Ježci ve vnějším filtru

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Shalibaba » 14 dub 2005, 12:59

Jezky jsem jeste vcera stihl omrknout, nez jsme prisli o nase prispevky.
Podle mne by to bylo super, kdyby sel ten molitan jimi nahradit. Takhle, kdyz by to bylo az za tim molitanem, tak si myslim, ze je to zbytecne a ze radsi vyuzit tu moznost s biomolitanem.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 14 dub 2005, 18:52

Canart napsal:
Martin, v USA robili vyskum, ktore medium najlepsie osidluju bakterie vo filtri a zistuili, ze najlepsie sa k tomu hodia zelene (nefarbene) plastove figurky vojakov, ktore urcite dostat aj u nas, ci u Vas.


To je velice zajímavá věc! To jsem ještě neslyšel ani nikde nečetl. :lol:
Kdo by to do těch vojáčků řekl. Opravdu zajímavé. Určitě se zkus po tom výzkumu podívat. Rád bych se o tom dozvěděl více.

Saturace kyslíkem je pro filtr nejdůležitější. Je-li však voda dostatečně zásobována a je-li i množství rozpuštěného kyslíku dostatečné, tak není důvod k obavám. Bakterie jistě nedostatkem netrpí. U ježků je jistě výhoda jejich čištění. To ano. Postačí většinou lehký oplach. Kdežto biopěna se musí pravidelně a důkladně prát a čistit.
Naposledy upravil Martin Novák dne 19 črc 2005, 17:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Shalibaba » 02 kvě 2005, 19:43

Tak jsem dneska poprve nahledl od 13.dubna 2005 (v ten den jsem ho spustil) do naseho FLUVALu 204 a ten uvodni molitan byl docela hnedej. Tak jsem ho vyrachal v akva vode v kyblu a dal zpet. S tema kosickama kde je keramika a biomolitan jsem nic nedelal.
Zandal vsechno zpet spustil a nestacim se divit. Uplne jsem zapomnel, jak velky prutok vody umi, kdyz je vycistenej !!!
Poradite mi nekdo, jak nejlepe cistit FLUVAL? (Zda staci jenom pravidelne vymachat ten molitan z te prvni komory a az hodne mizerne potahne tak pak vymachat ten biomolitan?).
Nerad bych prisel o ucinne bakterie.
Jake jsou vase zkusenosti?
Diky vsem za rady a za tipy.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 02 kvě 2005, 19:51

Přímo s Fluvalem zkušenosti nemám, ale obecně k praní biomolitanů asi toto. Čistit by se měli pravidelně v intervalu, který odpovídá stavu samotného filtračního média. Nečekat tedy až je biomolitan úplně zanesený a filtr sotva táhne. To už je, řekl bych, trochu pozdě.
Pro správně načasované čištění musíš mít trochu citu a zkušeností (a to jistě Ty osobně máš, takže to poznáš). Správná doba se prostě pozná...časem si odzkoušíš, za jak dlouho je Tvůj filtr neúčinný nebo až škodlivý a pak se tomu už vyvaruješ. Chce to trochu pozorovat, kontrolovat a zkoumat. :o
PS: to jsou rady co...? :wink:
Naposledy upravil Martin Novák dne 19 črc 2005, 17:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Shalibaba » 02 kvě 2005, 22:05

Zkušenosti s vnějším filtrem bohužel žádné nemám, vždy všechny ostatní akva řeším pouze vnitřním filtrem s biomolitanem, který je poháněn vzduchovacím motorkem.
Tam ho jednou za čas při odkalování dna vymáchám v kýblu s poslední - téměř čistou vodou, pročistím potrubí a jede to dál (to je ale něco jiného, protoľe tam je pár nenáročných ryb na velký počet litrů a poměrně hodně prospívajících rostlinek).
Ale u toho externího když jsem dneska prohlížel všechny komory, tak nejvíce bordelu bylo na tom úvodním zachytávacím bílým molitanu, na keramice bylo pár usazenin, na hrubším biomolitanu téměř nic a téměř černej byl poslední (ten nejjemnější) těsně u hrdla, kde dochází k odčerpávání vody zpět do akva. (Takže rozmýšlím, jestli nedám do spodní komory také ten jemný biomolitan).
Co ta keramika - má se také propírat? Předpokládám že asi vše čistit vodou z akva, abych vodovodní vodou s chlorem bakterie nespálil, že?
Fak budu rád za každou radu.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 02 kvě 2005, 22:51

Zkušenosti nasbíráš coby dup. Keramiku per až to bude třeba. Ta se moc rychle nezanáší, takže to většinou není nutné. Ano, všechny filtrační média per jedině vodou z akvária. Žádnou jinou!
Naposledy upravil Martin Novák dne 19 črc 2005, 17:23, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 03 kvě 2005, 12:26

uživatel svůj příspěvek smazal
Naposledy upravil nakatenga dne 09 čer 2005, 01:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 03 kvě 2005, 13:49

Ty si :twisted: !
To je ale jiná situace. Jak říkáš mnoho rostlin postačí ke stabilnímu biotopu. Ovšem afrika je na filtraci odkázaná. Tam by to asi dopadlo jinak.
Ale super návod jak zrušit v co nejkraším čase co nejvíce nitrifikačních bakterií :P
Naposledy upravil Martin Novák dne 19 črc 2005, 17:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 03 kvě 2005, 13:56

uživatel svůj příspěvek smazal
Naposledy upravil nakatenga dne 09 čer 2005, 01:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 03 kvě 2005, 14:03

Ale tak jsem to nemyslel. To byla jen sranda. Vím, že nejsi akvaristický negramota, takže vím přesně jak si to myslela. Omlouvám se, že to vyznělo trochu jinak než-li jsem to myslel :wink:
Naposledy upravil Martin Novák dne 19 črc 2005, 17:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron