Epoxy netvrdne

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Epoxy netvrdne

Příspěvekod Hanka » 07 led 2013, 18:17

Dobrý den, stále mám problém s 3D pozadím. Používám CHS epoxy 531, posypávám hlínou, u pozadí č. 1 byl první nátěr balakrylem. To první se pořád nedařilo, nechtělo to schnout, pořád to lepilo. Pak jsem se s tím přesunula z garáže do tepla a líp míchala epoxy s tvrdidlem a zdálo se, že to bude v pořádku. Přední strana celkem dobrý, ale zadní, kde je jen balakryl a epoxy už při natírání tak jako by zbělala (pak to zmizelo). Bohužel to ale i po 10 dnech stále lepilo. Lepily taky větvičky, které jsou součástí pozadí. Tak jsem si řekla, že problém bude asi v balakrylu a že to zkusím znovu bez něj. Bohužel jsem ho nahradila tekutým potravinářským barvivem. Poslední nátěr zezadu zase lepí. Problém bude asi voda (větvičky asi nebyly dost suché, balakryl možná taky ne, v tom barvivu je voda určitě). Prostě mám dvě úplně stejná pozadí, které zezadu a na větvičkách lepí. Teď nevím co s tím, mám obě pozadí vyhodit a udělat třetí, nebo to někdy uschne nebo to mám ještě znovu natřít (čím)? Mohla být chyba ještě v něčem jiném? Poměr tvrdidla a epoxydu jsem navážila přesně podle návodu, smíchala jsem to snad taky dobře (stejně jako u předchozích vrstev, ktreré ztvrdly), ničím jsem to neředila. Už jsem z toho celkem zoufalá, prosím poraďte.
http://rybicky.net/k/forum/464192.jpg
Hanka
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2013, 18:13
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Epoxy netvrdne

Příspěvekod CZmok » 07 led 2013, 19:25

Zdravíčko,

bohužel s CHS epoxy 531 žádné zkušenosti nemám, ale snad všichni co znám, tak na pozadí používají dvanáctistovku (1200). Nerozumín tomu chemicky, ale jako laikovi se mi s ním pracovalo dobře a na poprvé všechno klaplo jak má. Nevím jaká byla teplota v garáži, ale míchání a tuhnutí epoxy musí být za předepsané teploty na balení. Nejsem si jist, ale je asi i možný, že mohlo být tvrdidlo jaksi špatné, pokud to netvrdlo při namíchání ve správném poměru. Balakrylem to určitě nebude. Jestli to za 10 dní neuschlo v pokojové teplotě, tak už to neuschne. Doporučuji přečíst pár stránek tohoto vlákna od bodu co posílám odkaz (viewtopic.php?f=1&t=4915&start=260) a pak celé toto viewtopic.php?f=2&t=2703 Třeba ještě někdo poradí...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: Epoxy netvrdne

Příspěvekod Hanka » 07 led 2013, 22:10

Za těch 10 dnů neztvrdlo to původní, to nové je natřené teprve 2 dny, tak je snad ještě nějaká naděje. Tvrdidlo snad špatné nebylo, snad bych nekoupila dvakrát v různých obchodech špatné. Navíc to té doby, než jsem udělala poslední nátěr na zadní straně vše fungovalo normálně a bylo to do druhého dne suché.
Hanka
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2013, 18:13
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Epoxy netvrdne

Příspěvekod hr » 08 led 2013, 09:23

Říká se :dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, ale ty už tam Hanko polezeš po třetí.
Nebylo lepší výrobu pozadí svěřit někomu, kdo už jich pár udělal???
Vím že pocit z dobře vykonané práce málo co může překonat, snad jen dobrá výplata za takovou práci :lol: a tak chápu, že si 3D chceš vyrobit sama.
Na druhou stranu se ti to docela prodraží. On materiál na výrobu není zrovna levná záležitost.
Té barvy, polistyrenu, epoxy, štětců, posypů, silikonu atd...A taktéž práce a času nad tím stráveným. :3:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Epoxy netvrdne

Příspěvekod Rostratus » 08 led 2013, 22:43

Ak to nestvrdlo, tak určite bol problém v pomere.
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron