Ohrievač

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Ohrievač

Příspěvekod Bob » 27 říj 2005, 13:23

Stvrty rok mam v prevadzke dva 200 W celoponorne orievače Compact Thermal. Ohrievače pracuju bezchybne a spolahliva, ale do vnutra sa mi dostava voda. Tesnenia su neporusene, preto predpokladam, ze to bude "iba" voda zrazena. Nemoze to casom robit problemy? Predsa len, voda a elektrina :3: a prave najviac jej je na mieste, kde sa napajaju vodice na spiralu. Dufam, ze to neskonci skratom :?
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod canart » 27 říj 2005, 14:26

Kondenzuje Ti tam vlhkost. To robilo aj mne na menej kvalitnych ohrievacoch. Casom odisli. Zial, raz sa mi stalo to, ze mi takyto ohrievac uvaril chovny par a asi 50 ks odrastajucich Ancistrusov. Nechutny pohlad, zakalena voda, na dne plno mrtvol, niektore napucane, ine uz mali tkanivo opadane z kostry, proste uvarene...a ten smrad po celom byte. Moze Ti odist termostat alebo Ti prestane hriat (to sa mi stalo asi s 3-ma lacnymi ohrievacmi). Mozno by som ich radsej odlozil do zalohy a kupil spolahlivejsie. Compact Thermal mam aj ja asi 3-4 roky a zatial su normalne.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Jerry » 27 říj 2005, 18:38

Ja mam 150W Jäger a taky tam mam vevnitř kondenzovanou vlhkost. Už ho mám rok a zatím šlape, tak doufám že bude i nadále.
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod Martin Novák » 27 říj 2005, 19:28

To se mi zatím nikdy nestalo. Čtu takovou věc poprvé :3: asi začnu lépe svá topítka hlídat a budu koukat, jestli se mi náhodou nepotí :-D
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Radim Zídek » 27 říj 2005, 20:15

taky mám jedno topítko ve vytíračce takto orosené uvnitř, je to už skoro desetiletý veterán, ale funguje dodnes spolehlivě :D
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Kruan » 31 říj 2005, 09:19

Taky mam opocene topeni...bezi uz pres dva roky a v pohode...
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 31 říj 2005, 17:11

canart píše: Zial, raz sa mi stalo to, ze mi takyto ohrievac uvaril chovny par a asi 50 ks odrastajucich Ancistrusov. Nechutny pohlad, zakalena voda, na dne plno mrtvol, niektore napucane, ine uz mali tkanivo opadane z kostry, proste uvarene...a ten smrad po celom byte.


Tak to je smutny, uz vim, proc se doporucuje topeni nepredimenzovat!
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod fajanek » 31 říj 2005, 19:28

topítko mám orosené přes 4 roky a zatim to ničemu nevadí. A v nejhorším případě se dá topítko rozdělat a znovu vlepit silikonem buď do původní tuby, nebo do chemický zkumavky. je to sice trošku prasárna, ale kamarád takhle "zachraňoval" rozbitý topítka a myslim že mu fungujou pořád=)
Uživatelský avatar
fajanek
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 14 zář 2005, 21:24
Bydliště: Ledeč nad Sázavou


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků