřila, s adaptérem a hadicemi je to 59cm 8) . Když necháš dostatečně dlouhé hadice, abys mohl filtr vytáhnout ze skříňky, tak ho tam můžeš mít. Musíš počítat s tím, že ten adaptér musíš pří otvírání a zavírání filtru "vystrčit" z filtru i z hadicemi směrem nahoru (případně odpojit celou hlavu), abys ho mohl otevřít a na to je 1cm málo, proto píšu mít dostatečně dlouhé hadice.
Já jsem si nechávala dělat větší skříňku mám jí 70 cm.
Na 540 je ten 2075 málo. Mám ho a musela jsem přikoupit ještě jeden externí. Na hodně zarybněnou 450- tku my nestačil.
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Aqua

Příspěvekod Matthes » 14 úno 2012, 17:23

Díky, na takovou odpověď jsem čekal a dočkal jsem se 8)
Já chtěl původně taky vyšší skřínku, ale k tomu ještě výška akva a už by byl z vrchu horší přístup :?
Ještě jednou díky moc Šárko :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod charvis » 15 úno 2012, 08:33

Pořiď si radši větší skříňku a E 2080. Určitě budeš spokojenější. Na obsluhu jsem si koupil v domácích potřebách plastovou stoličku. Horní hranu akva mám v cca 160cm od podlahy. CH.
charvis
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Registrován: 06 kvě 2010, 10:37

Aqua

Příspěvekod Matthes » 15 úno 2012, 10:40

Tak s tou větší skřínkou si mě dostal :? :lol: , to by mě nenapadlo ani jako poslední možnost!
Ta manipulace s akva, kam dát dočasně osádku :? a další věci s tím spojené ...
Já mám horní hranu akva "pouze" 135 cm
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod martin4ever » 15 úno 2012, 13:59

To je naprd noo, přitom by stačili jen i 3 cm navíc :( .. Já mám skříňku 64cm vysokou pro 2080ku..A to už jde naprosto v klidu manipulovat..

jedině koupit 200litrovej sud (co se pouziva na kvas), myslim, ze by v tom ryby vydrzely.. pustil bys jim tam filtr a vzduchovani.. A te skrince treba dodelat jen sokl a uvnitr skrinky, tam kde by stal filtr to zapustit níž.. abys mohl v pohodě odpojovat hadice.. a jak bys odpojil adapter, tak bys s filtrem povyjel výš a vysunul ho ven.. Takovej můj bláznivej nápad, abys nemusel dělat celou skříňku :D
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Aqua

Příspěvekod Matthes » 15 úno 2012, 15:29

No ještě uvidím, zatím akva táhne to vnitřní největší čerpadlo od atmanu a i tak je to pořád silný proud.
Myslím si, že když bych nechal delší hadice a filtr vytáhnul ven ze skřínky a až potom odpojil adaptér, že by to mělo jít...
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Aqua

Příspěvekod martin4ever » 15 úno 2012, 16:28

Matthes píše:No ještě uvidím, zatím akva táhne to vnitřní největší čerpadlo od atmanu a i tak je to pořád silný proud.
Myslím si, že když bych nechal delší hadice a filtr vytáhnul ven ze skřínky a až potom odpojil adaptér, že by to mělo jít...


jj, když necháš hadice delší, tak to určitě půjde..
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Aqua

Příspěvekod Matthes » 23 úno 2012, 08:43

Tak "drobeček" je doma :lol: a vejde se, jen s tím, že adaptér musím odpojovat až když filtr vytáhnu ze skřínky....
Teď laboruju nad tím kde dát to 2x sání a ten 1x výpusť. Jak to máte vy jak se vám to nejlépe osvědčilo?
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod martin4ever » 23 úno 2012, 09:12

Já to mám všechno na jednom místě.. S tím, že na výstupní hadici mám spojku, která redukuje na menší průměr průtoku (takže mám větší tlak).. Mě se to osvědčilo takto.. hlavně i ten výstup.. pořádně to hýbe s hladinou a ještě to okysličuje vodu.. a pohyb vody je po celém akváriu.. akorát jsem musel poupravit i to sáni.. to koleno té trubky co dadávají jsem přeřízl, protože pro mě nebylo výhodné abych měl sání pouze u skla.. Navíc mám podélnou výstuž akvária, tak jsem to přes ni nemohl narvat, takže jsem musel i tak udělat drobnou úpravu..
Přílohy
akva_pozadi(6).jpg
akva_pozadi(6).jpg (142.43 KiB) Zobrazeno 1752 krát
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Další

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron