Nerezové akvárium

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod hr » 13 bře 2012, 14:23

Ondro to se může stát pouze v případě nekvalitního dodavatele plechu, jinak kvalitní nerez je a vždy zůstane nerez.Z nerez materiálů jsou vyráběny např..regáli a pláště profi stroju do gastronomie, nebo do nemocnic, kde musí pracovat, jak ve vlhkém prostředí, tak jsou ošetřovány ruznými agresivními rostoky na desinfekci.Kdyby tam byl použit takový nekvalitní materiál, tak by tyto marteriály šli do kopru a to hodně rychle.
Na toto téma bych ti mohl dát přednášku, tak se tu nebudeme přít. S nerez materiálem jsem měl tu čest nějaký ten pátek pracovat a výrobky putovaly na Floriudu, kde je dosti slaně vlhké agresivní klima a proto se pro výrobu používal, zdůrazňuji, kvalitní nerez, od kvalitního dodavatele.
Co se týká toho odlupování a prohýbání plechu při napouštění a vypouštění, tak je potřeba mít pořadně hustý výplet rámu, do kterého budu teprve vyvařovat plechy, tak aby vnější klec nebo konstrukce akva byla pevná jako Eifelovka. :lol: Potom nějaké to pnutí a prohnutí je tak minimální že se nic od ničeho neodlepí.
Když se něco takového dělá, tak to nemůže svařovat pepa s frantou od oka v garáži elektrodama, ale je potřeba v prvé řadě profesionálního výpočtu pro konstrukci pláště a tloušťku plechu.
Předpokládám že to co jsi měl doma ty Ondro, byli asi nějak po domácku svařené necky, které se vždy při údržbě smrskly a potom po napuštění zase vybulily.
No a to se potom nesmíš divit že se ti něco odlepuje, nebo že ti trochu koroduje nerez, který jsi někde, aniž by si znal jeho původ, koupil za výhodnou cenu.
Ale dost o kovových materiálech a jejich zpracování.

A dobře že jsi tu vypích tu cenu. Ano je to trochu přestřelené trochu víc a to v desítkách tisíc. Takovéhle nové aqo vidím cenově tak do 50 000 max.
Také jsem si nechával nedávno nacenit aqo 300x70x70 a bylo mi naceněno něco kolem 24 tis a při lepení na místě 29 tis.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod xrewq » 13 bře 2012, 18:37

Ahoj,
cenu akvária jsem odvodil z ceny 19mm skla (minulý rok kolem 6000Kč m2) a velkosti akvária. Na 1000mm sloupec vody vychází sklo 21mm (ale možná je to přehnané), takže budu muset spíše ještě slevit na 900mm. Tabulky jsem našel zde http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium, nebo http://saltaquarium.about.com/od/planas ... ulator.htm. U akvária které je velké jen 70cm (mám doma) mám sklo jen 12mm a cena byla diametrálně jiná. Naschvál jsem si tedy nechal nacenit toto skutečné akvárium, ale řekl bych že o desetitisíce jsem se nespletl :(. Uvidíme zítra :) Akva 220x150x100 má cca 11m2 skla, to je cca 66000Kč za sklo plus práce a akvarijní kryt. Počítám s tím, že se na těch 80 dostanu.

Ondro ta cena se mi nechce ani věřit. Koukni jen do standartních ceníků na netu a uvidíš ža akva 230x80x60cm je za cca 14500Kč (12mm sklo). U akva 220x80x80cm (15mm sklo) to musí dělat tak cca 20-25tis. Od koho ho máš pokud to není tajné?

Ale nerad bych tady pitval ceny našich akvárií. Chtěl jsem se zaměřit pouze na technické řešení.
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod Radim Zídek » 13 bře 2012, 20:03

To Xrewq: od nerezového akvária tě zrazovat nechci, pokud bude vše dobře svařeno a sváry ošetřeny aby nerezli (což je dost kámen úrazu pokud to někdo odflákne) tak v tom z dlouhodobého hlediska životnosti nevidím problém. Jen pro tvojí představu, cena akvária od nás 220x150x100..........19mm..............44.850,- slepeno u nás, s lepením namístě a dopravou + něco navíc. A 100% jistota že to nepoteče "svárem" za chvíli :-)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod xrewq » 13 bře 2012, 21:02

Ahoj Radime,
tak to jsi mě překvapil. Za tuhle cenu to je srovnatelné s nerezí. Já tu cenu skla mám od výrobce akvárií co je tu za kopcem a koukám, že mě docela natáhnul s tím cca 6000 za metr v 19mm.
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod Radim Zídek » 13 bře 2012, 21:18

Tak já si myslím, že tě ani moc nenatáhl, ale je rozdíl jestli bereš sklo po tabulích nebo po kontejnerech.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Ondra » 13 bře 2012, 23:41

radex píše:Ondro to se může stát pouze v případě nekvalitního dodavatele plechu, jinak kvalitní nerez je a vždy zůstane nerez.Z nerez materiálů jsou vyráběny např..regáli a pláště profi stroju do gastronomie, nebo do nemocnic, kde musí pracovat, jak ve vlhkém prostředí, tak jsou ošetřovány ruznými agresivními rostoky na desinfekci.Kdyby tam byl použit takový nekvalitní materiál, tak by tyto marteriály šli do kopru a to hodně rychle.
Na toto téma bych ti mohl dát přednášku, tak se tu nebudeme přít. S nerez materiálem jsem měl tu čest nějaký ten pátek pracovat a výrobky putovaly na Floriudu, kde je dosti slaně vlhké agresivní klima a proto se pro výrobu používal, zdůrazňuji, kvalitní nerez, od kvalitního dodavatele.
Co se týká toho odlupování a prohýbání plechu při napouštění a vypouštění, tak je potřeba mít pořadně hustý výplet rámu, do kterého budu teprve vyvařovat plechy, tak aby vnější klec nebo konstrukce akva byla pevná jako Eifelovka. :lol: Potom nějaké to pnutí a prohnutí je tak minimální že se nic od ničeho neodlepí.
Když se něco takového dělá, tak to nemůže svařovat pepa s frantou od oka v garáži elektrodama, ale je potřeba v prvé řadě profesionálního výpočtu pro konstrukci pláště a tloušťku plechu.
Předpokládám že to co jsi měl doma ty Ondro, byli asi nějak po domácku svařené necky, které se vždy při údržbě smrskly a potom po napuštění zase vybulily.
No a to se potom nesmíš divit že se ti něco odlepuje, nebo že ti trochu koroduje nerez, který jsi někde, aniž by si znal jeho původ, koupil za výhodnou cenu.
Ale dost o kovových materiálech a jejich zpracování.

A dobře že jsi tu vypích tu cenu. Ano je to trochu přestřelené trochu víc a to v desítkách tisíc. Takovéhle nové aqo vidím cenově tak do 50 000 max.
Také jsem si nechával nedávno nacenit aqo 300x70x70 a bylo mi naceněno něco kolem 24 tis a při lepení na místě 29 tis.


Já se s tebou nechci hádat, ale z chemického hlediska je jen málo kovových, které by byly 100% inertní. Je mě celkem jedno kdo si co koupí, jen jsem chtěl podotknout, že je to podle mě trochu v dnešní době mimo a že jistě existují levnější dodavatelé.

Hezký večer
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod hr » 14 bře 2012, 12:19

Pro Radim Zídek,
když jsme tu nakously ty ceny, tak mohl by jsi mi nacenit tohle aqo ????
300x70x70 a myslíš že by to bylo ještě jakš takš bespečné z 12 mm, nebo by si to neriskoval ?
Kdybych v budoucnu prodal komplet co mám v obýváku 240x60x60 tak bych chtěl větší.Těch cca 60 cm volného prostoru vedle aqa mi nedá v klidu spát. :lol: :lol:
240 cm bylo lepeno na rozměr od rohu mýstnosti po okno, ale uvědomil jsem si že se na aqo dívám víc než z okna. :lol:
Tak že jednoduše, okno se zevnitř přes sklo zalepí stříbrnou fólií aby z venku nešli vidět záda aqa a zevnitř ho prostě zakrije aqo plus nějaká ta obestavěná skříň.
Díky.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod Kamil » 14 bře 2012, 13:44

12mm je limitovaný výškou akvária do 60cm bych řekl.
To co se řeší v nerezi nahoře, nešlo by to i z 15ky? Viděl jsem 320x100x100 v téhle tlouštce.
Jak se tu píše - nerez bude trpět u svárů, který dle mých zkušeností neumí snad nikdo. I přes silikon to časem začne časem rezavět.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod hr » 14 bře 2012, 14:35

Kamile díky za info. Předpokládal jsem, že z mého předchozího textu je jasné že to vím.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod Radim Zídek » 14 bře 2012, 15:43

To Radex: akvárium standard 300x70x70.......15mm...........20.700,- lepeno u nás, jinak osobně bych se držel výšky 60cm, daleko lepší na údržbu, výška 70cm už je fakt dost na fííka.
Akvárium standard 300x70x60.......12mm........12.437,- lepeno u nás.
Ceny jsou bez přepadových šachet a vrtání, cena dle náročnosti 450-700,-. V cenách je zahrnuta sleva pro členy Akvamalawi.

To Kamil: slepit akvárium 320x100x100 z 15mm jde, ale my tento risk rozhodně nepodstupujeme, ono mít 3.200L vody v obýváku není nic moc.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron