Filtrační ježci

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Vrubouš » 11 črc 2007, 22:15

Dobre,tak zatim to je vsechno co bych potreboval vedet :o
Uživatelský avatar
Vrubouš
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 2
Registrován: 11 črc 2007, 12:14

Příspěvekod wladys » 11 črc 2007, 23:15

Mirku...to chceš ty Oskary pustit do té tvé krásně zarostlé nádrže??Není to škoda? :lol: :o jinak pokud zvolíš oskary zapoměń na skaláry....to by byla vražedná kombinace. :evil:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod omega » 12 črc 2007, 08:01

Mauve píše:
Vrubouš píše:Na jinem webu mi bylo receno,ze mam dat vzduchovani do biofiltru proto,aby mi to pry nezahnivalo,ale nitrfikacni bakterie meli kyslik.


Rozhodně tomu nijak neuškodíš, když budeš vzduchovat - v tom případě bych dal vzduchování do první komory a ne do té poslední.


Ja bych dal to vzduchovani ne do prvni komory ale do poloviny filtru ... ze zacatku je voda okyslicena z akva a postupne obsah kysliku ubyva kvuli cinosti bakterii a tak bych vzduchoval az dal, ne v prvni nadrzi, kde se navic bude dit zejmena mechanicka filtrace (i kdyz bio samozrejme taky)... doporucuji dat vzduchovani protiproudne proti vode, at se ti zachyti vic kysliku ve vode...
omega
přispívatel
 
Příspěvky: 141
Obrázky: 38
Registrován: 20 pro 2006, 08:56
Bydliště: Choceň

Příspěvekod Vrubouš » 12 črc 2007, 08:05

A nemohlo by byt vzduchovani hned v prvni komore,kdy do filtru voda vstupuje?Voda by odchazel zpet do akvariu okyslicena.
Uživatelský avatar
Vrubouš
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 2
Registrován: 11 črc 2007, 12:14

Příspěvekod Hugo » 12 črc 2007, 08:06

Ja som sa na inom webe stretol s názorom, že podobnú funkciu ako filtrační ježkovia plní aj porezaná záhradná hadica, pretože poskytuje takisto dostatočnú plochu pre baktérie. Máte s tým nejaké skúsenosti? Zaujíma ma to, aby som vedel, či sa mi ju oplatí do filtra vôbec dávať.
Hugo
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 5
Registrován: 11 kvě 2006, 19:34
Bydliště: Prešov

Příspěvekod omega » 12 črc 2007, 08:17

Vrubouš píše:A nemohlo by byt vzduchovani hned v prvni komore,kdy do filtru voda vstupuje?Voda by odchazel zpet do akvariu okyslicena.


samozrejme by mohlo byt vzduchovani na zacatku, nicemu se neublizi, jde jen o efektivitu... ale nepocitej, ze ti pres filtr projde nejake velke mnozstvi kysliku, bakterie ti ho spotrebuji a na ryby nic moc nezbude
omega
přispívatel
 
Příspěvky: 141
Obrázky: 38
Registrován: 20 pro 2006, 08:56
Bydliště: Choceň

Příspěvekod Vrubouš » 12 črc 2007, 08:23

Uvnitr akvaria jeste bude cerpadlo z biomolitanem,takze sem tam vzduchovani pustit muzu.
Uživatelský avatar
Vrubouš
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 2
Registrován: 11 črc 2007, 12:14

Příspěvekod Vrubouš » 12 črc 2007, 09:37

Jeste dotaz...Uvazuju o koupi cerpadla.Jako vhodne se mi jevilo Čerpadlo Idra 400-1300l/h...Za docela slusny peniz na http://www.exo-eko.cz/Akvarijni-cerpadl ... 00-1300l-h .Ale chvili jsem googloval a nasel jsem odkaz http://www.volny.cz/lis/Akvarium/provoz.html kde se pise,ze je velka poruchovost a nahradni dil nejde pry vymenit.Tak teda nevim co a jak.Poradi mi nekdo,jake jeste dalsi cerpadlo sehnat z uvedenym vykonem a za rozumnou cenu?Nejlepe v cenove relaci jako je ta Idra.Dekuji za odpoved.
Uživatelský avatar
Vrubouš
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 2
Registrován: 11 črc 2007, 12:14

Příspěvekod Mauve » 12 črc 2007, 13:32

omega píše:samozrejme by mohlo byt vzduchovani na zacatku, nicemu se neublizi, jde jen o efektivitu... ale nepocitej, ze ti pres filtr projde nejake velke mnozstvi kysliku, bakterie ti ho spotrebuji a na ryby nic moc nezbude


S tím kyslíkem uprostřed filtru (u biomolitanů) je to určitě správná úvaha, bude to asi účinnější dát to přímo k nim.

Já mám vyzkoušeno, že dovzduchování v tak velkém filtru je zbytečnost. Zbytečné zapojení dalšího spotřebiče.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Vrubouš » 12 črc 2007, 13:41

Tak teda zatim vzduchovani zapojovat nebudu,uvidim,jestli to bude zahnivat nebo ne,muzu to zapojit kdykoliv.... :)
Uživatelský avatar
Vrubouš
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 2
Registrován: 11 črc 2007, 12:14

Předchozí

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků