Ježci ve vnějším filtru

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Shalibaba » 03 kvě 2005, 14:12

To nakatenga:
u všech ostatních akva mám klasiku vnitřní biomolitan poháněný motorkem, protože to už se ani nedá mluvit o akváriu, ale fakt o pralesu, takže se myslím, že rostlinky odvádí perfekt práci.
Ale u afriky se pořád učím a ty ryby jsou fakt krásný na to, abych něco zanedbal a nedej bože a nějaké přišel.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Ježci

Příspěvekod Mauve » 20 kvě 2005, 09:25

Jako originál náplň byla v mém externím Unistaru také náplň s ježky. Podlehl jsem masové hysterii na jiných webech, kde se skoro všichni ženou za stovkami metrů čtverečních filtrační plochy v biomolitanech, aniž by bylo průkazné, zda žijí baktérie také uvnitř těch biomolitanů (zda mají baktérie dost kyslíku pro svůj ľivot). Takže jsem ježky vyndal a nahradil biomolitanem. Pochybnosti ve mně ovšem stále přetrvávají.
Vzhledem k tomu, že ještě používám další externí filtr - Fluval 304, mám dojem, že je u mně filtrace celkem dobrá (na 300 litrové akva).
Stejně si ale myslím, že kolem celé té nitrifikace a tak dále je neadekvátní humbuk. Stejně do 14ti dnů při odkalování většinou měníme tak třetinu vody, takže se neumím přinutit k tomu, aby mně to zaklídání nitrifikace nějak zvláš? strašilo :) Mám prostě dojem, že se něco začalo tolikrát opakovat, až se to stalo pravdou. Ti, kdo tomu bezmezně věří, ať mně prosím nekamenují :wink:
Jo, koukl jsem na ty ježky, dají se asi objednat tady http://www.unistar.cz/potreby/potreby_o ... mist-jezci
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Shalibaba » 20 kvě 2005, 12:29

To mauve:
to me prave taky zere, kdyz se rika, ze se nesmi biomolitan vymyvat pod vodovodni vodou (fuj to je vyraz), tak kdyz do akva tu vodovodni vodu naleju a nasledne ji filtr nasaje.....
Asi tam narvu ty jezky taky, protoze pres ten molitan se strasne snizuje prutok.
Jeste asi z posledniho kosicku vyhodim ten jemnouckej molitan a dam tam vatu (jak casto se ta vata meni? - anebo jde take propirat?)
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Mauve » 20 kvě 2005, 14:03

Dávám vatu do posledního košíčku na odchyt drobných nečistot, jen tenkou vrstvu - při čištění filtru ji vyhodím a dám novou.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Shalibaba » 20 kvě 2005, 14:13

Kdyz pises tenci vrstvu, co to znamenať
Jako ze ji polozis na dno kosicku a nic vic? To tam neplave anebo tim tlakem nema tendenci vtahnout do vystupu filtru?
Dotaz cislo 2 (jak vysoko umistit saci kosicek?) Ted ho mam tesne u dna a zda se mi, ze necistoty virem ve vode se asi 20cm pred kosickem zvedaji a nechavaji se unaset zpet k vystupu filtru.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Mauve » 20 kvě 2005, 14:30

U Fluvalu mám dva spodní košíky naplněné biomolitanem, ve třetím (vrchním) mám ty slavné origoš spešl super zázračné válečky :lol: a na nich tu vatu - v suchém stavu má cca 1cm, plácnu ji na ty válečky a zadekluji tím víčkem, které u fluvalu je na vrchním košíku.

U Unistaru mám vatu také ve vrchním košíku.

Při odkalování (po cca 14ti dnech) vždy jeden filtr otevřu, vrchní košík properu ve vodě z akvária (uuups :) ) a vyhodím vatu. Dám novou, zavřu, hotovo.

Oba filtry mají po třech košících. Ty spodní dva nepropírám tak často.
Z toho, jak filtruji, mám celkem dobrý pocit, ale jak jsem psal - připomíná mi to, jako když lžící hrabu 14dní jámu pro základy domu a to odkalení a částečná výměna je něco, jako když zahodím tu lžíci a vezmu na to bagr :D
Naposledy upravil Mauve dne 20 kvě 2005, 14:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Shalibaba » 20 kvě 2005, 14:40

Mauve píše:Z toho, jak filtruji, mám celkem dobrý pocit, ale jak jsem psal - připomíná mi to, jako když lžící hrabu 14dní jámu pro základy domu a to odkalení a částečná výměna je něco, jako když zahodím tu lžíci a vezmu na to bagr :D


To je dobré přirovnání, to si musím pamatovat :roll:
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Předchozí

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron